V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO

12.10.2018 14:54:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO

Tři politická uskupení, která získala v komunálních volbách v Semilech nejvíce hlasů, se rozhodla společně zasednout v radě města a podílet se na řízení města. Vítězné Volbě pro Semily by měl nadále zůstat post starostky, který zastávala Lena Mlejnková, i místostarosty, který v uplynulém období zastával Tomáš Sábl. Obě funkce budou uvolněné, druhý místostarosta nebude.

„Po mnoha jednáních se nám podařilo vyjednat širokou podporu pro nastávající volební období. Podporu a spolupráci s námi potvrdilo Hnutí SPOLU, ANO, Společně pro Semily a Piráti Semilsko. ODS projevila zájem podílet se na práci pro město," uvedlo na svém profilu na sociální síti seskupení Volba pro Semily.

V radě města kromě Volby pro Semily bude zastoupeno hnutí SPOLU a ANO 2011, a to v poměru 3, 2 a 2. Zástupci ODS, Společně pro Semily a České pirátské strany projevili zájem se také podílet na správě města, k čemuž budou mít příležitost v kontrolním výboru a dalších výborech města. Takže by se už nemělo stát, že byl téměř celé předchozí volební období kontrolní výbor nefunkční.

„Nebude žádná koaliční smlouva, to na malém městě nepotřebujeme. Jsem moc ráda za naší dohodu, a to, že se všichni chceme podílet na fungování a správě města. První zastupitelstvo města bude v pondělí 5. listopadu," potvrdila pro Naše Pojizeří stávající starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do druhého kola senátních voleb postupují Zeman a Tejmlová
V Semilech opět zopakovala vítězství Volba pro Semily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
Výstavu fotografií Marka Vašuta v Semilech zakončí dernisáž s autorem

Nejčtenější články

13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria
15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT