V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

26.01.2018 17:20:07 | Autor: Renata Balašová a Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

Ve středisku Horní Domky odstartuje v neděli 28. ledna seriál veřejných závodů Roky Open Cup, kde může své lyžařské schopnosti otestovat každý, kdo rád přijímá podobné výzvy.

Svahy v Rokytnici nad Jizerou jsou v perfektní kondici a nabízejí neomezené lyžařské vyžití pro všechny milovníky zimních sportů. Díky vydatné sněhové nadílce byl v minulém týdnu znovu otevřen skiareál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, snowboardisty a začínající lyžaře. Náročnější lyžaři ocení stav sjezdových tratí ve skiareálu Horní Domky na svazích Lysé hory, které jsou díky kombinaci přírodního a technického sněhu každý den připraveny uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších sjezdařů.

„V důsledku nepříznivých sněhových podmínek jsme museli zrušit či přesunout řadu sportovních akcí, ale díky návratu zimního počasí se konečně otevírá prostor i pro pořádání závodů. Pomyslnou závodnickou sezónu jsme odstartovali už minulý víkend závodem juniorských kategorií, pořádaným Svazem lyžařů ČR, který proběhl na Slalomáku. Tuto neděli budou moci otestovat své schopnosti závodníci všech kategorií v rámci prvního kola seriálu veřejných závodů Roky Open Cup. Závod proběhne na sjezdovce Křížek a přihlásit se může každý, kdo bude mít dostatek odvahy a celodenní skipas. Další kolo těchto veřejných závodů o super cenu pak proběhne hned první únorovou neděli. Těšíme se stejně jako v uplynulých letech na hojnou účast. Pokud byste se rádi zúčastnili a máte pocit, že by bylo potřeba nejprve trochu potrénovat, můžete vyzkoušet své schopnosti na sjezdovce Kaprun, kde je instalován měřený slalom s šestnácti brankami o délce 250 metrů," uvedl k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8 do 16 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech. Lyžařský areál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí návštěvníkům kromě ukázkových sjezdovek také řadu doplňkových služeb pod značkou Roky. Přímo v hale lanové dráhy se nachází půjčovna RokyRENTAL s nabídkou špičkového lyžařského. Zde si mohou návštěvníci zapůjčit kompletní lyžařské vybavení, případně využít služeb profesionálního ski servisu vlastních lyží či snowboardů. Pro začínající lyžaře je připravena zóna RokyBABY s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny Rokyslužby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School.

„Výhodou této sezony je mimo jiné to, že svahy nejsou před začátkem jarních prázdnin ještě tolik vytížené a návštěvníci si mohou vychutnat jízdu naplno. Kdo by si chtěl lyžování ještě více zpříjemnit, může se vyhnout nákupu skipasu na pokladně a objednat si jej jednoduše online prostřednictvím aplikace RokyPASS," dodal k provozu Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 26. až 28. ledna
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts
Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramenitá voda v Turnově je nadále pitná

Prameny vody v Turnově byly dne 10. května 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda i pramen Valdštejn jsou pitné, protože i nadále vyhovují všem stanoveným limitům.

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého jarního kola
Policisté vyšetřují krádež čuníka v areálu Šťastná země
V Turnově již připravují 19. ročník atletického Memoriálu Ludvíka Daňka
Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie
Za F. L. Riegrem do Prahy aneb Po Riegrových pražských stopách

Nejčtenější články

25.05.: Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
24.05.: Všesportovní jilemnický areál Hraběnka se poprvé představí veřejnosti
25.05.: FOTO: Mladí hasiči se v Semilech utkali O pohár dráčka Soptíka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT