V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

09.01.2017 09:45:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Slaná,Semily

V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

Aktualizováno: Při nehodě osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil museli hasiči vyprostit zraněnou řidičku a také evakuovat cestující z autobusu, protože nebylo možné otevřít dveře. Silnice je z důvodu nehody úplně uzavřena, dopravu policisté odklánějí přes obec Světlou.

„V pondělí v 5:41 byla hasičům ohlášená dopravní nehoda v části obce Bořkov na Semilsku, kde se střetl autobus s osobním automobilem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Semil a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V osobním automobilu byla zaklíněná vážně zraněná řidička, hasiči na její vyproštění použili hydraulické nástroje. V autobuse cestovalo celkem 20 lidí včetně řidiče, pět lidí utrpělo lehké zranění a hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. „Jelikož byl autobus namáčknutý na svodidlech, nebylo možné otevřít dveře. Hasiči museli rozbít boční okno a za pomoci nastavovacího žebříku evakuovali lidi z autobusu ven. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Komunikace byla ještě po 7. hodině uzavřena," dodala mluvčí hasičů.

V pondělí dopoledne došlo i k nehodě osobního auta a sanitky u Jilemnice, takže v pohotovosti byly i další jednotky hasičů.

Aktualizace 9. ledna 12.45 a 15.13:

Nehoda osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje, stanice Semily Z dosavadního vyšetřování policie vyplynulo, že k nehodě došlo poté, co 45letá řidička osobního vozidla Citroen Xsara Picasso, jedoucí ve směru na Semily, náhle vyjela ze svého jízdního pruhu do protisměru. Při následném střetu s linkovým autobusem utrpěla řidička citroenu vážnější zranění.

„Podle našich informací se v autobuse zranilo šest osob, a to pravděpodobně jen lehce. Proč citroen vyjel do protisměrného pruhu, zatím nevíme. Nehoda se stala na rozbředlém sněhu. Dechová zkouška u řidiče autobusu potvrdila, že pod vlivem alkoholu nebyl. U řidičky osobního vozidla jsme vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu dechovou zkoušku neprovedli a vyžádáme si u ní odběr krve. Vzhledem k tomu, že je autobus zcela nepojízdný, bude se hmotná škoda na zúčastněných vozidlech pohybovat řádově ve statisících korun," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisté poté řídili dopravu na místě kyvadlově, a to do doby, než dorazila vyprošťovací a odtahová technika, která zajistila odtah autobusu. V průběhu těchto prací byla silnice zcela uzavřena. Plně zprovozněn byl tento úsek silnice v obou směrech ve 13.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě vozidla se střetla v Harrachově, škoda je 110 tisíc
Řidič nedal v turnovské ulici Výšinka přednost řidičce
V noci znovu přisněžilo, hasiči dál vyprošťují auta a odstraňují stromy
Hasiči se nezastaví, jezdí po kraji odstraňovat popadané stromy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání
Děti nejen z Turnova zabaví Den s mineralogem a prázdninové dílny
První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě
O 8 milionů více přispěje kraj obcím v rámci Programu obnovy venkova
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2018

Nejčtenější články

16.07.: Z Kozákova již podesáté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
16.07.: Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů
18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT