V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

19.12.2018 23:25:09 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

Zahájení zimní sezony v pátém největším lyžařském středisku v Čechách proběhne už v pátek 21. prosince. Stejně jako v loňském roce je pro návštěvníky areálu připraveno na první den provozu zvýhodněné celodenní jízdné, a to za 300 korun pro všechny lyžaře bez rozdílu věku. V nadcházející zimní sezoně čeká návštěvníky Rokytnice tradičně skvělé lyžování, ale také řada novinek.

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, nabízí 17 km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Pyšní se sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 metrů. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

„Navzdory nepřiznivým prognózám z konce listopadu, kdy jsme se potýkali s ne příliš optimistickou předpovědí počasí a nedostatkem vody potřebné pro technické zasněžování, zahájíme sezónu ve Skiareálu Horní Domky dle plánu, tedy v pátek 21. prosince. Vzhledem k tomu, že sněhové podmínky v nejvyšších partiích Lysé hory nejsou ještě zcela ideální, bude v prvních dnech provozu zpřístupněna pouze část skiareálu Horní Domky. Od 21. do 24. bude v provozu lanová dráha A1 Horní Domky a dětský vlek Kaprun. Rozšíření provozu o stěžejní lanovku na Lysou horu je předběžně plánováno na úterý 25. prosince," uvedl k plánovanému zahájení sezóny v Rokytnici ředitel areálu Vít Pražák.

V den zahájení sezony bude platit jednotná cena celodenního skipasu 300 Kč. Ceny skipasů v dalších dnech budou adekvátně uzpůsobeny omezenému charakteru provozu střediska. „Lyžovat budeme i na Štědrý den, ale jen do 12 hodin. S velkým úsilím připravujeme start sezóny a doufáme, že se nám podaří zajistit pro naše návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Rádi bychom co nejdříve uvedli do provozu také Skiareál Studenov, který je však závislý převážně na přírodním sněhu. S nadějí proto očekáváme další nadílku státního sněhu, abychom potěšili také příznivce odpočinkového lyžování, " dodal Vít Pražák.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok.

Provozní doba přepravních zařízení: 8:00 - 16:00 hodin, na Štědrý den 8:00 - 12:00 hodin. Bezplatný skibus na trase Jablonec nad Jizerou - Rokytnice bude jezdit od pátku 21. prosince v půlhodinových intervalech, od 25. prosince pojede dle jízdního řádu každou čtvrthodinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
Po sněhové nadílce je upravený okruh na jilemnické Hraběnce
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Od 4. srpna budou na Sněžku vozit stavební materiál
Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT