V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

09.01.2017 09:45:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Slaná,Semily

V Bořkově u Semil se srazilo auto s autobusem, je několik zraněných

Aktualizováno: Při nehodě osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil museli hasiči vyprostit zraněnou řidičku a také evakuovat cestující z autobusu, protože nebylo možné otevřít dveře. Silnice je z důvodu nehody úplně uzavřena, dopravu policisté odklánějí přes obec Světlou.

„V pondělí v 5:41 byla hasičům ohlášená dopravní nehoda v části obce Bořkov na Semilsku, kde se střetl autobus s osobním automobilem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Semil a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V osobním automobilu byla zaklíněná vážně zraněná řidička, hasiči na její vyproštění použili hydraulické nástroje. V autobuse cestovalo celkem 20 lidí včetně řidiče, pět lidí utrpělo lehké zranění a hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. „Jelikož byl autobus namáčknutý na svodidlech, nebylo možné otevřít dveře. Hasiči museli rozbít boční okno a za pomoci nastavovacího žebříku evakuovali lidi z autobusu ven. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Komunikace byla ještě po 7. hodině uzavřena," dodala mluvčí hasičů.

V pondělí dopoledne došlo i k nehodě osobního auta a sanitky u Jilemnice, takže v pohotovosti byly i další jednotky hasičů.

Aktualizace 9. ledna 12.45 a 15.13:

Nehoda osobního auta s autobusem v Bořkově u Semil<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje, stanice Semily Z dosavadního vyšetřování policie vyplynulo, že k nehodě došlo poté, co 45letá řidička osobního vozidla Citroen Xsara Picasso, jedoucí ve směru na Semily, náhle vyjela ze svého jízdního pruhu do protisměru. Při následném střetu s linkovým autobusem utrpěla řidička citroenu vážnější zranění.

„Podle našich informací se v autobuse zranilo šest osob, a to pravděpodobně jen lehce. Proč citroen vyjel do protisměrného pruhu, zatím nevíme. Nehoda se stala na rozbředlém sněhu. Dechová zkouška u řidiče autobusu potvrdila, že pod vlivem alkoholu nebyl. U řidičky osobního vozidla jsme vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu dechovou zkoušku neprovedli a vyžádáme si u ní odběr krve. Vzhledem k tomu, že je autobus zcela nepojízdný, bude se hmotná škoda na zúčastněných vozidlech pohybovat řádově ve statisících korun," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisté poté řídili dopravu na místě kyvadlově, a to do doby, než dorazila vyprošťovací a odtahová technika, která zajistila odtah autobusu. V průběhu těchto prací byla silnice zcela uzavřena. Plně zprovozněn byl tento úsek silnice v obou směrech ve 13.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě vozidla se střetla v Harrachově, škoda je 110 tisíc
Řidič nedal v turnovské ulici Výšinka přednost řidičce
V noci znovu přisněžilo, hasiči dál vyprošťují auta a odstraňují stromy
Hasiči se nezastaví, jezdí po kraji odstraňovat popadané stromy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajská knihovna využije dotaci z EU na zkvalitnění prostředí

Krajská vědecká knihovna v Liberci využije finanční dotaci z EU ve výši 33 milionů korun pro zkvalitnění prostředí knihovny a ochrany fondu. Vedení knihovny prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované. Více podrobností

Prameny vody v Turnově jsou stále pitné

Odbor životního prostředí Městského úřadu Turnov informuje o výsledcích kontroly kvality turnovských pramenů. Prameny vody v Turnově byly dne 10. dubna 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny i nadále vyhovují všem stanoveným limitům. Pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné," potvrdila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Výtvory z nestárnoucího Merkuru uvidíte na lomnickém zámku
Hudební jaro zavítá do Lomnice
Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

Nejčtenější články

18.04.: Aerobikové zlato ze Švýcarska pro Fit Studio Jany Boučkové
19.04.: Na Vyskři chystají už 12. ročník Traktoriády
17.04.: Obrazem: Víkendové závody raftů a kánoí na Kamenici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT