V Libereckém kraji kraloval Drahoš, ale prezidentem je znovu Zeman

27.01.2018 18:37:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

V Libereckém kraji kraloval Drahoš, ale prezidentem je znovu Zeman

Na dalších pět let bude prezidentem Miloš Zeman. Druhé kolo prezidentské volby bylo velmi těsné 52 ku 48 %. Lze to přirovnat k prezidentskému souboji před pěti lety s tím, že letos získal Miloš Zeman ještě o 100 tisíc hlasů více. Vítězi pomohla zřejmě i poměrně vysoká voličská účast přes 66,6 % voličů.

V Libereckém kraji naproti celkovému výsledku těsně o 2800 hlasů vyhrál Jiří Drahoš. Náš kraj už poněkolikáté prokázal, že hlasuje jinak než zbytek republiky, když zde má velký vliv hnutí Starostové a nezávislí a dobře si zde vedli při posledních volbách například i Piráti. Náskok Jiřího Drahoše v okrese Semily byl dokonce ještě větší o 6 tisíc hlasů. Jiří Drahoš zvítězil ve všech pěti sčítacích obvodech našeho okresu, nepřekvapí jeho vítězství na Rokytnicku, kde zvítězil dokonce už v prvním kole, ale nečekaná je jeho výše, protože dostal téměř dvojnásobek hlasů.

Díky těsnému výsledku rozhodovali nerozhodnutí voliči, kteří se přiklonili na poslední chvíli více na stranu Miloše Zemana. Několik procent také ztratil Jiří Drahoš nepřesvědčivým výkonem v televizních kandidátských debatách, kdy v úterní na TV Prima byla znát nejen nezkušenost jeho, ale celého jeho týmu, který nebyl schopen připravit jej na pět dní předem dané otázky, ale třeba i na atmosféru v sále, která mu viditelně vadila více než Miloši Zemanovi. Ve druhém duelu ve čtvrtek na České televizi už byl Jiří Drahoš vyrovnanějším protivníkem, ale úder z první debaty vrátit nedokázal a zamotával se nadále do kritiky protikandidáta místo toho, aby řekl svoje vize a názory.

Jiří Drahoš po oznámení definitivních výsledků poděkoval voličům i svému početnému týmu a nevyloučil to, že se bude angažovat v nějaké nové inciativě. „V politice a veřejném životě zůstávám," uvedl Jiří Drahoš.

Voličům svým i všem, kteří šli volit, poděkoval i Miloš Zeman. „Je to moje poslední politické vítězství, po kterém už nebude následovat žádná porážka," řekl Miloš Zeman bezprostředně po oznámení výsledků. Neodpustil si svou obvyklou narážku na novináře, ale uvedl také to, že bude znovu jezdit do regionů a setkávat se s občany. „Budu pracovat tak, jako jsem pracoval dosud," uvedl staronový český prezident.

Konečné výsledky v celé České republice:

1. Miloš Zeman 51,36 % - 2 853 390 hlasů
2. Jiří Drahoš 48,63 % - 2 701 206 hlasů

Liberecký kraj:

1. Jiří Drahoš 50,59 % - 116 231 hlasů
2. Miloš Zeman 49,40 % - 113 509 hlasů

Okres Semily: 1. Jiří Drahoš 56,68 % (25 583 hlasů), 2. Miloš Zeman 43,31 % (19 550 hlasů).

Podle sčítacích obvodů v okrese Semily:

Jilemnicko: 1. Jiří Drahoš 57,95%, 2. Miloš Zeman 42,04 %.

Lomnicko: 1. Jiří Drahoš 52,83 %, 2. Miloš Zeman 47,16 %.

Rokytnicko: 1. Jiří Drahoš 63,19 %, 2. Miloš Zeman 36,80 %.

Semilsko: 1. Jiří Drahoš 50,49 %, Miloš Zeman 49,50 %.

Turnovsko: 1. Jiří Drahoš 56,30 %, 2. Miloš Zeman 43,69 %.

Zdroj výsledků: volby.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obce a Liberecký kraj volají po navýšení odměn členům volební komise
Do druhého kola prezidentské volby jdou Zeman a Drahoš
Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
Turnov nezvládl důležitý souboj v Kratonohách
FOTO: V Libštátě nakupovali na Podzimním trhu V lipkách
Město Jilemnice zve na oslavy stého výročí vzniku Československa
Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina

Nejčtenější články

20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
19.10.: Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT