V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

09.01.2017 09:45:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Slaná,Semily

V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

Aktualizováno: Při nehodě osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil museli hasiči vyprostit zraněnou řidičku a také evakuovat cestující z autobusu, protože nebylo možné otevřít dveře. Silnice je z důvodu nehody úplně uzavřena, dopravu policisté odklánějí přes obec Světlou.

„V pondělí v 5:41 byla hasičům ohlášená dopravní nehoda v části obce Bořkov na Semilsku, kde se střetl autobus s osobním automobilem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Semil a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V osobním automobilu byla zaklíněná vážně zraněná řidička, hasiči na její vyproštění použili hydraulické nástroje. V autobuse cestovalo celkem 20 lidí včetně řidiče, pět lidí utrpělo lehké zranění a hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. „Jelikož byl autobus namáčknutý na svodidlech, nebylo možné otevřít dveře. Hasiči museli rozbít boční okno a za pomoci nastavovacího žebříku evakuovali lidi z autobusu ven. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Komunikace byla ještě po 7. hodině uzavřena," dodala mluvčí hasičů.

V pondělí dopoledne došlo i k nehodě osobního auta a sanitky u Jilemnice, takže v pohotovosti byly i další jednotky hasičů.

Aktualizace 9. ledna 12.45 a 15.13:

Nehoda osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje, stanice Semily Z dosavadního vyšetřování policie vyplynulo, že k nehodě došlo poté, co 45letá řidička osobního vozidla Citroen Xsara Picasso, jedoucí ve směru na Semily, náhle vyjela ze svého jízdního pruhu do protisměru. Při následném střetu s linkovým autobusem utrpěla řidička citroenu vážnější zranění.

„Podle našich informací se v autobuse zranilo šest osob, a to pravděpodobně jen lehce. Proč citroen vyjel do protisměrného pruhu, zatím nevíme. Nehoda se stala na rozbředlém sněhu. Dechová zkouška u řidiče autobusu potvrdila, že pod vlivem alkoholu nebyl. U řidičky osobního vozidla jsme vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu dechovou zkoušku neprovedli a vyžádáme si u ní odběr krve. Vzhledem k tomu, že je autobus zcela nepojízdný, bude se hmotná škoda na zúčastněných vozidlech pohybovat řádově ve statisících korun," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisté poté řídili dopravu na místě kyvadlově, a to do doby, než dorazila vyprošťovací a odtahová technika, která zajistila odtah autobusu. V průběhu těchto prací byla silnice zcela uzavřena. Plně zprovozněn byl tento úsek silnice v obou směrech ve 13.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě vozidla se střetla v Harrachově, škoda je 110 tisíc
Řidič nedal v turnovské ulici Výšinka přednost řidičce
V noci znovu přisněžilo, hasiči dál vyprošťují auta a odstraňují stromy
Hasiči se nezastaví, jezdí po kraji odstraňovat popadané stromy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec
Benefiční ples hejtmana se tentokrát koná v krajské knihovně
Provoz na hřišti pod halou TSC v Turnově bude v roce 2019 omezen
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
18.01.: Lednový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT