V krajské knihovně funguje u objednaných výpůjček výdejní okénko

24.11.2020 10:32:32 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

V krajské knihovně funguje u objednaných výpůjček výdejní okénko

Od pondělí 23. listopadu 2020 otevřela Krajská vědecká knihovna v Liberci v hlavní budově a na městských pobočkách výdejní místa pro vyzvednutí předem objednaných dokumentů. Tato služba vyplývá z aktuálně platných vládních nařízení. Od dnešního dne vyhlášený stupeň 4 v PES matici opatření umožňuje knihovnám poskytovat výpůjční služby přes výdejní okénko či bezkontaktně, jiný druh výdeje však nadále zakazuje.

„Naši knihovníci se snaží čtenářům zpříjemnit současnou nelehkou situaci. Ta dopadá mimo jiné na psychiku lidí a právě četba může být také jakousi „duševní pomocí". Děkuji všem pracovníků knihoven, že se snaží hledat způsob, jak knihy k lidem dostat," říká k aktivitě knihoven Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Čtenáři si mohou knihy objednávat on-line přes Konto čtenáře, telefonicky na č. 482 412 144 nebo e-mailem na adrese knihovna@kvkli.cz. Při zadání objednávky je nutné uvést číslo čtenářského průkazu nebo rok narození. Výdejní místo na hlavní budově knihovny je otevřeno po-pá od 9.00 do 18.00 hod. Čtenář si výpůjčky může vyzvednout poté, co obdrží oznámení od knihovny, nejdéle však do 48 hodin od vytvoření objednávky. K vyzvednutí je nutný čtenářský průkaz.

Knihy je možné vracet do biblioboxů před knihovnou. Kromě pobočky v Rochlicích budou formou výdejního okénka fungovat také naše městské pobočky Ruprechtice, Králův Háj, Machnín, Vesec a Kunratická, ovšem pouze v omezené otevírací době.

„Jsme rádi, že můžeme zatím alespoň touto formou vyhovět požadavkům našich čtenářů, jistě tuto naši službu přivítají. A věřím, že brzy už budeme moci knihovnu otevřít," doplnila  ředitelka KVK Blanka Konvalinková.

Veškeré podrobné informace k této službě a k provozu jednotlivých výdejních míst naleznete na webu knihovny v sekci Aktuálně. https://www.kvkli.cz/aktualne

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Kraj ocení výherce soutěže o nejlepší knihovny v regionu
Knihou roku Libereckého kraje Jizerky i příběh cestovatele Paclta
Krajskou knihovnu můžete podpořit zakoupením nové knihy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT