V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

24.04.2016 10:55:11 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

Celkem 735 žádostí o kotlíkové dotace za více než 83 milionů Kč schválila Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání. Jedná se o první milník, ve kterém krajský úřad od 25. ledna do 29. února 2016 přijal 1076 žádostí s celkovou požadovanou výší dotace 118 620 039,79 Kč.

Tyto přijaté žádosti prošly hodnocením od 1. 3. do 8. 4. „S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle uspělo celkem 735 žadatelů, dalších 25 žádostí bylo doporučených k vyřazení kvůli nesplnění podmínek programu. Mezi tyto důvody patří například exekuce na nemovitosti, více bytových jednotek než tři, nebo jiné původní zdroje vytápění než jsou kotle. Na vlastní žádost žadatelů bylo vyřazeno z hodnocení 14 žádostí, které nebyly radě kraje vůbec předloženy," řekl člen rady kraje Vít Příkaský s tím, že chybných nebo nekompletních žádostí k doplnění je dalších 302.

Druhá vlna zahrnuje žádosti, které krajský úřad přijal od 1. března, dosud jich zájemci podali 150. Součástí druhého milníku jsou i ty žádosti, které byly špatně podány v prvním. S jejich hodnocením se začalo 11. dubna.

„Ihned po posouzení dané žádosti obdrží žadatel od pracovníků krajského úřadu, které kotlíkové dotace vyřizují, e-mail s průběžnou informací o tom, zda je žádost v pořádku. Rovněž se dozvědí, kdy finanční příspěvek bude schvalovat rada kraje," vysvětlil radní Příkaský. „V druhém milníku budou žádosti radě kraje předloženy nejpozději 7. června nebo zastupitelstvu 21. června 2016," dodal.

Dosud nebyly veškeré finance v rámci kotlíkových dotací vyčerpány, žadatelé tak mají stále ještě šanci na příspěvek dosáhnout. Po vyčerpání alokace se žádosti občanů dostanou do takzvaného zásobníku projektů. To znamená, že taková žádost může být schválena například v případě odstoupení žadatelů, kteří měli dřívější pořadí, ale projekt nerealizovali, či se uvolní finanční prostředky kvůli neproplacení dotace žadateli, který nesplnil podmínky programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna
Liberecký kraj občanům na kotlíkové dotace rozdělí celkem 135 milionů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT