V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

21.04.2019 11:36:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

Snová realita je společná výstava Květuše Burešové a Zuzany Muzikant-Jeřábkové, která probíhá v turnovské Galerii Granát v dubnu a květnu 2019.

KVĚTUŠE BUREŠOVÁ

Absolvovala mladoboleslavskou SPŠ strojní. Je členkou mladoboleslavské skupiny malířů VLNA
a Sdružení výtvarníků ČR. Navštěvovala kurzy malby u malířky Jolany Čechové a figurální malby u ak. malíře Ildara Youssupova. Prvotinami v její tvorbě byly v devadesátých letech miniatury krajin olejem a akvarely s motivy přírody a květin.

Před šesti lety se aktivně k malování vrátila. Oblíbila si olejomalbu, kterou lze krásu a barevnost krajiny, květin, stromů a všeho kolem vyjádřit co nejvěrněji. Tvorba je realistická, ale snaží  se do obrazu vnést svůj pohled a své vnímání malovaného tématu. Každé téma je pro ni výzvou, kterou chce zvládnout.

Zabývá se také malbou na hedvábí, kde má větší možnost uplatnit svou fantazii.  Svou tvorbu vystavuje po celé republice i na mezinárodních festivalech umění. Malování je pro ní důležitou součástí života, dodává ji radost z tvorby, chuť poznávat nové techniky, možnost nových kontaktů a přátel, jednoduše řečeno naplno žít.

ZUZANA MUZIKANT JEŘÁBKOVÁ

Od školních let byla její zálibou kresba a malba. Docházela do ZUŠ k ak. malíři Stanislavu Kovářovi, kde získala základy výtvarné činnosti. Vystudovala obor aranžér. Je členkou mladoboleslavského sdružení umělců VLNA a Sdružení výtvarníků ČR. V současné době navštěvuje hodiny figurální malby u Ak. malíře Ildara Youssupova.

Nejprve kreslila jen pro sebe, později pro přátele a známé. Postupem času si dodala odvahu a v roce 2007 se zúčastnila první společné výstavy Salon mladoboleslavských výtvarníků. Za zlomový považuje rok 2008, kdy se díky maximální podpoře svého manžela věnuje malbě mnohem častěji a rozvíjí se i v dalších oborech.

Obrazy pojímá svou formou, a i když se většinou jedná o realistické náměty, její zpracování dává obrazu abstraktní nádech. Ve své tvorbě se zabývá hlavně portréty a přírodními motivy. Sama autorka o svých obrazech říká: „Často ani nemám představu, jak bude obraz nakonec vypadat. Je to směs nápadu, momentální nálady a pocitů, které ve mně vznikající obraz vyvolává."

Štětcem i pomocí špachtlí vytváří obrazy, které jsou výrazné svou barevností. Malování je pro ni relaxací, způsobem vyjádření i terapií. Nejvíce ji těší, když má z obrazu radost nejen ona, ale i okolí a nakonec i jeho majitel.  Její obrazy je možno celoročně vidět v Lesním Ateliéru Kuba v Kersku a jinak na aktuálních výstavách po celé ČR.

V Galerii Granát probíhá celoroční výstava granátových šperků, výklad průvodce o těžbě a zpracování českého granátu, ukázky broušení českého granátu a zlatnických technik vysazování a zasazování českého granátu. Můžete se přijít podívat i na jeden z největších českých granátů o průměru 7,5 mm vážící 0,7 gramu. Obdivovat zde můžete i prestižní cenu pro české zpěváky Český slavík.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT