V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

04.12.2016 19:38:11 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

Již za pár dní se milovníci zimních sportů v Semilech budou moci poprvé v letošní sezoně projet na ledové ploše, a to díky mobilnímu kluzišti, které našlo své místo na ploše za Státním okresním archivem.

Ledová plocha o rozměrech 17,5 x 35 m nabídne dostatek prostoru pro školy, rekreační bruslaře i tréninky hokejových týmů. Otevřené, uměle chlazené kluziště zakoupilo město Semily v letošním roce od města Turnova, kde před časem vyrostl zimní stadion jako součást sportovního areálu Maškova zahrada.

„Ledová plocha mobilního kluziště se skládá ze speciálních pryžových pásů, ve kterých jsou zataveny trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše. Technologie chlazení pak využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia," upřesnila Lenka Havlová, ředitelka Sportovního centra Semily, které bude kluziště provozovat.

Průběh stavění mobilního ledového kluziště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „V tuto chvíli jsme spustili chladící jednotku. Na pryžové pásy se nyní ručně nastříká několik vrstev ledu, na které se poté postaví mantinely, a ty se do ledu zamrazí. Od okamžiku, kdy je vrstva ledu dostatečná, se již k další úpravě používá rolba," vysvětlila Lenka Havlová.

Za příznivého počasí bude kluziště otevřeno každý den, a to od prosince minimálně do konce měsíce února. Vzhledem k osvětlení ledové plochy je plánován i večerní provoz. Pro návštěvníky bude připravena vytápěná šatna, půjčovna bruslí, menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy. Hokejky, puky, hokejové branky a pomůcky pro bruslaře - začátečníky budou pro zájemce samozřejmě připraveny také.

„Dopolední bloky budou určeny především pro školní mládež, v odpoledních hodinách bude kluziště k dispozici veřejnosti. Večerní bloky budou v případě zájmu určeny pro hokejové zápasy," dodala ředitelka.

Aktuální informace o provozu kluziště, včetně nahlížení do rezervačního systému, najdou zájemci na webových stránkách Sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští běžci obnovili okruhy v Palackého sadech
U archivu v Semilech už začali připravovat mobilní ledové kluziště
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku

Političtí vězni získají od kraje symbolický šek jako vyjádření úcty

Částku 32 500 korun věnuje Liberecký kraj dosud žijícím politickým vězňům Libereckého kraje. Slavnostní předání finančního příspěvku se bude konat ve čtvrtek 16. srpna od 11 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, 3. patro, sál č. 326. Každý ze členů Českého svazu bojovníků za svobodu dostane z celkové částky 2500 korun jako přilepšení na léky nebo jiné potřeby. Symbolický šek je zejména vyjádřením úcty k jejich někdejšímu utrpení, které zažívali v koncentračních táborech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
Obrazem: Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí 2018
Požár na Ještědu zaměstnal hasiče, povolali další jednotky i vrtulníky
FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře

Nejčtenější články

12.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
11.08.: Fotbalovou sezonu odstartuje divizní derby Turnov - Přepeře

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT