V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

26.01.2018 17:20:07 | Autor: Renata Balašová a Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

Ve středisku Horní Domky odstartuje v neděli 28. ledna seriál veřejných závodů Roky Open Cup, kde může své lyžařské schopnosti otestovat každý, kdo rád přijímá podobné výzvy.

Svahy v Rokytnici nad Jizerou jsou v perfektní kondici a nabízejí neomezené lyžařské vyžití pro všechny milovníky zimních sportů. Díky vydatné sněhové nadílce byl v minulém týdnu znovu otevřen skiareál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, snowboardisty a začínající lyžaře. Náročnější lyžaři ocení stav sjezdových tratí ve skiareálu Horní Domky na svazích Lysé hory, které jsou díky kombinaci přírodního a technického sněhu každý den připraveny uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších sjezdařů.

„V důsledku nepříznivých sněhových podmínek jsme museli zrušit či přesunout řadu sportovních akcí, ale díky návratu zimního počasí se konečně otevírá prostor i pro pořádání závodů. Pomyslnou závodnickou sezónu jsme odstartovali už minulý víkend závodem juniorských kategorií, pořádaným Svazem lyžařů ČR, který proběhl na Slalomáku. Tuto neděli budou moci otestovat své schopnosti závodníci všech kategorií v rámci prvního kola seriálu veřejných závodů Roky Open Cup. Závod proběhne na sjezdovce Křížek a přihlásit se může každý, kdo bude mít dostatek odvahy a celodenní skipas. Další kolo těchto veřejných závodů o super cenu pak proběhne hned první únorovou neděli. Těšíme se stejně jako v uplynulých letech na hojnou účast. Pokud byste se rádi zúčastnili a máte pocit, že by bylo potřeba nejprve trochu potrénovat, můžete vyzkoušet své schopnosti na sjezdovce Kaprun, kde je instalován měřený slalom s šestnácti brankami o délce 250 metrů," uvedl k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8 do 16 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech. Lyžařský areál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí návštěvníkům kromě ukázkových sjezdovek také řadu doplňkových služeb pod značkou Roky. Přímo v hale lanové dráhy se nachází půjčovna RokyRENTAL s nabídkou špičkového lyžařského. Zde si mohou návštěvníci zapůjčit kompletní lyžařské vybavení, případně využít služeb profesionálního ski servisu vlastních lyží či snowboardů. Pro začínající lyžaře je připravena zóna RokyBABY s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny Rokyslužby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School.

„Výhodou této sezony je mimo jiné to, že svahy nejsou před začátkem jarních prázdnin ještě tolik vytížené a návštěvníci si mohou vychutnat jízdu naplno. Kdo by si chtěl lyžování ještě více zpříjemnit, může se vyhnout nákupu skipasu na pokladně a objednat si jej jednoduše online prostřednictvím aplikace RokyPASS," dodal k provozu Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 26. až 28. ledna
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts
Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda je pitný, pramen pod Valdštejnem nikoliv

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda je pitný, pramen pod Valdštejnem pitný není! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 9. 8. 2018.

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky měly blízko k nadělení kanára Frýdlantu
Nebezpečí požáru vyhlásili i pro okresy Liberec, Semily a Jablonec
Pavel Antl jmenován ústředním náčelníkem Horské služby
Zápas v Benátkách Turnovu vůbec nevyšel
Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola

Nejčtenější články

19.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
18.08.: V Lomnici připomenou při společném happeningu oběti okupace
17.08.: K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT