V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

09.01.2017 09:45:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Slaná,Semily

V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

Aktualizováno: Při nehodě osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil museli hasiči vyprostit zraněnou řidičku a také evakuovat cestující z autobusu, protože nebylo možné otevřít dveře. Silnice je z důvodu nehody úplně uzavřena, dopravu policisté odklánějí přes obec Světlou.

„V pondělí v 5:41 byla hasičům ohlášená dopravní nehoda v části obce Bořkov na Semilsku, kde se střetl autobus s osobním automobilem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Semil a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V osobním automobilu byla zaklíněná vážně zraněná řidička, hasiči na její vyproštění použili hydraulické nástroje. V autobuse cestovalo celkem 20 lidí včetně řidiče, pět lidí utrpělo lehké zranění a hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. „Jelikož byl autobus namáčknutý na svodidlech, nebylo možné otevřít dveře. Hasiči museli rozbít boční okno a za pomoci nastavovacího žebříku evakuovali lidi z autobusu ven. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Komunikace byla ještě po 7. hodině uzavřena," dodala mluvčí hasičů.

V pondělí dopoledne došlo i k nehodě osobního auta a sanitky u Jilemnice, takže v pohotovosti byly i další jednotky hasičů.

Aktualizace 9. ledna 12.45 a 15.13:

Nehoda osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje, stanice Semily Z dosavadního vyšetřování policie vyplynulo, že k nehodě došlo poté, co 45letá řidička osobního vozidla Citroen Xsara Picasso, jedoucí ve směru na Semily, náhle vyjela ze svého jízdního pruhu do protisměru. Při následném střetu s linkovým autobusem utrpěla řidička citroenu vážnější zranění.

„Podle našich informací se v autobuse zranilo šest osob, a to pravděpodobně jen lehce. Proč citroen vyjel do protisměrného pruhu, zatím nevíme. Nehoda se stala na rozbředlém sněhu. Dechová zkouška u řidiče autobusu potvrdila, že pod vlivem alkoholu nebyl. U řidičky osobního vozidla jsme vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu dechovou zkoušku neprovedli a vyžádáme si u ní odběr krve. Vzhledem k tomu, že je autobus zcela nepojízdný, bude se hmotná škoda na zúčastněných vozidlech pohybovat řádově ve statisících korun," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisté poté řídili dopravu na místě kyvadlově, a to do doby, než dorazila vyprošťovací a odtahová technika, která zajistila odtah autobusu. V průběhu těchto prací byla silnice zcela uzavřena. Plně zprovozněn byl tento úsek silnice v obou směrech ve 13.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě vozidla se střetla v Harrachově, škoda je 110 tisíc
Řidič nedal v turnovské ulici Výšinka přednost řidičce
V noci znovu přisněžilo, hasiči dál vyprošťují auta a odstraňují stromy
Hasiči se nezastaví, jezdí po kraji odstraňovat popadané stromy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina
Výstava Sto let republiky v železnobrodské galerii
Liberecký kraj ukončil další rekonstrukce krajských silnic
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT