V květnu uvidíte v Jitřence hokej i poděkování známé režisérce

03.05.2012 15:51:54 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V květnu uvidíte v Jitřence hokej i poděkování známé režisérce

Kromě běžné nabídky aktuálních premiér jsou v kině Jitřenka v Semilech opět nachystána speciální překvapení. Tím květnovým je především přenos ze zápasů českých hokejistů na mistrovství světa, v závěru měsíce pak poděkování režisérce Věře Plívové-Šimkové.

Přehled hlavní programové nabídky čtěte zde.

Mistrovství světa v ledním hokeji živě v kině v HD rozlišení

Kino Jitřenka se po loňském ohlase rozhodlo jednat s Českou televizí o umožnění přenosu satelitního signálu přímo do kina. „Jsme si vědomi toho, že toto jednání neumožní zhlédnout hokejový zápas za symbolický poplatek, tak, jako tomu bylo v loňském roce, ale nechceme se dopouštět protiprávního jednání v podobě nezaplacených autorských práv, které by dozajista snížilo prestiž kina, o kterou se v Semilech snažíme. Doufáme, že dopad pro diváka nebude dramatický," uvedl vedoucí semilského kina Ondřej Šír. Vstupné na jeden přímý přenos nepřesáhne obvyklé vstupné v  kině, zájemce tedy zaplatí přiměřených 50 korun.

V rámci tohoto projektu se můžete těšit na všechny zápasy českého týmu v základní skupině, ke kterým je známo již dnes časové zařazení. Ostatním zápasům se bude muset zcela mimořádně přizpůsobit zbylý program kina. „Jediný zápas, který naše kino neuvede, je utkání s Německem plánované na 15. května, a to z důvodu časové kolize s baletem Romeo a Julie, který přenášíme živě z Pařížské opery," dodal Šír.

Předprodej přímých přenosů Metropolitní opery na sezónu 2012/2013

Předprodej začal podle plánu 14. dubna u příležitosti vyprodané opery La Traviata. V letošní sezóně se v semilském kině uskutečnilo celkem 12 přenosů opery, 4 balety a 1 přímý přenos Londýnského divadla.

„S potěšením lze konstatovat, že jsme všechny přenosy odvysílali úspěšně. Děkujeme za trpělivost všem divákům, kteří museli zpočátku přenášení čekat, zda se nám podaří přenos podaří spustit. Jsme si vědomi toho, že jsme ne vždy uspěli na 100%. Z chyb, které se nám podařilo udělat, jsme se poučili, a není důvod k tomu, aby se opakovaly," je optimistický vedoucí kina Jitřenka a zároveň dodává: „Doufáme tedy, že příští sezónu předvedeme již s plnou sebejistotou a profesionalitou, jakkoliv nemůžeme vyloučit technické komplikace, které se objeví poprvé. Technická složitost přenosů je vyšší než u běžné projekce. Divácký zážitek tomu ale odpovídá. Děkujeme tedy Vám všem, díky nimž se podařilo projekt v Semilech udržet. Je to pro naše kino velká prestiž a při pohledu na program příští sezóny se upřímně těším na spoustu pěkných diváckých zážitků."

Velkolepé zakončení výstavy Páni, kluci věnované Věře Plívové-Šimkové

Ve spolupráci s muzeem připravili v semilském kině jak výstavu, tak přehlídku filmů, která lákala zpravidla 20 diváků na film. Zakončení této přehlídky proběhne v sobotu 26. května v 17.30 projekcí filmů Lišáci, Myšáci a Šibeničák a Páni, kluci.

Již nyní jedná semilské kino s celou řadou herců, kteří přislíbili účast. Účast například zvažuje i přes plánované sobotní divadelní představení herečka Magda Reifová, filmový režisér pohádky Nesmrtelná teta a spolupracovník Věry Plívové Šimkové Zdeněk Zelenka, páni kluci Michal Dymek a Petr Voříšek, filmová dramaturgyně Marcela Pittermannová a další řada hostů „Jakkoliv se s ohledem na dlouhou dobu, která nás od velkolepé sobotní události dělí, může ledacos změnit, již nyní víme, že mezi hosty bude například Semilák Milan Bakeš a jeho souputníci z Lišáků. Zda dorazí také Jan Kraus, je prozatím v jednání, v jeho účast ale doufáme," vyjmenoval možnou hvězdnou sestavu Ondřej Šír.

Ani v semilském kině nevědí, zda dorazí také paní režisérka, ale doufejme, že bude mít alespoň radost, že její filmy i přes své stáří stále lákají lidi do kina.

Související články:

Květnová nabídka kina Jitřenka v Semilech

Semilská kabelová televize bude nově sídlit v kině Jitřenka

Verdiho La traviata ukončila operní sezónu v Jitřence

Semilská Jitřenka bude uvádět Metropolitní operu i v příští sezoně

Duben v Jitřence ve znamení cestopisu o Africe i předprodeje na operu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT