V Libereckém kraji kraloval Drahoš, ale prezidentem je znovu Zeman

27.01.2018 18:37:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

V Libereckém kraji kraloval Drahoš, ale prezidentem je znovu Zeman

Na dalších pět let bude prezidentem Miloš Zeman. Druhé kolo prezidentské volby bylo velmi těsné 52 ku 48 %. Lze to přirovnat k prezidentskému souboji před pěti lety s tím, že letos získal Miloš Zeman ještě o 100 tisíc hlasů více. Vítězi pomohla zřejmě i poměrně vysoká voličská účast přes 66,6 % voličů.

V Libereckém kraji naproti celkovému výsledku těsně o 2800 hlasů vyhrál Jiří Drahoš. Náš kraj už poněkolikáté prokázal, že hlasuje jinak než zbytek republiky, když zde má velký vliv hnutí Starostové a nezávislí a dobře si zde vedli při posledních volbách například i Piráti. Náskok Jiřího Drahoše v okrese Semily byl dokonce ještě větší o 6 tisíc hlasů. Jiří Drahoš zvítězil ve všech pěti sčítacích obvodech našeho okresu, nepřekvapí jeho vítězství na Rokytnicku, kde zvítězil dokonce už v prvním kole, ale nečekaná je jeho výše, protože dostal téměř dvojnásobek hlasů.

Díky těsnému výsledku rozhodovali nerozhodnutí voliči, kteří se přiklonili na poslední chvíli více na stranu Miloše Zemana. Několik procent také ztratil Jiří Drahoš nepřesvědčivým výkonem v televizních kandidátských debatách, kdy v úterní na TV Prima byla znát nejen nezkušenost jeho, ale celého jeho týmu, který nebyl schopen připravit jej na pět dní předem dané otázky, ale třeba i na atmosféru v sále, která mu viditelně vadila více než Miloši Zemanovi. Ve druhém duelu ve čtvrtek na České televizi už byl Jiří Drahoš vyrovnanějším protivníkem, ale úder z první debaty vrátit nedokázal a zamotával se nadále do kritiky protikandidáta místo toho, aby řekl svoje vize a názory.

Jiří Drahoš po oznámení definitivních výsledků poděkoval voličům i svému početnému týmu a nevyloučil to, že se bude angažovat v nějaké nové inciativě. „V politice a veřejném životě zůstávám," uvedl Jiří Drahoš.

Voličům svým i všem, kteří šli volit, poděkoval i Miloš Zeman. „Je to moje poslední politické vítězství, po kterém už nebude následovat žádná porážka," řekl Miloš Zeman bezprostředně po oznámení výsledků. Neodpustil si svou obvyklou narážku na novináře, ale uvedl také to, že bude znovu jezdit do regionů a setkávat se s občany. „Budu pracovat tak, jako jsem pracoval dosud," uvedl staronový český prezident.

Konečné výsledky v celé České republice:

1. Miloš Zeman 51,36 % - 2 853 390 hlasů
2. Jiří Drahoš 48,63 % - 2 701 206 hlasů

Liberecký kraj:

1. Jiří Drahoš 50,59 % - 116 231 hlasů
2. Miloš Zeman 49,40 % - 113 509 hlasů

Okres Semily: 1. Jiří Drahoš 56,68 % (25 583 hlasů), 2. Miloš Zeman 43,31 % (19 550 hlasů).

Podle sčítacích obvodů v okrese Semily:

Jilemnicko: 1. Jiří Drahoš 57,95%, 2. Miloš Zeman 42,04 %.

Lomnicko: 1. Jiří Drahoš 52,83 %, 2. Miloš Zeman 47,16 %.

Rokytnicko: 1. Jiří Drahoš 63,19 %, 2. Miloš Zeman 36,80 %.

Semilsko: 1. Jiří Drahoš 50,49 %, Miloš Zeman 49,50 %.

Turnovsko: 1. Jiří Drahoš 56,30 %, 2. Miloš Zeman 43,69 %.

Zdroj výsledků: volby.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obce a Liberecký kraj volají po navýšení odměn členům volební komise
Do druhého kola prezidentské volby jdou Zeman a Drahoš
Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku

Političtí vězni získají od kraje symbolický šek jako vyjádření úcty

Částku 32 500 korun věnuje Liberecký kraj dosud žijícím politickým vězňům Libereckého kraje. Slavnostní předání finančního příspěvku se bude konat ve čtvrtek 16. srpna od 11 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, 3. patro, sál č. 326. Každý ze členů Českého svazu bojovníků za svobodu dostane z celkové částky 2500 korun jako přilepšení na léky nebo jiné potřeby. Symbolický šek je zejména vyjádřením úcty k jejich někdejšímu utrpení, které zažívali v koncentračních táborech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
Obrazem: Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí 2018
Požár na Ještědu zaměstnal hasiče, povolali další jednotky i vrtulníky
FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře

Nejčtenější články

12.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
11.08.: Fotbalovou sezonu odstartuje divizní derby Turnov - Přepeře

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT