V krajských volbách zopakovali vítězství Starostové pro Liberecký kraj

03.10.2020 21:30:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

V krajských volbách zopakovali vítězství Starostové pro Liberecký kraj

Od pátku 2. října do soboty 3. října proběhly volby do krajského zastupitelstva Libereckého kraje. Drtivé vítězství zopakovali Starostové pro Liberecký kraj, pro které hlasovalo přes 50 tisíc voličů a získali 38,57 % všech hlasů, což je o 6 % více než při minulých volbách před čtyřmi lety. Znamená to pro ně zisk 22 mandátů ve 45 členném krajském zastupitelstvu.

Výsledek krajských voleb byl u nás očekávaný, jen možná s větším rozdílem Starostů pro LK. Skoro šokující je ale volební účast 40,56%, která je i při nutnosti použití roušek ve volebních místnostech o 5% vyšší než při posledních krajských volbách! Celkem bylo v Libereckém kraji odevzdáno 138 811 platných hlasů z celkem 347 221 oprávněných voličů.

Celková volební účast v republice je 37,93 %, v deseti krajích vyhrálo Ano 2011, ve Středočeském kraji STAN, v Pardubickém koalice ODS + STAN + Východočeši a v našem Starostové pro Liberecký kraj.

„Jsme opět jedničky! Děkujeme za vašich více než 50 000 hlasů! Moc si toho vážíme!," poděkoval hned po oznámení konečných výsledků na svém twitteru současný hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Ten nepřekvapivě získal jako lídr kandidátky Starostů nejvíce preferenčních hlasů - celkem 11 363!

Z krajského zastupitelstva vypadly KSČM, ČSSD i Změna pro LK, nováčkem budou Piráti, jinak ale ze sedmi stran klesl počet zastoupených stran na pět. Největším poklesem se nemůže chlubit ČSSD, která získala o 5% méně a v pořadí je až desátá 3% od zisku mandátu!

Jako nejpravděpodobnější se jeví koalice Starostů a ODS, ale vítězům stačí pouze jediný hlas, i proto nejdou vyloučit ani další možné koalice s Piráty nebo Ano 2011, která zde byla v minulém období.

Pořadí stran v Libereckém kraji:

1. Starostové pro Liberecký kraj 38,57 % (22 mandátů)

- Martin Půta, Michael Canov, Květa Vinklátová, Jan Sviták, Lena Mlejnková, Tomáš Hocke, Markéta Khauerová, Radek Lípa, Eva Zbrojová, Jaromír Dvořák, Petr Tulpa, Jiří Löffelmann, Jaroslav Demčák, Jiří Ulvr, Josef Horinka, Vladimír Boháč, Daniel David, Markéta Červinková, Anna Provazníková, Vladimír Stříbrný, František Lufinka, Jaroslav Kořínek

2. ANO 2011 17,85 (10)

- Jitka Volfová, Jaroslav Knížek, Šárka Prachařová, Martin Brož, Stanislav Říha, Josef Chuchlík, Roman Baran, Miloslav Tůma, Roman Hejna, Michal Kříž

3. Česká pirátská strana 9,86 (5)

- Zbyněk Miklík, Václav Židek, Jarmila Valešová, Jan Tempel, Daniela Weissová

4. ODS 8,59 (5)

- Dan Ramzer, Vít Němeček, Petr Beitl, Jiří Čeřovský, Vladimír Richter

5. SPD 6,09 (3)

- Michal Švarc, Radovan Vích, Bronislav Kalvoda

6. Pro Krajinu 4,02

7. Společně pro Liberecký kraj 3,83

8. KSČM 3,22

9. Trikolóra 2,42

10. ČSSD 2,16

11. Změna pro lidi a krajinu 1,53

12. Demokratická strana zelených 0,52

13. Soukromníci a Svobodní 0,50

14. Strana pro otevřenou společnost 0,39

15. Rozumní - Petr Hannig 0,25

16. Dělnická strana sociální spravedlnosti 0,12

Od 2. do 3. října volíme do zastupitelstev krajů, poprvé s rouškami

Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů

Jak dopadly volby před čtyřmi lety?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
15.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT