V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

04.12.2016 19:38:11 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

Již za pár dní se milovníci zimních sportů v Semilech budou moci poprvé v letošní sezoně projet na ledové ploše, a to díky mobilnímu kluzišti, které našlo své místo na ploše za Státním okresním archivem.

Ledová plocha o rozměrech 17,5 x 35 m nabídne dostatek prostoru pro školy, rekreační bruslaře i tréninky hokejových týmů. Otevřené, uměle chlazené kluziště zakoupilo město Semily v letošním roce od města Turnova, kde před časem vyrostl zimní stadion jako součást sportovního areálu Maškova zahrada.

„Ledová plocha mobilního kluziště se skládá ze speciálních pryžových pásů, ve kterých jsou zataveny trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše. Technologie chlazení pak využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia," upřesnila Lenka Havlová, ředitelka Sportovního centra Semily, které bude kluziště provozovat.

Průběh stavění mobilního ledového kluziště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „V tuto chvíli jsme spustili chladící jednotku. Na pryžové pásy se nyní ručně nastříká několik vrstev ledu, na které se poté postaví mantinely, a ty se do ledu zamrazí. Od okamžiku, kdy je vrstva ledu dostatečná, se již k další úpravě používá rolba," vysvětlila Lenka Havlová.

Za příznivého počasí bude kluziště otevřeno každý den, a to od prosince minimálně do konce měsíce února. Vzhledem k osvětlení ledové plochy je plánován i večerní provoz. Pro návštěvníky bude připravena vytápěná šatna, půjčovna bruslí, menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy. Hokejky, puky, hokejové branky a pomůcky pro bruslaře - začátečníky budou pro zájemce samozřejmě připraveny také.

„Dopolední bloky budou určeny především pro školní mládež, v odpoledních hodinách bude kluziště k dispozici veřejnosti. Večerní bloky budou v případě zájmu určeny pro hokejové zápasy," dodala ředitelka.

Aktuální informace o provozu kluziště, včetně nahlížení do rezervačního systému, najdou zájemci na webových stránkách Sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští běžci obnovili okruhy v Palackého sadech
U archivu v Semilech už začali připravovat mobilní ledové kluziště
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru
Vzácné poklady ukáže archeologická výstava turnovského muzea
Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT