V Národní lize zakončili základní část, Turnov v play off vyzve Chomutov

19.02.2015 16:08:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V Národní lize zakončili základní část, Turnov v play off vyzve Chomutov

Národní liga ve florbale mužů v sobotu 14. února završila svoji základní část 22. kolem, ve kterém turnovští hráči jen těsně nestačili na T. B. C. Králův Dvůr. Soupeřem v play off jim bude vítěz základní části Chomutov. Ve stejný den se v Liberci dařilo elévům, kteří se zde účastnili neligového turnaje.

Národní liga, 22. kolo

TJ Turnov - T. B. C. Králův Dvůr 4:5 (0:3, 3:0, 1:2)

Turnovský tým zakončil základní část Národní ligy domácím střetnutím s druhým týmem tabulky z Králova Dvora. Po prospané první třetině se dokázali domácí hráči ve zbytku utkání svému soupeři vyrovnat a o porážce rozhodla až chyba v samém závěru utkání. Nyní už se však zraky všech ubírají k  play off, kam se turnovským podařilo hned v prvním ročníku Národní ligy postoupit.

I přes porážku 4:5 však turnovský tým předvedl vydařený výkon, od kterého se může odrazit do vyřazovací části soutěže, kam se turnovským podařilo hned v prvním ročníku Národní ligy postoupit. Zelenočerní pocestují k první zápasům play off na hřiště soupeře, kterým je Chomutov. Domácí zápasy play off se uskuteční v sobotu 28. 2. od 21.00 a případný čtvrtý zápas pak v neděli 1. 3. od 20.30.

„Před play off jsme nechtěli odkrýt všechny karty, což se podepsalo na výkonu v první třetině. Z výkonu ve druhé a třetí třetině se můžeme odrazit do play off. Škoda nezvládnuté koncovky, gratuluji soupeři k vítězství," uvedl k utkání trenér Turnova Jan Kovář.

„Děkuji soupeři za super utkání před play off. Vyhráli jsme se štěstím, děkuji divákům za skvělou atmosféru," dodal trenér Králova Dvora Milan Karšňák.

Branky Turnova (asistence): 22. Erler (Matěcha), 36. V. Palatínus (Matěcha), 38. A. Palatínus (Matěcha), 43. Matys (A. Palatínus). Sestava Turnova: Kvíčala, Horáček - Bursa, Havlín, Hejduk, Němeček, Vitásek - Erler, Kolomazník, Matěcha, Matys, Nezdara, Pala, A. Palatínus, V. Palatínus, Seidl.

Národní liga - skupina západ - konečná tabulka:

1. FbC 98 Chomutov                     22  16   2   3    1    55    167:104
2. T.B.C. Králův Dvůr                    22  14   3   0    5    48    154:123
3. FBC Plzeň                                 22  11   1   2    8    37    147:132
4. ASK Tempish Orka Čelákovice    22  10   0   4    8    34    134:124
5. TJ Sokol Mukařov - Tago Mago   22  10   1   1  10    33    135:124
6. FBC Štíři Č. Budějovice             22  10   1   1  10    33    132:130
7. TJ Turnov                                 22    7   5   0  10    31    139:158
8. TJ Sokol Jaroměř                      22    9   0   3  10    30    143:157
9. 1. FbK Jablonec n. N.                22    9   1   0  12    29    148:152
10. FBC DDM Kati Kadaň                22    8   0   1  13    25    137:157
11. FB Hurrican Karlovy Vary          22    6   3   1  12    25    116:130
12. Athletics Praha                        22    4   1   2  15    16    126:187

Výběr soupeřů pro čtvrtfinále play off Národní ligy

Při nedělním večerním výběru soupeřů pro play off se na Turnov dostalo hned v první volbě, protože si ho jako soupeře vybral suverén základní části FbC 98 Chomutov. „Bylo to aktuální téma. Původně jsme chtěli jiného soupeře, který ale na výběr nebyl, a tak rozhodl tým. Samozřejmě chceme vyhrát a postoupit do první ligy," okomentovali svoji volbu zástupci chomutovského klubu. Turnovský tábor k volbě dodal toto: „Je to pro nás překvapení, že si nás vybral Chomutov, ale těšíme se na bitvu a hlavně na diváckou atmosféru. Chceme postoupit, ale jsme realisté, proto je prvním cílem urvat alespoň jedno vítězství na hřišti soupeře."

Neligový turnaj elévů

Neligový turnaj nejmladších nadějí TJ Turnov se konal v sobotu 14. února v Liberci. pro nás okomentoval jejich: „Dnešní odpoledne jsme se rozhodli prožít na neligovém turnaji v Liberci a musím říct, že jsme udělali dobře. Čekala nás tři náročná utkání proti kvalitním soupeřům. Turnaj se hrál pro elévy netradičně systémem 5+1. Ve hře jsme těžili především z nasazení a naučených herních činností jednotlivce. V prvních dvou zápasech jsme získali výhry s nulou vzadu proti Panters Liberec a FBC Liberec Black. Na FBC Liberec Blue jsme nestačili a prohráli, soupeř byl lepší. Odměnou po turnaji dětem byla návštěva extraligového utkání FBC Liberec vs. Mladá Boleslav a též medaile a diplomy, které předával o druhé přestávce trenér libereckého "A" týmu Lukáš Nesměrák. Všechny tyto bonusy děti rozhodně ocenily a jsou pro ně motivací do další práce. Děkuji Blance Procházkové a jejímu týmu za uspořádání kvalitního turnaje," okomentoval turnaj turnovský trenér David Kneř.

Související články: 

Florbalisté Turnova podlehli Budějovicím, i tak ale mají jistotu play off

Vysoká porážka s Mukařovem zaskočila florbalisty Turnova

Turnovská hala bude hostit soustředění české florbalové reprezentace!

Gólman Suchomel a útočník Palatínus strůjci výhry Turnova nad lídrem

V divokém zápase Národní ligy zaznamenal první hattrick Martin Hejduk

Florbalové derby Turnova s Jabloncem dopadlo lépe pro hosty

Štěpán Matěcha rozhodl o vítězství Turnova v poslední vteřině!

Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT