V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO

12.10.2018 14:54:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V radě města Semily zasednou zástupci Volby, SPOLU a ANO

Tři politická uskupení, která získala v komunálních volbách v Semilech nejvíce hlasů, se rozhodla společně zasednout v radě města a podílet se na řízení města. Vítězné Volbě pro Semily by měl nadále zůstat post starostky, který zastávala Lena Mlejnková, i místostarosty, který v uplynulém období zastával Tomáš Sábl. Obě funkce budou uvolněné, druhý místostarosta nebude.

„Po mnoha jednáních se nám podařilo vyjednat širokou podporu pro nastávající volební období. Podporu a spolupráci s námi potvrdilo Hnutí SPOLU, ANO, Společně pro Semily a Piráti Semilsko. ODS projevila zájem podílet se na práci pro město," uvedlo na svém profilu na sociální síti seskupení Volba pro Semily.

V radě města kromě Volby pro Semily bude zastoupeno hnutí SPOLU a ANO 2011, a to v poměru 3, 2 a 2. Zástupci ODS, Společně pro Semily a České pirátské strany projevili zájem se také podílet na správě města, k čemuž budou mít příležitost v kontrolním výboru a dalších výborech města. Takže by se už nemělo stát, že byl téměř celé předchozí volební období kontrolní výbor nefunkční.

„Nebude žádná koaliční smlouva, to na malém městě nepotřebujeme. Jsem moc ráda za naší dohodu, a to, že se všichni chceme podílet na fungování a správě města. První zastupitelstvo města bude v pondělí 5. listopadu," potvrdila pro Naše Pojizeří stávající starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do druhého kola senátních voleb postupují Zeman a Tejmlová
V Semilech opět zopakovala vítězství Volba pro Semily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.

Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice

Necelý týden po komunálních volbách podepsali ve čtvrtek 11. října zástupci hnutí ANO, České pirátské strany a politického uskupení Společně pro Jablonec za podpory dalšího zvoleného zastupitele koaliční smlouvu. Dohromady budou mít v třicetičlenném Zastupitelstvu statutárního města Jablonec nad Nisou sedmnáct zastupitelů. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nominaci na Knihovnu roku 2018 byla i turnovská knihovna
Zábavná revue Besídka divadla Sklep zavítá do semilského Golfu
Semilský paroháč oslaví 20 let bohatou nabídkou představení
Mezinárodní den archeologie přinese zábavu i poučení
Přes 200 tanečních párů soutěžilo na Podještědském poháru

Nejčtenější články

14.10.: FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino
14.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
13.10.: Jaroslav Zeman obhájil post senátora za Jablonecko a Semilsko

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT