V Horní Branné se z prvních bodů v I.A třídě radoval Harrachov

27.08.2012 17:30:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná

Utkání Horní Branné s Harrachovem má pro hráče i fanoušky vždy velký náboj. Poprvé v historii navíc došlo v neděli k tomuto souboji v krajské I.A třídě. Po vcelku vyrovnaném průběhu získali vůbec první body v této soutěži hosté z Harrachova.

Podrobnosti k sobotním utkáním I.A třídy najdete v samostatném článku.

Horní Branná - Harrachov 1:3 (0:1)

Začalo se bojovně a domácí si vypracovali územní převahu. První šanci však měli hosté v 9. minutě, když se po chybě obránce odražený míč dostal k útočníkovi, který přestřelil branku. V 11. minutě střílel Dusík, brankář Harrachova ale vyrazil. Potom střela Šimka těsně minula branku. Po rohovém kopu Dusík zblízka střílel hlavou, ale výborný Jiřiček v brance hostů opět vyrazil. Několik prudkých centrů Šimka a Jóna zleva i zprava před branku Harrachova obránci a brankář srazili na roh nebo do autu. Všichni už mysleli na poločas, ale hosté se po zbytečném faulu dostali k trestnému kopu, který z levé strany L. Halama umístil k tyči a bylo to 0:1.

Ve druhém poločase chtěli domácí utkání otočit. Přišla však 48. minuta a další zbytečný faul, tentokrát Pešiny v pokutovém území a Chlup z pokutového kopu nedal šanci brankáři Hofmanovi - 0:2. Opět se domácí nadechli k náporu, ale naráželi na dobrou obranu, ze které hosté podnikali nebezpečné rychlé protiútoky. V 69. minutě z jednoho z protiútoků vypracovali čistou gólovou šanci. Ale platilo heslo nedáš, dostaneš. Hned na to totiž Nýdrle vyslal po křídle Šimka, ten přehodil brankáře a snížil na 1:2.

Další příležitosti Fiedlera, Vaška a Svobody už nebyly využity. Buď je likvidoval nejlepší hráč na hřišti Jiřiček a nebo domácí střelci ani netrefili branku. V 87. minutě zahrávali Hornobranští sérii rohů, dvakrát byli blízko vyrovnání, ale opět vyšli naprázdno. V závěru vrhli domácí do útoku všechny síly a toho využil střídající Bergman, který v nastaveném čase sólovou akcí upravil skóre utkání na 1:3. Harrachov tím získal historicky první body v I.A třídě. Nejlepším hráčem Horní Branné hodnotili trenéři J. Kocourka.

Branky: 70. Šimek - 45. L. Halama, 48. Chlup z penalty, 92. Bergman. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Dusík, Šimůnek (46. Novotný) - P.Zuzánek (70. Šlechta), Pešina, Nýdrle, Svoboda - Šimek, Jón (38.Fiedler).