V Nové Vsi hořel rodinný dům, hasiči při hašení našli mrtvého

05.07.2016 10:57:54 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Nové Vsi hořel rodinný dům, hasiči při hašení našli mrtvého

Aktualizováno: V noci z pondělí na úterý hořel rodinný dům v Nové Vsi nad Popelkou. Na místo vyjeli semilští i lomničtí hasiči, kteří během hašení našli v domě mrtvého člověka, který uhořel. Škoda na majetku je odhadnuta na 700 tisíc korun.

„V úterý v 1.42 byl na tísňovou linku ohlášen požár rodinného domu v Nové Vsi nad Popelkou. Na místo byli přivoláni profesionální hasiči ze Semil s dobrovolnými hasiči z Lomnice nad Popelkou a Nové Vsi nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová, která dále dodala: „V době příjezdu hasičů byla požárem zasažená kompletně střešní konstrukce na objektu 7x 10 metrů. Na likvidaci požáru hasiči nasadili tři vodní proudy, zabránit šíření požáru se podařilo chvíli před třetí hodinou ranní. Na hašení byla použita voda z cisteren a dále doplňována z nedalekého místního potoka. Během hasebních prací našli hasiči uvnitř domu torzo ohořelého lidského těla."

Jednalo se o 48 letého muže - majitele objektu. Škoda byla hasiči předběžně odhadnuta na 700 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 2 miliony korun. „Příčina vzniku a veškeré okolnosti požáru jsou v současné době předmětem probíhajícího šetření. V úterý bude ještě provedeno ohledání místa požářiště, a to za přítomnosti vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru a psovoda se služebním psem - specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Aktualizace 5. 7. 22.30:

V dopoledních hodinách bylo v úterý provedeno ohledání místa požářiště, a to za přítomnosti vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru a policejního psovoda se služebním psem určeným na vyhledávání akcelerantů hoření. „Ohledáním se dosud nepodařilo určit příčinu požáru a v tuto chvíli tedy nemůžeme zatím vyloučit technickou závadu na zařízení domu, nešťastnou náhodu ani cizí zavinění. Další ohledání místa události bude v následujících dnech pokračovat. K určení příčiny smrti v domě nalezeného muže byla vyšetřovatelem nařízena soudní pitva. Věc i nadále šetří kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Semilech," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Aktualizace 8. 7. 2016:

Dosud provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by uvedený požár rodinného domu byl způsoben úmyslným zaviněním. Přibraný znalec z oboru elektro na místě požářiště také vyloučil technickou závadu na elektroinstalaci. Příčinou vzniku požáru byla tedy pravděpodobně nešťastná náhoda. „Provedenou soudní pitvou nebylo zjištěno, že by se na smrti 48letého muže nalezeného v domě po lokalizaci požáru podílela druhá osoba. Celý případ samozřejmě i nadále kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Semilech šetří a čekají také na výsledky všech zadaných znaleckých posudků," dodala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U Sedmihorek se srazil vlak s autem
Bouřka zasáhla Liberecký kraj, hasiči měli přes 100 výjezdů
V Bořkově u Semil hořela stodola, zastaven byl i provoz na blízké silnici
Bouřka v noci zaměstnala hasiče, blesk dokonce zapálil rodinný dům
V rodinném domě ve Svojku došlo k výbuchu plynu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dolce Caffe nabízí výbornou kávu i laskominy
Skryté skvosty Libereckého kraje 1: Skalní reliéfy Lužických hor
Turnovský kanonýr Petr Havel už střílí na nebeskou bránu
V Turnově pořádali Parkovou slavnost na počest nového potoka
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18 200 Kč

Nejčtenější články

14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
16.07.: Turnovský kanonýr Petr Havel už střílí na nebeskou bránu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT