V Jilemnici startuje 16. září týden mobility

15.09.2020 14:49:10 | Autor: Jana Seifertová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

V Jilemnici startuje 16. září týden mobility

Město Jilemnice se od 16. do 22. září už pošestnácté připojí k tradiční celoevropské akci - Evropskému týdnu mobility. Motto letošního ročníku je Tvůj styl, tvoje volba - každý se totiž může rozhodnout, jakému bezemisnímu způsobu přepravy dá přednost.

V průběhu týdne je pro veřejnost připraveno mnoho zajímavých aktivit. Stěžejní akcí, kterou pořádá Zdravé město Jilemnice, je 17. září Den bez aut na Masarykově náměstí.

Cílem evropské kampaně ETM je zlepšit veřejné zdraví a kvalitu života podporou čisté mobility a udržitelné městské dopravy. Kampaň dává lidem šanci uvědomit si hodnotu uličního prostoru a vyzkoušet nové možnosti mobility, jako jsou sdílená kola, automobily, či jednoduše pěší chůze a další pohybové aktivity.

Letošní jilemnický ročník odstartoval v úterý 15. 9. závodem pro nejmenší - Koloběžkiádou, kterou pořádá Mateřské Centrum Rodinka. Ve středu 16. 9. si pro širokou veřejnost připravil program na Hraběnce Klub biatlonu Jilemnice - Správná muška je pořádná fuška. Návštěvníci si mohou vyzkoušet střelbu s biatlonovými vzduchovkami.

Stěžejní akcí kampaně je 17. září Den bez aut na Masarykově náměstí. Část náměstí bude od 8 do 16 hodin pro automobily uzavřena. Na malé i velké návštěvníky čekají kvízy i soutěže o zajímavé ceny, překážková dráha nebo svezení v kočáře taženém koňmi. Veřejnost si také bude moci vyzkoušet otočný simulátor BESIP, který navozuje stav převráceného auta při nehodě. Kampaň podpořil i Tým silniční bezpečnosti s preventivním programem Na kole jen s přilbou.

Jaký je pohyb s hendikepem si vyzkouší všichni u překážkové dráhy, připravené odborem sociálních věcí. Doprovodnou kampaní Dne bez jsou v Jilemnici také Dny zdraví. Na náměstí nebude chybět Poradna zdraví, tentokrát zaměřená na správnou hygienu rukou a měření hladiny cukru v krvi. Sobota 19. 9. pak bude patřit dalšímu ročníku běhu do vrchu Jilemnice - Žalý, jehož pořadatelem je ČKS SKI Jilemnice. Podrobnosti o něm zde

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
18.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 18. do 20. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT