V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka

11.09.2019 15:53:38 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka

Nejenom nové lávky přes řeku Jizeru, ale i doplnění stávající cyklostezky v Řekách o nové odpočinkové místo a informační panely se Semilští dočkají díky dotaci z Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR v rámci projektu s názvem Cyklostezka - Z údolí Jizery do údolí Bobru - II. etapa.

Celý projekt spočívá ve vybudování nové lávky pro pěší a cyklisty ve smíšeném režimu a dovybavení stávající navazující cyklostezky v Řekách o odpočinkové místo a naučné panely. Projekt navazuje na projekt: Cyklostezka - Z údolí Jizery do údolí Bobru - I. etapa, který město realizovalo v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika, kdy byl vybudován v roce 2013 jeden z úseků cyklostezky Greenway Jizera.

„O zadání studie na stavbu nové lávky bylo vzhledem ke špatnému stavu stávající lávky v Bítouchově rozhodnuto v roce 2016. Rekonstrukce stávající lávky byla vyhodnocena jako nevhodná. Z šesti návrhů byl vybrán jako vítězný návrh společnosti NOVÁK&PARTNER s.r.o., která se specializuje na dopravní stavby. V následujících letech byla zpracována projektová dokumentace, bylo požádáno o dotaci a vydáno stavební povolení," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Současný stav Bitouchovské lávky Hlavním přínosem projektu je obnova cyklistického a pěšího napojení Bítouchova a Semil. Díky tomu budou moci cyklisté využít bezpečnější trasu, která bude odkloněna od frekventované ulice Bítouchovská a povede po místních komunikacích s nízkou dopravou.

Celkové předpokládané náklady dle projektu jsou ve výši 7,6 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci ve výši 4,5 milionu korun z Integrovaného operačního programu prostřednictvím výzvy MAS Achát. V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby, realizace stavby je plánována na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak v červenci pokračuje revitalizace náhonu v Semilech
Obrazem: Jak probíhá revitalizace náhonu v Semilech
FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena
Centrum Semil propojí s parkem Ostrov nová lávka
Město Semily připravuje žádost na projekt Bítouchovské lávky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT