V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě

16.02.2015 19:51:24 | Autor: Blanka Šimůnková a Jiří Langer | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě

Přestože paní Zima ještě kraluje a silničáři denně vyráží se sněhovými pluhy po silnicích Libereckého kraje, rekonstrukce některých silničních staveb financované z programu ROP - NUTS II Severovýchod, které byly z klimatických důvodů na zimu přerušeny, nyní opět začínají.

Především se jedná o rekonstrukci velmi vytíženého mostu ev. č. 282-017 přes Jizeru v Železném Brodě, který bude od 3. března do konce října 2015 zcela uzavřen pro veškerou dopravu, a to včetně pěší.

V těchto dnech začaly stavební práce na výstavbě provizorního mostu, který bude sloužit jako objízdná trasa pro místní osobní dopravu a vybrané linkové autobusy. Provizorní most bude postaven přes řeku Jizeru v prostoru pod stavidly, tj. z ulice Příčná na Jiráskovo nábřeží. Osobní doprava tedy bude vymístěna od ulice Vaněčkova přes náhon u Penny, ulicí Příčná, přes nový provizorní most, po Jiráskově nábřeží a zpět na ulici Masarykova směr Semily. Obousměrný provoz zde budou nepřetržitě řídit semafory.

Stavba provizorního mostu v Železném Brodě<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Pro pěší povede cesta na druhý břeh Jizery přes uvedený provizorní most či přes lávku u tenisových kurtů. Prosíme tímto obyvatele a návštěvníky Železného Brodu o vstřícnost a trpělivost s vynucenou celkovou uzavírkou hlavního mostu, který je již delší dobu v havarijním stavu a je nutno jej zrekonstruovat. Žádáme všechny účastníky provozu především o dodržování zákazu vstupu do prostoru staveniště.

Nákladní a tranzitní doprava bude z průjezdu přes most v Železném Brodě zcela vyloučena a je pro ni připravena objízdná trasa. Hlavní objízdná trasa pro nákladní dopravu od Jablonce nad Nisou nebo od Prahy do Semil je vedena přes Turnov. Od Tanvaldu je hlavní objízdná trasa vedena přes Vysoké nad Jizerou.

Řidiči zároveň musejí počítat s úplnou uzavírkou mostu ev. č. 2886-2 přes Kamenici v Návarově. Uzavírka se předpokládá do poloviny roku 2015. Původní provizorní most, který byl po více než šedesáti letech používání v havarijním stavu, byl stržen a místo něj se zde buduje most zcela nový. Značená objízdná trasa je vedena přes obce Držkov, Plavy, Haratice a Lhotka. Po celou dobu stavby je silnice mezi Návarovem a Vlastiboří zcela neprůjezdná a pro pěší zcela neprůchodná. Proto je třeba při plánování výletů s tímto počítat.
O uzavírkách a postupu prací vás budeme průběžně informovat.

„V letošním roce Liberecký kraj dále plánuje realizovat dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v celkovém finančním objemu 400 mil. Kč, dalších 230 miliónů Korun plánuje Liberecký kraj prostavět na silnicích v jeho vlastnictví v rámci programu u Státního fondu dopravní infrastruktury," připomněl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turistické informační centrum Železný Brod sídlí na nové adrese
Terminál v Železném Brodě zahajuje 14. prosince zkušební provoz
Videa upozorňují na nehodová místa, jedním je i silnice u Železného Brodu
Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka
Soustředění nejmenších florbalistů SCC Semily probíhalo v Osečné
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Z infocentra na kopce

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
11.08.: Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
11.08.: FOTO: Nová Bítouchovská lávka už je na místě, ještě ale není přístupná

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT