V liberecké Kavárně Pošta vyhlásili nejlepší okrskáře roku 2016

17.12.2016 11:03:21 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

V liberecké Kavárně Pošta vyhlásili nejlepší okrskáře roku 2016

V prostorách Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v Kavárně Pošta byl v pátek 16. prosince vyhlášen nejlepší Okrskář roku 2016. Stal se jím policista Ladislav Křemen z obvodního oddělení Žandov. Ocenění za dlouhodobý aktivní přístup k okrskové činnosti získal vedoucí obvodního oddělení Turnov Milan Drahoňovský.

Soutěž uspořádal potřetí Odbor služby pořádkové policie Libereckého kraje a i v tomto ročníku nad ní převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Slavnostního vyhlášení se zůčastnili čestní hosté plk. Ing. doc. Martin Hrinko, Ph.D. MBA z Policejního prezidia ČR a hejtman Libereckého kraje. Pozvání také přijali členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí, a to primátora města Jablonce nad Nisou Ing. Petra Beitla, tajemníka města Jablonce nad Nisou JUDr. Marka Řeháčka, starosty města Frýdlant Ing. Dana Ramzera, starosty obce Přepeře Ing. Luďka Sajdla a starosty obce Kravaře v Čechách Ing. Víta Vomáčky.

Za policii byla komise složená z plk. Mgr. Pavla Bartoše z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kpt. Mgr. Martina Patky a kpt. Bc. Lubomíra Kaplana z odboru služby pořádkové policie, por. Bc. Ladislava Matěchy z Územního odboru Jablonec nad Nisou a npor. Jany Světlé z Krajského ředitelství policie LIbereckého kraje.

Soutěže se zúčastnilo 39 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále bylo vybráno 10 policistů. Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pan plk. Mgr. Vladislav Husák, poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta v úvodu poblahopřál všem policistům, kteří se soutěže zúčastnili, ocenil jejich práci, které si velmi váží a byl by rád, kdyby se tato soutěž v budoucnu rozšířila a osvědčila i v dalších krajích.

Medailonky nejlepších:

Vyhlášení Okrskáře roku 2016

1. místo: nprap. Ladislav KŘEMEN z obvodního oddělení Žandov

U Policie ČR pracuje již 21 let. Od samého počátku až dodnes slouží na obvodním oddělení v Žandově. Na základě účasti ve stážích a zařazení získal široký rozhled o policejních činnostech, které úspěšně v rámci své činnosti uplatňuje v praxi a má velkou úspěšnost při odhalování a objasňování trestné činnosti. Během své dlouholeté činnosti si získal skvělou osobní a místní znalost v rámci celého služebního obvodu OO PČR Žandov, kdy občané se na jeho osobu s důvěrou obracejí se svými žádostmi, a to i prostřednictvím jeho soukromého telefonního čísla, které občané samozřejmě znají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem, a to z pohledu ocenění mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku ze strany vedení PČR, kdy jsem mohl představit svou činnost a velmi dobré znalosti o okrsku. Také mi přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře. Pohovořit s nimi o problémech v jejich obci, ale hlavně porovnat mou činnost v okrsku se spoluprací mezi nimi a jejich místně příslušným OOP. Komunikace mezi samosprávou Kravař a mnou je oproti velkým obcím na velmi nadstandardní úrovni, kdy je nutné si tohoto vybudovaného vztahu vážit a prohlubovat jej."

2. místo: pprap. Václav TATÍČEK z obvodního oddělení Česká Lípa

Ve služebním poměru je již 9 let. Co okrskáři soutěž „Okrskář roku" přinesla a naopak: „V prvním roce, kdy jsem se zúčastnil, bral jsem tento projekt z čistě profesního hlediska. Nyní, v mé druhé účasti v projektu jsem zapojil více dovedností, které jsem se naučil jak v pracovním životě, tak i v osobním. Například dovednosti ze studia, v němž se člověk naučil zpracovávat různá data, vyhodnocovat, vylepšovat. V osobním životě nepochybně hledat kompromisy a být kreativnější. Takto jsem popsal pouze vlastnosti, které mi pomohly v práci. Motorem, nebo chcete-li motivací, byl návrat z práce domů s pocitem, že jsem udělal nějaký malý pozitivní krok pro lidi v mém okrsku. V současnosti mohu souhlasit s faktem, že tento projekt je motivací a velkou výzvou pro policistu, který se svojí práci svědomitě věnuje a má zájem něco dělat lepším."

3. místo: nprap. Bc. Karel STROUHAL z obvodního oddělení Jablonec - Mšeno

U Policie ČR slouží 8 let. V minulosti působil třináct let jako strážník Městské policie v Jablonci nad Nisou. Kromě běžného výkonu na obvodním oddělení, je zařazen i v Krajské pořádkové jednotce Libereckého kraje. Jedná se o zkušeného policistu s velmi kvalitním přehledem o okrsku a celém teritoriu OOP Mšeno. Nemalou měrou se podílí na výslednosti a objasněnosti obvodního oddělení. Vzhledem ke svým letitým zkušenostem a výbornou místní znalostí především z hlídkové služby je příkladem nastupujícím policistům, kteří jeho zkušeností hojně využívají.

Co okrskáři soutěž Okrskář roku přinesla a naopak: „Soutěž Okrskář roku byla pro mě velkým přínosem. Z pohledu mé dlouholeté práce a činnosti v okrsku jsem mohl představit svou činnost a všem představit velmi dobré znalosti o okrsku a předat i své zkušenosti do jiných obvodních oddělení. Soutěž mi mimo jiné přinesla možnost seznámit se a poznat starosty jiných obcí, působících v komisi okrskáře, a nahlédnout pod pokličku činnosti jiných okrskářů. Mým největším oceněním, je spokojenost a pocit bezpečí občanů a turistů při návštěvě mého okrsku obce Janov nad Nisou."

Vyhlášení Okrskáře roku 2016<br />Autor: Archiv Policie ČR Komise také zhodnotila uplynulé tři roky soutěže a rozhodla se udělit ocenění za dlouhodobý aktivní přístup k okrskové činnosti, ocenit vedoucího obvodního oddělení, který se svou prací a přístupem k okrskové činnosti na svém teritoriu zasloužil o zkvalitnění výkonu okrskové služby, komunikaci se samosprávou a vynikajícími výsledky v soutěži Okrskář roku. Tuto cenu získal vedoucí obvodního oddělení Turnov z Územního odboru Semily npor. Mgr. Milan DRAHOŇOVSKÝ.

Komise se rozhodla udělit také speciální cenu za aktivní přístup vedoucího obvodního oddělení Mšeno z územního odboru Jablonec nad Nisou npor. Bc. Lukáše RUTHA, který svou činností pozitivně působil na své okrskáře, a podílel se na aktivním rozvoji webové aplikace elektronický přehled o okrsku.

Na závěr předal vítězný Okrskář roku 2015 nprap. Bc. Michal Hložný z Územního odboru Česká Lípa svému nástupci putovní pohár.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Liberci vyhlásili nejlepšího Okrskáře roku 2015
V liberecké kavárně Pošta předali medaile hasičům i záchranářům
Na krajském ředitelství policie vyhlásili nejlepší okrskáře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt
Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Podnikatelé obdarovali krajské složky IZS
Kompostér na Výšince v Turnově funguje

Nejčtenější články

29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT