V Nové Vsi hořel rodinný dům, hasiči při hašení našli mrtvého

05.07.2016 10:57:54 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Nová Ves nad Popelkou

V Nové Vsi hořel rodinný dům, hasiči při hašení našli mrtvého

Aktualizováno: V noci z pondělí na úterý hořel rodinný dům v Nové Vsi nad Popelkou. Na místo vyjeli semilští i lomničtí hasiči, kteří během hašení našli v domě mrtvého člověka, který uhořel. Škoda na majetku je odhadnuta na 700 tisíc korun.

„V úterý v 1.42 byl na tísňovou linku ohlášen požár rodinného domu v Nové Vsi nad Popelkou. Na místo byli přivoláni profesionální hasiči ze Semil s dobrovolnými hasiči z Lomnice nad Popelkou a Nové Vsi nad Popelkou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová, která dále dodala: „V době příjezdu hasičů byla požárem zasažená kompletně střešní konstrukce na objektu 7x 10 metrů. Na likvidaci požáru hasiči nasadili tři vodní proudy, zabránit šíření požáru se podařilo chvíli před třetí hodinou ranní. Na hašení byla použita voda z cisteren a dále doplňována z nedalekého místního potoka. Během hasebních prací našli hasiči uvnitř domu torzo ohořelého lidského těla."

Jednalo se o 48 letého muže - majitele objektu. Škoda byla hasiči předběžně odhadnuta na 700 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 2 miliony korun. „Příčina vzniku a veškeré okolnosti požáru jsou v současné době předmětem probíhajícího šetření. V úterý bude ještě provedeno ohledání místa požářiště, a to za přítomnosti vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru a psovoda se služebním psem - specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Aktualizace 5. 7. 22.30:

V dopoledních hodinách bylo v úterý provedeno ohledání místa požářiště, a to za přítomnosti vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru a policejního psovoda se služebním psem určeným na vyhledávání akcelerantů hoření. „Ohledáním se dosud nepodařilo určit příčinu požáru a v tuto chvíli tedy nemůžeme zatím vyloučit technickou závadu na zařízení domu, nešťastnou náhodu ani cizí zavinění. Další ohledání místa události bude v následujících dnech pokračovat. K určení příčiny smrti v domě nalezeného muže byla vyšetřovatelem nařízena soudní pitva. Věc i nadále šetří kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Semilech," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Aktualizace 8. 7. 2016:

Dosud provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by uvedený požár rodinného domu byl způsoben úmyslným zaviněním. Přibraný znalec z oboru elektro na místě požářiště také vyloučil technickou závadu na elektroinstalaci. Příčinou vzniku požáru byla tedy pravděpodobně nešťastná náhoda. „Provedenou soudní pitvou nebylo zjištěno, že by se na smrti 48letého muže nalezeného v domě po lokalizaci požáru podílela druhá osoba. Celý případ samozřejmě i nadále kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Semilech šetří a čekají také na výsledky všech zadaných znaleckých posudků," dodala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U Sedmihorek se srazil vlak s autem
Bouřka zasáhla Liberecký kraj, hasiči měli přes 100 výjezdů
V Bořkově u Semil hořela stodola, zastaven byl i provoz na blízké silnici
Bouřka v noci zaměstnala hasiče, blesk dokonce zapálil rodinný dům
V rodinném domě ve Svojku došlo k výbuchu plynu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Kraj vyhlašuje programy na podporu hasičů, cyklistů i včelařů
FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT