V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec

29.09.2020 19:52:23 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec

Společnost ČSAD Liberec představila v úterý 29. září dalších třináct autobusů značky Iveco Crossway, které nasadí nejen na Liberecku, ale také s nimi plánuje v budoucnu zajistit dopravu i v dalších oblastech regionu.

Pořizovací cena jednoho autobusu byla 4 336 000 bez DPH (to jest 5 246 560 včetně DPH). Celkem autobusy stály 56 368 000 Kč bez DPH (68 205 280 včetně DPH) a společnost je nakoupila za velmi efektivních ekonomických podmínek. Jedná se o nadstandardně vybavené nízkopodlažní vozy, které zabezpečují vysoký komfort všech cestujících, a to i těch s omezenou pohyblivostí, nebo s kočárky. Vozy splňují vysoké bezpečnostní požadavky.

„Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a klimatizované. Měří 12 metrů a pojmou 45 sedících a 35 stojících cestujících," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu, investice a veřejné zakázky Jan Sviták.

„Vybavení všech nových autobusů je, co se týče užitné hodnoty a komfortu cestujících v tom nejvyšším možném provedení, jež výrobce nabízí. Současně se dle našich zkušeností jedná o kvalitní vozy, které by měly v dalších obdobích snížit náklad na provoz a údržbu a být dlouhodobou a stabilní součástí autobusové flotily ČSAD Liberec," doplnil Martin Bobek z vedení společnosti ČSAD Liberec.

„Jsem rád, že se vozový park vnitřního dopravce postupně rozšiřuje. Přál bych si, aby podobně moderní vozy jezdily i v dalších oblastech Libereckého kraje," řekl hejtman Martin Půta. „Zajištění autobusové dopravní obslužnosti pro oblast Českolipsko projedná až nové krajské zastupitelstvo. Můj názor zůstává stejný. Nejefektivnější bude, pokud tam bude jezdit právě krajský dopravce."

ČSAD Liberec, a.s. bude i v nadcházejících letech pokračovat v postupné obnově svého vozového parku těmito kvalitními, komfortními, bezpečnými autobusy a plánuje je nasadit i v jiných částech kraje.

Společnost ČSAD Liberec již pořídila počátkem roku 2020 sedmnáct vozidel Iveco Crossway 12m LE. Nyní k nim do svého vozového parku přidalo dalších 13. Jejich nákup je financován bankovní institucí ČSOB, a.s.

„Nadstandardní konfigurace pro ČSAD Liberec, a.s. obsahuje například chladničku pro řidiče, klimatizace Thermoking, sedadla Lineo Fix s bezpečnostními pásy nebo vyhřívané vnější elektronicky ovládaná zpětná zrcátka a čelní sklo," uvedl Jiří Zdražil z představenstva ČSAD Liberec.

Autobus je vybaven:
• automatická převodovka Voith,
• motor Cursor 9, 265 kW, 8.710 cm3
• zvukový signál při zařazení zpátečky
• dvojité zasklení okna řidiče a dvojité zasklení všech vstupních dveří
• nezávislé topení se spínacími hodinami
• předehřev nafty nezávislého topení
• plošina centrální na levé straně bez podesty
• tažné zařízení se zásuvkou pro tažná zařízení

Dopravní společnost ČSAD Liberec rovněž z důvodu pravidelné obměny dosluhujících autobusů pořídilo dva nové menší autobusy pro Chrastavsko a Hrádecko. „Tyto autobusy nahrazují předchozí dva vozy stejné kategorie z roku 2006. Kvůli bezpečnému průjezdu přes železniční přejezd
v Andělské Hoře jsou na lince potřeba speciální vozy s vyšší světelnou výškou s minimálními přesahy před přední nápravou a za zadní nápravou," vysvětlil náměstek Sviták.

Zmiňované dva autobusy jsou VDL MB Sprinter 514 CDI s počtem míst k sezení 14 + 4 (sklopné sedačky) a s osmi místy na stání. Cena 2.965.252 Kč bez DPH (tj. 3.587.954,92 Kč včetně DPH). „I nákup těchto autobusů je financován ČSOB, a.s.," doplnil Martin Bobek z ČSAD Liberec a.s.

Vybavení vozidla:
• motor 2,2 CDi, 105 kW, EURO VI
• 7stupňová automatická převodovka
• vyhřívaná vnější zrcátka
• hlídání jízdního pruhu
• panoramatická boční okna
• nezávislé topení
• klimatizace

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze
Liberecký kraj bude společně s Ústeckým žádat odvolání předsedy ÚOHS
Liberecký kraj se ohrazuje proti analýze vzniku vlastního dopravce
Rada kraje odvolala jednatele společnosti Korid LK
Kraj uspěl i s druhou žalobou proti rozhodnutí antimonopolního úřadu
Liberecký kraj při koupi akcií autodopravce nepochybil, potvrdil soud
Rada Libereckého kraje schválila podání odporu proti příkazu ÚOHS
Kraj nesouhlasí s rozhodnutím ÚOHS a podá proti němu odpor
Společnost ČSAD Liberec doplnila svoji flotilu o 17 nových autobusů
Na Liberecku vyjel v neděli vůbec poprvé krajský dopravce
V listopadu dojde ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT