Obrazem: Rohačky a vlčky projížděly už počtvrté Zvědavou uličkou

28.01.2013 17:04:19 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Jilemnice

Obrazem: Rohačky a vlčky projížděly už počtvrté Zvědavou uličkou

Jak se v Krkonoších sáňkovalo v dobách minulých připomněli účastníci 4. ročníku Krasojízdy na rohačkách, vlčkách a jiných saních. Akci v romantickém prostředí historických chaloupek Zvědavé uličky v Jilemnici pořádalo Občanské sdružení MAS Přijďte pobejt.

Jezdilo se za velkého zájmu samotných aktérů i diváků. Odborná porota hodnotila stylové oblečení a fortel jízdy. Atmosféru závodu dotvářel Jilemský spolek paní a dívek a pro účastníky byly připraveny v cíli různé dobroty.

Krasojízdu sledovalo i množství fotografů, kteří se snažili zachytit nadšení aktérů, jenž ve spojení s historickým pozadím vytvářela až „ladovské obrázky".

Krátké video Lubomíra Fejfara:

Loňský závod:

Obrazem: Krasojízdy na rohačkách Zvědavou uličkou

Další historičtí lyžníci: 

Obrazem: Zásadská pralyže 2013

Obrazem: Oslava 111 let založení spolku zimních sportů ve Špindlu

FOTO: Štafetový běh rozestavný završil letošní sérii Vrchlapák

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce

Na Mistrovství České republiky, které proběhlo o víkendu v Ostravě, dosáhla dorostenka Klára Kaděrová z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec výrazného úspěchu. V rozběhu na 60 metrů nejprve zvítězila časem 7.39 s, což znamenalo nový národní rekord. Ve finále suverénně zvítězila, vybojovala zlatou medaili a její čas 7.36 s znamenal opět nový český rekord. Velkou zásluhu na tomto výkonu má její trenér Jiří Randák, který ji dokázal skvěle připravit na její vrcholný závod sezony. Podrobný článek

Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny

Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Připomínáme si Světový den divoké přírody
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Březnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Do semifinále krajské ligy postoupil Turnov, který vyřadil Lomnici

Nejčtenější články

02.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
01.03.: Do semifinále krajské ligy postoupil Turnov, který vyřadil Lomnici
03.03.: Připomínáme si Světový den divoké přírody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT