V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

04.12.2016 19:38:11 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

Již za pár dní se milovníci zimních sportů v Semilech budou moci poprvé v letošní sezoně projet na ledové ploše, a to díky mobilnímu kluzišti, které našlo své místo na ploše za Státním okresním archivem.

Ledová plocha o rozměrech 17,5 x 35 m nabídne dostatek prostoru pro školy, rekreační bruslaře i tréninky hokejových týmů. Otevřené, uměle chlazené kluziště zakoupilo město Semily v letošním roce od města Turnova, kde před časem vyrostl zimní stadion jako součást sportovního areálu Maškova zahrada.

„Ledová plocha mobilního kluziště se skládá ze speciálních pryžových pásů, ve kterých jsou zataveny trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše. Technologie chlazení pak využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia," upřesnila Lenka Havlová, ředitelka Sportovního centra Semily, které bude kluziště provozovat.

Průběh stavění mobilního ledového kluziště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „V tuto chvíli jsme spustili chladící jednotku. Na pryžové pásy se nyní ručně nastříká několik vrstev ledu, na které se poté postaví mantinely, a ty se do ledu zamrazí. Od okamžiku, kdy je vrstva ledu dostatečná, se již k další úpravě používá rolba," vysvětlila Lenka Havlová.

Za příznivého počasí bude kluziště otevřeno každý den, a to od prosince minimálně do konce měsíce února. Vzhledem k osvětlení ledové plochy je plánován i večerní provoz. Pro návštěvníky bude připravena vytápěná šatna, půjčovna bruslí, menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy. Hokejky, puky, hokejové branky a pomůcky pro bruslaře - začátečníky budou pro zájemce samozřejmě připraveny také.

„Dopolední bloky budou určeny především pro školní mládež, v odpoledních hodinách bude kluziště k dispozici veřejnosti. Večerní bloky budou v případě zájmu určeny pro hokejové zápasy," dodala ředitelka.

Aktuální informace o provozu kluziště, včetně nahlížení do rezervačního systému, najdou zájemci na webových stránkách Sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští běžci obnovili okruhy v Palackého sadech
U archivu v Semilech už začali připravovat mobilní ledové kluziště
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonečtí hasiči vyjížděli k požáru jídla na sporáku

K časté příčině vzniku požáru v domácím prostředí patří požár jídla na sporáku. Nejinak tomu bylo v sobotu 10. února dopoledne, kdy v 9.58 byly čtyři jednotky hasičů povolány k požáru v bytovém domě v ulici Smetanova v Jablonci nad Nisou. Tentokrát byl požár zpozorován a ohlášen včas, nestihl se rozšířit mimo kuchyňkou linku, ale někdy končí takové případy tragicky. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pátém zápase Turnováci zdolali Nymburk a jsou v semifinále!
Sněhového Krakonoše letos najdete i v Rokytnici nad Jizerou
Přednáška na téma Vítězný únor v Semilech
Program semilského muzea v únoru
Obrazem: Masopustní průvod ve Valteřicích 2018

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Na maškarní do Bozkova přijela Sněhurka i herci ze Slunce, seno
16.02.: Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo
16.02.: Na sjezdovce v Rokytnici utrpěl vážné zranění 12letý lyžař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT