V České Lípě si semilští florbalisté připsali těsnou prohru a vysokou výhru

21.11.2015 11:39:58 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Na další ligový turnaj do České Lípy vyrazili semilští florbalisté v nekompletní sestavě, která utrpěla mnoho ztrát, chyběli Hypšman, Fiala, Pernecký či Sidenberg. První velkou příležitost tak dostal mladý junior Martin Fišer. Semiláci sehráli vyrovnané utkání s Českým Dubem, které ale o gól prohráli, poté si však vylepšili náladu dobrým výkonem a vysokým vítězstvím nad domácími Gladiators B.

SC Podještědí Český Dub - SCC Semily 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

V prvním zápase se utkali Semiláci s tradičním soupeřem z Českého Dubu. Obě mužstva se natolik znají, že se nemají prakticky čím překvapit. Od začátku se hrálo velmi vyrovnané utkání, kdy se hra přelévala od jednoho brankoviště k druhému. První gól padl z hole Miksánka, kterému před prázdnou branku nahrával Kudrnáč. Do dvougólového vedení Semilské poslala střela Činovce. Bohužel v samém závěru nedokázali ubránit domácího utočníka, který snížil stav po první třetině na 2:1.

Druhá třetina nabídla opět vyrovnaný tuhý boj. Na semilské hokejky se bohužel v zakončení začala vkrádat nepřesnost, a výsledkem tak bylo několik neproměněných gólových příležitostí. Ty úplně největší měl Miksánek, který nejprve nevyužil brejkovou situaci, poté pohrdl zadovkou od Šimona a minul odkrytou branku. A když několik střel z nadějné pozice Kudrnáč namířil přímo do brankáře či Činovec také nemířil přesně, udeřili domácí, a to hned dvakrát, když podruhé se štěstím využili volný úder. Střeleckou smůlu Semil naštěstí rychle protrhl Vocelka, který se z dálky nemýlil.

Třetí třetina tak začínala za nerozhodného stavu. Blíže k vítězství nasměroval Semily již po 19 vteřinách junior Fišera. Poté hosté dlouho dokázali odolovávat šancím domácích a sami se tlačili do šancí. Ty však bohužel končily na rukou domácího brankáře či střelami mimo. A tak udeřilo na druhé straně hned dvakrát, což znamenalo těsnou semilskou pořážku.

„Tento zápas bohužel rozhodla naše neefektivita v zakončení. Na gól jsme se strašně nadřeli a neproměňovali i ty největší šance. Škoda," zhodnotil první zápas trenér mužstva Jan Šimon.

Branky: 11. T. Miksánek (J. Kudrnáč), 12. D. Činovec (J. Vocelka), 28. J. Vocelka (J. Kudrnáč), 31. M. Fišer (J. Roztočil). Vyloučení: 0:1 (J. Kudrnáč). Sestava Semily: D. Navrátil - T. Sábl, J. Vocelka, M. Zeman - J. Kudrnáč, J. Šimon, T. Miksánek, M. Fišer, D. Činovec, J. Roztočil. Náhradník: Š. Heřman.

FBK Gladiators Česká Lípa B - SCC Semily 5:12 (2:4, 1:3, 2:5)

Druhý zápas Semilům do cesty postavil domácí pořádající tým, který do té chvíle nezískal ani bod. Papírově tak byli favorité, ale tato role bývá obvykle velmi ošidná. Naštěstí dokonale vyšel úvod zápasu. Nejprve se poprvé v sezóně prosadil Roztočil, když ze vzduchu doklepl brankářem vyražený míček. Za sedm vteřin to již bylo o dva góly. Miksánkovi stačilo lehce usměrnit dokonalou přihrávku od Kudrnáče. Po dalších 45 sekundách to již bylo o tři branky, to se střelou z dálky prosadil střelec utkání a celého dne Kudrnáč. Pak Semilští soupeře lehce pustili zpátky do hry, kdy ho dvěma brankami nechali snížit na jednogólový rozdíl. Dvoubrankové vedení zpátky přinesla přesilovková trefa Kudrnáče.

Na začátku prostřední části přišla opět malá laxnost a nesoustředěnost, a domácí snížili na 3:4. Potom přišla časově nejdéle trvající vyrovnaná pasáž bez branek. Trhák nastartovala šťastná branka Miksánka, který dorážel nepovedenou střelu Šimona na hranici malého brankoviště. Poté hosté do konce třetiny dokázali vstřelit ještě dvě branky, kdy se opět prosadil Miksánek a velmi šťastně i Šimon, jehož střelu si do branky srazil domácí obránce.

Jak Semiláci druhou třetinu skončili, tak začali i tu poslední a během prvních čtyřech minut přidali další čtyři branky, které jednoznačně rozhodli o výsledku utkání. Poslední branku a kosmetickou tečku výsledku dal nejlepší hráč utkání Kudrnáč, když pohodlně dorazil střelu Šimona.

„Tak jednoznačný výsledek jsem vzhledem ke všem okolnostem nečekal. Ale všichni zaslouží pochvalu. Utkání rozhodla naše produktivita a konečně jsme začali proměňovat šance. Na druhou stranu jsme domácí k ničemu vážnějšímu nepustili," znělo hodnocení druhého zápasu z úst trenéra Jana Šimona.

Branky: 4. J. Roztočil (D. Činovec), 4. T. Miksánek (J. Kudrnáč), 5. J. Kudrnáč, 12. J. Kudrnáč (J. Vocelka), 23. T. Miksánek (J. Šimon), 27. T. Miksánek (M. Zeman), 28. J. Šimon, 32. M. Fišer (D. Činovec), 33. J. Kudrnáč (J. Vocelka), 33. J. Kudrnáč (T. Miksánek), 34. T. Miksánek (T. Sábl), 43. J. Kudrnáč (J. Šimon). Vyloučení: 1:0. Sestava Semily: Š. Heřman - T. Sábl, J. Vocelka, M. Zeman - J. Kudrnáč, J. Šimon, T. Miksánek, M. Fišer, D. Činovec, J. Roztočil. Náhradník: D. Navrátil.