V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka

11.09.2019 15:53:38 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka

Nejenom nové lávky přes řeku Jizeru, ale i doplnění stávající cyklostezky v Řekách o nové odpočinkové místo a informační panely se Semilští dočkají díky dotaci z Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR v rámci projektu s názvem Cyklostezka - Z údolí Jizery do údolí Bobru - II. etapa.

Celý projekt spočívá ve vybudování nové lávky pro pěší a cyklisty ve smíšeném režimu a dovybavení stávající navazující cyklostezky v Řekách o odpočinkové místo a naučné panely. Projekt navazuje na projekt: Cyklostezka - Z údolí Jizery do údolí Bobru - I. etapa, který město realizovalo v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika, kdy byl vybudován v roce 2013 jeden z úseků cyklostezky Greenway Jizera.

„O zadání studie na stavbu nové lávky bylo vzhledem ke špatnému stavu stávající lávky v Bítouchově rozhodnuto v roce 2016. Rekonstrukce stávající lávky byla vyhodnocena jako nevhodná. Z šesti návrhů byl vybrán jako vítězný návrh společnosti NOVÁK&PARTNER s.r.o., která se specializuje na dopravní stavby. V následujících letech byla zpracována projektová dokumentace, bylo požádáno o dotaci a vydáno stavební povolení," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Současný stav Bitouchovské lávky Hlavním přínosem projektu je obnova cyklistického a pěšího napojení Bítouchova a Semil. Díky tomu budou moci cyklisté využít bezpečnější trasu, která bude odkloněna od frekventované ulice Bítouchovská a povede po místních komunikacích s nízkou dopravou.

Celkové předpokládané náklady dle projektu jsou ve výši 7,6 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci ve výši 4,5 milionu korun z Integrovaného operačního programu prostřednictvím výzvy MAS Achát. V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby, realizace stavby je plánována na rok 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak v červenci pokračuje revitalizace náhonu v Semilech
Obrazem: Jak probíhá revitalizace náhonu v Semilech
FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena
Centrum Semil propojí s parkem Ostrov nová lávka
Město Semily připravuje žádost na projekt Bítouchovské lávky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT