V Rovensku se sejde na 1200 orientačních běžců!

21.08.2013 09:25:43 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami

V Rovensku se sejde na 1200 orientačních běžců!

Český ráj bude již po 22. patřit orientačním běžcům. Na 1200 závodníků z deseti zemí světa, z těch vzdálenějších zemí jmenujme Austrálii, Španělsko, Norsko, Rusko, se předposlední prázdninový víkend, 23. - 25. srpna 2013, sejde v rekreačním středisku Palda u Rovenska pod Troskami.

Dvě závodní etapy budou připraveny v prostoru Hrubá Skála - Rokytnický rybník a jedna etapa v prostoru Boreckých skal. Závodů se účastní veškeré věkové kategorie žen i mužů od nejmenších dětí až po nejstarší veterány nad 75 let.

„Orientační běh má tradici i v našem městečku, kdy v místním oddílu orientačního běhu pod vedením pana Vladislava Vlčka se vypracovaly dvě světově známé orientační běžkyně Dana a Radka Brožkovy. Dalším výborným orientačním běžcem z našeho městečka je i Martin Vlček. Právě Dana Brožková přislíbila účast na letošním ročníku. Jsme potěšeni, že naše městečko opět ožije návštěvou více než 1 000 účastníků závodů v orientačním běhu, který má u nás dlouholetou tradici," dodala starostka Rovenska pod Troskami Zdeňka Nejedlá. 

Letos budou mít závody navíc i mimořádně vysokou sportovní úroveň, nejen v elitních kategoriích. Na start mužské elity se postaví mistr světa ze štafet z minulého roku i letošní reprezentant Jan Procházka. Ukázat se budou chtít i další reprezentační kolegové Jan Petržela, Štěpán Kodeda či Miloš Nykodým. Zajímavá je jistě účast letošního juniorského mistra světa na klasické trati Piotra Parfianowicze z Polska či norského reprezentanta Matse Haldina. Takřka na domácí půdě bude chtít každá žena porazit Danu Brožkovou (na titulním snímku), naši nejlepší závodnici posledních let. Nejvíce by jí měly potrápit Vendula Haldin, Kamila Gregorová, setry Knapovy či brněnské závodnice Kabáthová s Hlavovou.

„Naše závody by neproběhly bez vstřícnosti CHKO Český ráj, Odboru ochrany životního prostředí KÚ LK, Lesů ČR, Města Rovenska pod Troskami, Obce Hrubá Skála, drobných vlastníků i dalších zúčastněných. Děkujeme všem za spolupráci," uvedl ředitel závodu a předseda OOB TJ Turnov Jindřich Kořínek. 

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky:

2012: Pěkné prázdniny s orientačním během se letos konají na Malé Skále

2011: VIDEO: Pěkných prázdnin v Kacanovech se účastnilo tisíc orienťáků

VIDEO: Pěkných prázdnin v Kacanovech se účastnilo tisíc orienťáků

Více informací z orientačního běhu v Pojizeří v rubrice SPORT - Orientační běh

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT