V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

21.04.2019 11:36:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita

Snová realita je společná výstava Květuše Burešové a Zuzany Muzikant-Jeřábkové, která probíhá v turnovské Galerii Granát v dubnu a květnu 2019.

KVĚTUŠE BUREŠOVÁ

Absolvovala mladoboleslavskou SPŠ strojní. Je členkou mladoboleslavské skupiny malířů VLNA
a Sdružení výtvarníků ČR. Navštěvovala kurzy malby u malířky Jolany Čechové a figurální malby u ak. malíře Ildara Youssupova. Prvotinami v její tvorbě byly v devadesátých letech miniatury krajin olejem a akvarely s motivy přírody a květin.

Před šesti lety se aktivně k malování vrátila. Oblíbila si olejomalbu, kterou lze krásu a barevnost krajiny, květin, stromů a všeho kolem vyjádřit co nejvěrněji. Tvorba je realistická, ale snaží  se do obrazu vnést svůj pohled a své vnímání malovaného tématu. Každé téma je pro ni výzvou, kterou chce zvládnout.

Zabývá se také malbou na hedvábí, kde má větší možnost uplatnit svou fantazii.  Svou tvorbu vystavuje po celé republice i na mezinárodních festivalech umění. Malování je pro ní důležitou součástí života, dodává ji radost z tvorby, chuť poznávat nové techniky, možnost nových kontaktů a přátel, jednoduše řečeno naplno žít.

ZUZANA MUZIKANT JEŘÁBKOVÁ

Od školních let byla její zálibou kresba a malba. Docházela do ZUŠ k ak. malíři Stanislavu Kovářovi, kde získala základy výtvarné činnosti. Vystudovala obor aranžér. Je členkou mladoboleslavského sdružení umělců VLNA a Sdružení výtvarníků ČR. V současné době navštěvuje hodiny figurální malby u Ak. malíře Ildara Youssupova.

Nejprve kreslila jen pro sebe, později pro přátele a známé. Postupem času si dodala odvahu a v roce 2007 se zúčastnila první společné výstavy Salon mladoboleslavských výtvarníků. Za zlomový považuje rok 2008, kdy se díky maximální podpoře svého manžela věnuje malbě mnohem častěji a rozvíjí se i v dalších oborech.

Obrazy pojímá svou formou, a i když se většinou jedná o realistické náměty, její zpracování dává obrazu abstraktní nádech. Ve své tvorbě se zabývá hlavně portréty a přírodními motivy. Sama autorka o svých obrazech říká: „Často ani nemám představu, jak bude obraz nakonec vypadat. Je to směs nápadu, momentální nálady a pocitů, které ve mně vznikající obraz vyvolává."

Štětcem i pomocí špachtlí vytváří obrazy, které jsou výrazné svou barevností. Malování je pro ni relaxací, způsobem vyjádření i terapií. Nejvíce ji těší, když má z obrazu radost nejen ona, ale i okolí a nakonec i jeho majitel.  Její obrazy je možno celoročně vidět v Lesním Ateliéru Kuba v Kersku a jinak na aktuálních výstavách po celé ČR.

V Galerii Granát probíhá celoroční výstava granátových šperků, výklad průvodce o těžbě a zpracování českého granátu, ukázky broušení českého granátu a zlatnických technik vysazování a zasazování českého granátu. Můžete se přijít podívat i na jeden z největších českých granátů o průměru 7,5 mm vážící 0,7 gramu. Obdivovat zde můžete i prestižní cenu pro české zpěváky Český slavík.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cyklojízda Greenway Jizera 2019 se koná 22. září
Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT