V Liberci se srazil autobus s osobákem, na místě pět zraněných

31.08.2020 12:02:17 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V Liberci se srazil autobus s osobákem, na místě pět zraněných

Doplněno vyjádření ČSAD Liberec! K dopravní nehodě autobusu a osobního vozidla došlo v pondělí ráno v Liberci v ulici Kunratická. Na místo vyjely jako první dvě jednotky hasičů. V autobusu cestovalo celkem 14 cestujících, z toho 4 osobám bylo na místě ošetřeno lehčí zranění. Do nemocnice byla odvezena osoba z osobního automobilu.

V pondělí 31. srpna krátce po sedmé hodině policisté na lince 158 přijali oznámení o dopravní nehodě autobusu a osobního vozidla v ulici Kunratická v Liberci. „Na základě prvotního šetření řidič s osobním vozidlem s dosud nezjištěných příčin pravděpodobně vjel do protisměru, kde se čelně střetl s linkovým autobusem. Při tomto střetu byl řidič vozu těžce zraněn a z místa události převezen do liberecké nemocnice. Dále byli předběžně lehce zraněni i čtyři cestující z autobusu," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

„Všichni jsme potlučený, hodně lidem tekla krev z nosu a mají boule. Já sama mám bouli na čele, bolí mě i brada a koleno," uvedla jedna z cestujících Tereza Volejníková, která nám i poskytla několik snímků z havárky. 

Alkohol u řidiče autobusu byl vyloučen na místě provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. U řidiče vozidla si policisté vyžádali odběr krve v nemocnici. V současné době policisté na místě šetří veškeré okolnosti celé události a silnice bude po dobu tohoto šetření uzavřena.

Vyjádření Martina Bobka, předsedy představenstva ČSAD Liberec, a.s.:

Srážka autobusu s osobním autem v liberecké ulici Kunratická „Zraněných osob je mi upřímně líto a přeji všem rychlé uzdravení! Chci poděkovat všem zasahujícím ze složek Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje za rychlý a efektivní zásah. Řidiči autobusu děkuji za rychlou reakci, kterou pravděpodobně eliminoval větší dopady dopravní nehody. Zároveň děkuji všem zasahujícím zaměstnancům společnosti ČSAD Liberec, a.s. za zvládnutí této krizové situace.

Naštěstí zranění našich cestujících a řidiče autobusu se nejeví jako závažná. I v oblasti vývoje autobusů je znát posun v otázce bezpečnosti. I to je jeden z důvodů strategického záměru společnosti ČSAD Liberec, a.s. modernizovat vozový park. Nový autobus Iveco Crossway LE je vybaven bezpečnostními pásy pro všechny cestující. Prosím všechny cestující, aby bezpečnostní pásy, pokud jsou jimi autobusy vybaveny, používali, neboť při obdobné nehodě mohou významně snížit riziko zranění."

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krkonošští záchranáři zasahovali v Polsku
Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT