V Rokytnici na den dětí zahajují turistickou sezonu

01.06.2019 09:52:31 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici na den dětí zahajují turistickou sezonu

Ze svahů Lysé hory odtály poslední zbytky sněhu a Rokytnice se připravuje na zahájení letní cyklo-turistické sezony. Lanová dráha Horní Domky a bikepark Rock-it-nice zahájí v sobotu 1. června víkendový provoz. Všichni návštěvníci do 15 let budou mít na Den dětí, tedy v sobotu 1. června, jízdné lanovkou zdarma! Naplánujte si výlet a přijeďte do Rokytnice poznávat krásy západních Krkonoš!

Rokytnice nad Jizerou leží v jednom z nejmalebnějších horských údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor. Jak v zimě, tak v létě sem proto míří spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. V rámci letní sezóny si přijdou na své zejména milovníci přírody, turistiky a cykloturistiky. Ze dvou lanovek, které převážejí návštěvníky na hřebeny západních Krkonoš v rámci zimní lyžařské sezony, bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky.

Pouhých 500 m od výstupní stanice lanovky Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických cest k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. Moc pěkná procházka je také k Mumlavskému vodopádu, Pančavskému vodopádu nebo na Labskou boudu či Vrbatovu chatu. V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklo výletů čerpat inspiraci.

Od června bude v provozu také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky. Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, v nejbližších dnech bude na www.skiroky.cz dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Přímo u nástupiště lanovky najdete lanový park v korunách stromů a otevřena bude také půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

V červnu bude středisko otevřeno pouze o víkendech. Od 1. července bude lanovka i bikepark v provozu denně, a to po celou dobu letních prázdnin. Od září pak přejedeme znovu na víkendový provoz.

„Zahájení letošní turistické sezóny v Rokytnici vychází na Den dětí, proto jsme se rozhodli umožnit všem návštěvníkům do 15 let jízdu lanovkou zdarma. Akce platí pouze v sobotu 1. června a vztahuje se výhradně na jízdné. Těšíme se na všechny výletníky a doufáme, že červen přinese konečně příznivé počasí, aby měli turisté motivaci vyrazit do hor," zve do Krkonoš Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Výstupní stanice lanovky na Lysé hoře leží v chráněné zóně Krkonošského národního parku. S ohledem na zdejší vzácnou přírodu je pohyb turistů v okolí výstupní stanice lanovky v letních měsících zakázán, zejména proto, že zde není napojení na turistickou cestu.

V rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října, bude ale lanová dráha na Lysou horu v provozu v režimu okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici - a stane se tak jakýmsi největším kolotočem v rámci Rokytnické pouťové zábavy.

Provozní doba lanovky a bikeparku: 9:00 - 17:00, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána (polední pauza).

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rokytnice nad Jizerou zve ještě na jarní lyžovačku
V Rokytnici jsou podmínky na lyžování výborné, přijede i Viki Cabadaj
Rokytnický skiareál je připravený na jarní prázdniny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V turnovské Tázlerově ulici od 19. do 21. září neprojedete

Odbor dopravy MěÚ Turnov informuje, že od čtvrtka 19. září do soboty 21. září 2019, vždy v době od 8 do 14 hodin, bude krátkodobě omezen vjezd do Tázlerovy ulice. „Z důvodu vyjíždění nákladních vozů ze stavby bude na nezbytně nutnou domu omezen vjezd do Tázlerovy ulice z ulice Hluboká. Na křižovatce bude stát poučená osoba, která bude zajišťovat vyjetí jednotlivého nákladního vozu z Tázlerovy ulice do ulice Hluboká. Omezení bude krátkodobé v řádu minut. Prosíme řidiče, aby respektovali zákaz zastavení v označeném úseku ulice. Děkujeme za pochopení," uvedl vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov Pavel Vaňátko.

Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu a zvolili novým Čeřovského

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou v tajné volbě odvolali ve středu 18. září Milana Kroupu z funkce primátora města. Vydáno a odevzdáno bylo 29 hlasovacích lístků, z toho 28 bylo platných. Po sečtení zhruba ve 13.50 bylo celkem 18 zastupitelů hlasovalo pro odvolání, 6 bylo proti a 4 se zdrželi. Po 16. hodině byl zvolen novým primátorem Jiří Čeřovský. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Přepeř si proti Velvarům připsali druhou výhru v ČFL
U požáru uskladněného odpadu zasahují liberečtí hasiči
Libštátské podzní léto pokračuje koncertem Jazz Claire Band
Rekonstrukce Základní školy Mašov začne 1. května 2020
Pozvánka na Výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Nejčtenější články

18.09.: Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lomnici nad Popelkou
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
17.09.: FOTO: V I.A třídě vládnou týmy z Pojizeří, první Lomnice opět nadílela

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT