V Jičíně drželi hokejisté Turnova vyrovnaný stav jen dvě třetiny

23.01.2019 18:25:12 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dvě třetiny držel Turnov s prvním týmem krajské ligy Jičínem v nedělním utkání krok, ve třetí třetině ovšem nevydržel střelecký nápor domácích, a odjel tak z Jičína bez bodu po prohře 5:3.

V příštím kole hrají turnovští hokejisté v neděli 27. ledna v České Lípě.

HC Stavební stroje Jičín - HC Turnov 1931 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Hosté v černých dresech začali v Jičíně velice aktivně a s chutí, která se však v chladu architektonicky zajímavé haly postupně z jejich hry vytrácela. Slibný začátek byl odměněn až v 18. minutě brankou Zbroje, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Beneše - 0:1! Bohužel Turnovští se neradovali dlouho, protože v poslední minutě úvodní třetiny neuhlídali samostatný únik domácího Průška, a ten přelstil brankáře Fikrta a vyrovnal.

Herně nejlepší Bělohorský pak sice ve 27. minutě po spolupráci s Jágrem a Maděrou přesným bekendem vrátil hostům vedení, ale pak už hlavní part hrál favorit utkání. Nejprve švihem zápěstí zaskočil z úhlu Fikrta Rudolph a znovu vyrovnal. Chleba se lámal ve chvíli, kdy jičínským bekům ujeli Maděra s Jágrem, ale ten ve vyložené pozici trefil jen strážce klece Beneše a z následné akce dostal domácí do vedení Borovec. Turnov pak ještě ve 37. minutě kontroval rychlým protiútokem, v jehož koncovce za vzorné asistence Karla Hlouška přesně cílil Vondráček.

Ve třetím rozhodujícím dějství potom Beneše dvakrát zachránila tyčka, takže jeho spoluhráči se před Fikrtem mohli poměrně v klidu činit. Toho nejprve, v poskytnuté výhodě, zblízka překonal nikým nehlídaný Průšek a týž hráč poté i šikovnou tečí, na vzdálenější tyč, zkompletoval svůj hattrick. Ten, kdo po jinak celkem vyrovnaném průběhu věřil v prodloužení a bitvu o body, se nakonec nedočkal.

Branky: 20. Průšek (Žalud), 31. Rudolph (Mikolášek), 34. Borovec (Rudolph, Průšek), 52. Průšek (Borovec, Rudolph), 59. Průšek (Žalud, Borovec) - 19. Zbroj (Hujer), 27. Bělohorský (Jágr, Maděra), 37. Vondráček (Hloušek). Rozhodčí: Kaňkovský - Doležal, Štrébl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 28:41 (11:8, 9:14, 8:19). Diváků: 224. Jičín: Beneš - Brzák, Richter, Žalud, Mikolášek, Najman, Houser, Krumpholc, Průšek, Prokop, Král, Krejčík, Rudolph, Žďárský, Sedmík, Borovec. Turnov: Fikrt - Kysilka M., Zákoutský Jiří, Šuráň, Zákoutský Jan, Zbroj, Eichler - Hloušek, Miškovský, Vondráček - Maděra, Bělohorský, Jágr - Zákoutský P., Duda, Hujer.

Další utkání 21. kola: Frýdlant - Lomnice 4:3 po prodloužení (podrobnosti zde), Varnsdorf - Česká Lípa 5:6 po prodloužení, Liberec - Varnsdorf 2:0.