V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

26.01.2018 17:20:07 | Autor: Renata Balašová a Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu

Ve středisku Horní Domky odstartuje v neděli 28. ledna seriál veřejných závodů Roky Open Cup, kde může své lyžařské schopnosti otestovat každý, kdo rád přijímá podobné výzvy.

Svahy v Rokytnici nad Jizerou jsou v perfektní kondici a nabízejí neomezené lyžařské vyžití pro všechny milovníky zimních sportů. Díky vydatné sněhové nadílce byl v minulém týdnu znovu otevřen skiareál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, snowboardisty a začínající lyžaře. Náročnější lyžaři ocení stav sjezdových tratí ve skiareálu Horní Domky na svazích Lysé hory, které jsou díky kombinaci přírodního a technického sněhu každý den připraveny uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších sjezdařů.

„V důsledku nepříznivých sněhových podmínek jsme museli zrušit či přesunout řadu sportovních akcí, ale díky návratu zimního počasí se konečně otevírá prostor i pro pořádání závodů. Pomyslnou závodnickou sezónu jsme odstartovali už minulý víkend závodem juniorských kategorií, pořádaným Svazem lyžařů ČR, který proběhl na Slalomáku. Tuto neděli budou moci otestovat své schopnosti závodníci všech kategorií v rámci prvního kola seriálu veřejných závodů Roky Open Cup. Závod proběhne na sjezdovce Křížek a přihlásit se může každý, kdo bude mít dostatek odvahy a celodenní skipas. Další kolo těchto veřejných závodů o super cenu pak proběhne hned první únorovou neděli. Těšíme se stejně jako v uplynulých letech na hojnou účast. Pokud byste se rádi zúčastnili a máte pocit, že by bylo potřeba nejprve trochu potrénovat, můžete vyzkoušet své schopnosti na sjezdovce Kaprun, kde je instalován měřený slalom s šestnácti brankami o délce 250 metrů," uvedl k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8 do 16 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech. Lyžařský areál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí návštěvníkům kromě ukázkových sjezdovek také řadu doplňkových služeb pod značkou Roky. Přímo v hale lanové dráhy se nachází půjčovna RokyRENTAL s nabídkou špičkového lyžařského. Zde si mohou návštěvníci zapůjčit kompletní lyžařské vybavení, případně využít služeb profesionálního ski servisu vlastních lyží či snowboardů. Pro začínající lyžaře je připravena zóna RokyBABY s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny Rokyslužby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School.

„Výhodou této sezony je mimo jiné to, že svahy nejsou před začátkem jarních prázdnin ještě tolik vytížené a návštěvníci si mohou vychutnat jízdu naplno. Kdo by si chtěl lyžování ještě více zpříjemnit, může se vyhnout nákupu skipasu na pokladně a objednat si jej jednoduše online prostřednictvím aplikace RokyPASS," dodal k provozu Vít Pražák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 26. až 28. ledna
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts
Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
Výstavu fotografií Marka Vašuta v Semilech zakončí dernisáž s autorem

Nejčtenější články

13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria
12.02.: Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT