V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

19.12.2018 23:25:09 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

Zahájení zimní sezony v pátém největším lyžařském středisku v Čechách proběhne už v pátek 21. prosince. Stejně jako v loňském roce je pro návštěvníky areálu připraveno na první den provozu zvýhodněné celodenní jízdné, a to za 300 korun pro všechny lyžaře bez rozdílu věku. V nadcházející zimní sezoně čeká návštěvníky Rokytnice tradičně skvělé lyžování, ale také řada novinek.

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, nabízí 17 km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Pyšní se sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 metrů. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

„Navzdory nepřiznivým prognózám z konce listopadu, kdy jsme se potýkali s ne příliš optimistickou předpovědí počasí a nedostatkem vody potřebné pro technické zasněžování, zahájíme sezónu ve Skiareálu Horní Domky dle plánu, tedy v pátek 21. prosince. Vzhledem k tomu, že sněhové podmínky v nejvyšších partiích Lysé hory nejsou ještě zcela ideální, bude v prvních dnech provozu zpřístupněna pouze část skiareálu Horní Domky. Od 21. do 24. bude v provozu lanová dráha A1 Horní Domky a dětský vlek Kaprun. Rozšíření provozu o stěžejní lanovku na Lysou horu je předběžně plánováno na úterý 25. prosince," uvedl k plánovanému zahájení sezóny v Rokytnici ředitel areálu Vít Pražák.

V den zahájení sezony bude platit jednotná cena celodenního skipasu 300 Kč. Ceny skipasů v dalších dnech budou adekvátně uzpůsobeny omezenému charakteru provozu střediska. „Lyžovat budeme i na Štědrý den, ale jen do 12 hodin. S velkým úsilím připravujeme start sezóny a doufáme, že se nám podaří zajistit pro naše návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Rádi bychom co nejdříve uvedli do provozu také Skiareál Studenov, který je však závislý převážně na přírodním sněhu. S nadějí proto očekáváme další nadílku státního sněhu, abychom potěšili také příznivce odpočinkového lyžování, " dodal Vít Pražák.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok.

Provozní doba přepravních zařízení: 8:00 - 16:00 hodin, na Štědrý den 8:00 - 12:00 hodin. Bezplatný skibus na trase Jablonec nad Jizerou - Rokytnice bude jezdit od pátku 21. prosince v půlhodinových intervalech, od 25. prosince pojede dle jízdního řádu každou čtvrthodinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
Po sněhové nadílce je upravený okruh na jilemnické Hraběnce
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT