V Rokytnici na den dětí zahajují turistickou sezonu

01.06.2019 09:52:31 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici na den dětí zahajují turistickou sezonu

Ze svahů Lysé hory odtály poslední zbytky sněhu a Rokytnice se připravuje na zahájení letní cyklo-turistické sezony. Lanová dráha Horní Domky a bikepark Rock-it-nice zahájí v sobotu 1. června víkendový provoz. Všichni návštěvníci do 15 let budou mít na Den dětí, tedy v sobotu 1. června, jízdné lanovkou zdarma! Naplánujte si výlet a přijeďte do Rokytnice poznávat krásy západních Krkonoš!

Rokytnice nad Jizerou leží v jednom z nejmalebnějších horských údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor. Jak v zimě, tak v létě sem proto míří spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. V rámci letní sezóny si přijdou na své zejména milovníci přírody, turistiky a cykloturistiky. Ze dvou lanovek, které převážejí návštěvníky na hřebeny západních Krkonoš v rámci zimní lyžařské sezony, bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky.

Pouhých 500 m od výstupní stanice lanovky Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických cest k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. Moc pěkná procházka je také k Mumlavskému vodopádu, Pančavskému vodopádu nebo na Labskou boudu či Vrbatovu chatu. V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklo výletů čerpat inspiraci.

Od června bude v provozu také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky. Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, v nejbližších dnech bude na www.skiroky.cz dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Přímo u nástupiště lanovky najdete lanový park v korunách stromů a otevřena bude také půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

V červnu bude středisko otevřeno pouze o víkendech. Od 1. července bude lanovka i bikepark v provozu denně, a to po celou dobu letních prázdnin. Od září pak přejedeme znovu na víkendový provoz.

„Zahájení letošní turistické sezóny v Rokytnici vychází na Den dětí, proto jsme se rozhodli umožnit všem návštěvníkům do 15 let jízdu lanovkou zdarma. Akce platí pouze v sobotu 1. června a vztahuje se výhradně na jízdné. Těšíme se na všechny výletníky a doufáme, že červen přinese konečně příznivé počasí, aby měli turisté motivaci vyrazit do hor," zve do Krkonoš Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Výstupní stanice lanovky na Lysé hoře leží v chráněné zóně Krkonošského národního parku. S ohledem na zdejší vzácnou přírodu je pohyb turistů v okolí výstupní stanice lanovky v letních měsících zakázán, zejména proto, že zde není napojení na turistickou cestu.

V rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října, bude ale lanová dráha na Lysou horu v provozu v režimu okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici - a stane se tak jakýmsi největším kolotočem v rámci Rokytnické pouťové zábavy.

Provozní doba lanovky a bikeparku: 9:00 - 17:00, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána (polední pauza).

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rokytnice nad Jizerou zve ještě na jarní lyžovačku
V Rokytnici jsou podmínky na lyžování výborné, přijede i Viki Cabadaj
Rokytnický skiareál je připravený na jarní prázdniny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT