V Pojizeří stále lákají zloděje barevné kovy

21.11.2012 20:07:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Turnov,Pojizeří

V Pojizeří stále lákají zloděje barevné kovy

Policisté v okrese Semily v současnosti řeší dva případy krádeže materiálů vyrobených z barevných kovů. Zloděje zřejmě láká relativně vysoká výkupní cena, takže se činili a „uklízeli" v areálech firem v Turnově a v Semilech. 

V Turnově během posledních několika dnů někdo ukradl kompletní sadu letních hliníkových kol na vozidlo Škoda Jetty. Zloděj to přitom neměl jednoduché, protože musel překonat oplocení vysoké 190 centimetrů, aby se dostal do jednoho z místních areálů.

Poškozený majitel následně zjistil, že mu nechybí jenom kola, ale i 5 metrů měděného okapového žlabu. Pachatel odcizil i hrablo značky Fiskars, kterým chtěl možná za sebou zametat stopy. „Na cestu zpět z areálu přes vysoký plot už pachatel zřejmě neměl sílu, protože využil zde nalezené štafle. Způsobená škoda byla stanovena na 21 500 korun," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Další krádež provedli tři pachatelé ve věku od 30 do 33 let v Semilech. V pondělí 12. listopadu kolem půl druhé odpoledne ukradli ze zdejšího areálu u Jizery dva kusy profilované hliníkové střešní krytiny. Byli však přistiženi a trest je snad nemine. „Všem pachatelům bylo sděleno podezření z přečinu krádeže vloupáním ve spolupachatelství, za což jim hrozí až 3 roky za mřížemi. Způsobená škoda byla odborným vyšetřením stanovena na částku 3 500 korun," dodal policejní mluvčí Kmínek.

Zloději rozebírali lávku na Malé Skále, která je součástí cyklostezky

Další zásahy policie a hasičů najdete v rubrice KRIMI

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT