V říjnu chystá kino Jitřenka opět novinky a překvapení

01.10.2011 21:24:06 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V říjnu chystá kino Jitřenka opět novinky a překvapení

V září přineslo semilské kino řadu novinek a v říjnu chce v dalších změnách pokračovat. „Vždyť máme nové kino, které si zaslouží nové formáty a nová překvapení," poznamenal vedoucí kina Ondřej Šír.

Po zářijových změnách jako byly rodinné neděle s občerstvením nebo nový cyklus filmového klubu je první říjnovou novinkou společná akce kina, knihovny a Muzea a Pojizerské galeriíe k filmu Alois Nebel. Již v červenci diváci hlasovali o tom, ve kterém městě se uskuteční slavnostní předpremiéra Aloise Nebela. Semilské kino si vedlo v hlasování dobře, ale nakonec anketu vyhrálo kino v Jeseníku.

„Bylo nás málo na vítězství, ale dost na to, abychom dokázali přesvědčit našeho stálého diváka a tvůrce Aloise Nebela Jaroslava Rudiše, aby spolu s námi odstartoval promítání tohoto unikátního filmu, jenž zaujal odbornou veřejnost na mezinárodním festivale v Benátkách," upřesnil Ondřej Šír.

Původně byl domluvený termín 6. října, ke kterému byla vztažena i tipovací soutěž, kolik že diváků celkem navštíví semilské kino k datu, kdy oslaví rok promítání. Nakonec se ale oba termíny, jak konečný soutěžní, tak počáteční premiérový, posunuly na pátek 7. října. Premiéra filmu Alois Nebel bude od 20 hodin.

Budou zahájeny dva velké cykly

O týden později čekají semilské diváky hned dva počátky velkých cyklů. „Petr Pýcha s Pavlem Nečaským chodili přes léto po horách a po vinicích a vymýšleli nový cyklus našeho filmového klubu. Jen připomenu, že s tím předešlým, Hrdina moderní doby, jsme v Semilech uspěli v celorepublikovém kontextu. Tak doufám, že i ten nový, nazvaný Milenci, manželé a samotáři - filmová psychologie lásky, zaujme zrovna tak, a to nejen studenty, kterým zůstává filmový klub otevřený za sníženou cenu 50 korun," uvedl vedoucí kina Jitřenka.

Poprvé bude 13.10. uveden film Daleko do nebe. Dobový film zavede diváky do 50. let 20. století, kdy sledují příběh muže a ženy, jejichž život se dá nazvat dokonalým do chvíle, kdy Cathy přistihne Franka s jiným mužem. Zhroucená žena hledá útěchu ve vztahu s černošským zahradníkem, netuší ale, že se jí může zhroutit nejen manželství, ale i její společenský život.

V říjnu čekají diváky velké příběhy žen

Velké příběhy žen v těžkých životních situacích najdeme v říjnovém programu semilského kina nejednou. Ať už to bude Jana Eyrová nebo Markéta Lazarová, ta dokonce v restaurované digitální verzi, která nadchla publikum na karlovarském festivale. Velkým příběhem ženy v pozoruhodné situaci je ale i další klubové představení, dokument Víta Janečka Ivetka a hora. Jako podtitul filmu bývá uváděn název Jak žít se zjevením. Dvěma holčičkám se u vsi Litmanová na východním Slovensku pravidelně zjevovala Panna Marie. Netrvalo dlouho a na místo putovaly davy věřících lidí a z děvčátek se staly dospělé ženy, které najednou nevěděly, jak se svým příběhem žít.

Do programu 3D prázdnin diváci zařadili Avatara nebo Dobu ledovou, oba filmy nabídne kino za 100 sníženou cenu 100 korun. Týden nazvaný 3D prázdniny začíná 26. října a Ivetka a hora bude k vidění o den později, v předvečer státního svátku.

Příznivci umění se těší na operu a poprvé i balet

K dalším novinkám bude v říjnu patřit Metropolitní opera. Provozovatelé kavárny přichystají občerstvení již v sobotu, 15. října 2011, kdy new-yorská scéna uvede premiérově inscenaci Gaetana Donizettiho Anna Bolena. O čtrnáct dnů později na plátno semilského kina vstoupí opera, ke které mívají Češi tradičně největší vztah. Vždyť Wolfgang Amadeus Mozart uvedl svého Dona Giovanniho poprvé v pražském Nosticově divadle 29. 10. 1787. Takže v Semilech uvidíte tuto operu přesně v den 224. výročí premiéry.

Kromě opery zamíří na zdejší plátno i balet, a to z nejslavnějších světových divadel. „Poprvé uvidíte záznam z Mariánského divadla v Petrohradě, které uvedlo představení Giselle. Stereoskopická 3D technologie umožní balet vnímat v nových rozměrech, baletní sbor diváky vtáhne do kouzelného světa nadpřirozena plného roztančených víl a jemné práce nohou balerín," sdělil na závěr Šír.

Kompletní říjnový program kina Jitřenka

Říjnová nabídka semilského kina Jitřenka

Související články:

Změny a novinky v semilském kině Jitřenka od září 2011 

Změny a novinky v semilském kině Jitřenka

Hlasování o Nebela skončeno, zvítězilo kino v Jeseníku!

Hlasujte pro své kino a pomozte vyhrát předpremiéru!

Zdeněk Troška: Zdejší kraj patří pro filmování Věře Plívové - Šimkové

Zdeněk Troška: Zdejší kraj patří pro filmování Věře Plívové - Šimkové 

Zářijová nabídka semilského kina Jitřenka

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT