V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

19.12.2018 23:25:09 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince

Zahájení zimní sezony v pátém největším lyžařském středisku v Čechách proběhne už v pátek 21. prosince. Stejně jako v loňském roce je pro návštěvníky areálu připraveno na první den provozu zvýhodněné celodenní jízdné, a to za 300 korun pro všechny lyžaře bez rozdílu věku. V nadcházející zimní sezoně čeká návštěvníky Rokytnice tradičně skvělé lyžování, ale také řada novinek.

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, nabízí 17 km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Pyšní se sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 metrů. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

„Navzdory nepřiznivým prognózám z konce listopadu, kdy jsme se potýkali s ne příliš optimistickou předpovědí počasí a nedostatkem vody potřebné pro technické zasněžování, zahájíme sezónu ve Skiareálu Horní Domky dle plánu, tedy v pátek 21. prosince. Vzhledem k tomu, že sněhové podmínky v nejvyšších partiích Lysé hory nejsou ještě zcela ideální, bude v prvních dnech provozu zpřístupněna pouze část skiareálu Horní Domky. Od 21. do 24. bude v provozu lanová dráha A1 Horní Domky a dětský vlek Kaprun. Rozšíření provozu o stěžejní lanovku na Lysou horu je předběžně plánováno na úterý 25. prosince," uvedl k plánovanému zahájení sezóny v Rokytnici ředitel areálu Vít Pražák.

V den zahájení sezony bude platit jednotná cena celodenního skipasu 300 Kč. Ceny skipasů v dalších dnech budou adekvátně uzpůsobeny omezenému charakteru provozu střediska. „Lyžovat budeme i na Štědrý den, ale jen do 12 hodin. S velkým úsilím připravujeme start sezóny a doufáme, že se nám podaří zajistit pro naše návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Rádi bychom co nejdříve uvedli do provozu také Skiareál Studenov, který je však závislý převážně na přírodním sněhu. S nadějí proto očekáváme další nadílku státního sněhu, abychom potěšili také příznivce odpočinkového lyžování, " dodal Vít Pražák.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok.

Provozní doba přepravních zařízení: 8:00 - 16:00 hodin, na Štědrý den 8:00 - 12:00 hodin. Bezplatný skibus na trase Jablonec nad Jizerou - Rokytnice bude jezdit od pátku 21. prosince v půlhodinových intervalech, od 25. prosince pojede dle jízdního řádu každou čtvrthodinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním
Po sněhové nadílce je upravený okruh na jilemnické Hraběnce
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
Soutěž Infocentrum roku 2019: Turnov je opět první v Libereckém kraji
Zvonění Paměti národa zazní v 17.11 v neděli 17. listopadu

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
14.11.: Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
14.11.: V Jilemnici znovu pořádají halové turnaje přípravek

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT