V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

04.12.2016 19:38:11 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

Již za pár dní se milovníci zimních sportů v Semilech budou moci poprvé v letošní sezoně projet na ledové ploše, a to díky mobilnímu kluzišti, které našlo své místo na ploše za Státním okresním archivem.

Ledová plocha o rozměrech 17,5 x 35 m nabídne dostatek prostoru pro školy, rekreační bruslaře i tréninky hokejových týmů. Otevřené, uměle chlazené kluziště zakoupilo město Semily v letošním roce od města Turnova, kde před časem vyrostl zimní stadion jako součást sportovního areálu Maškova zahrada.

„Ledová plocha mobilního kluziště se skládá ze speciálních pryžových pásů, ve kterých jsou zataveny trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše. Technologie chlazení pak využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia," upřesnila Lenka Havlová, ředitelka Sportovního centra Semily, které bude kluziště provozovat.

Průběh stavění mobilního ledového kluziště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „V tuto chvíli jsme spustili chladící jednotku. Na pryžové pásy se nyní ručně nastříká několik vrstev ledu, na které se poté postaví mantinely, a ty se do ledu zamrazí. Od okamžiku, kdy je vrstva ledu dostatečná, se již k další úpravě používá rolba," vysvětlila Lenka Havlová.

Za příznivého počasí bude kluziště otevřeno každý den, a to od prosince minimálně do konce měsíce února. Vzhledem k osvětlení ledové plochy je plánován i večerní provoz. Pro návštěvníky bude připravena vytápěná šatna, půjčovna bruslí, menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy. Hokejky, puky, hokejové branky a pomůcky pro bruslaře - začátečníky budou pro zájemce samozřejmě připraveny také.

„Dopolední bloky budou určeny především pro školní mládež, v odpoledních hodinách bude kluziště k dispozici veřejnosti. Večerní bloky budou v případě zájmu určeny pro hokejové zápasy," dodala ředitelka.

Aktuální informace o provozu kluziště, včetně nahlížení do rezervačního systému, najdou zájemci na webových stránkách Sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští běžci obnovili okruhy v Palackého sadech
U archivu v Semilech už začali připravovat mobilní ledové kluziště
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramenitá voda v Turnově je nadále pitná

Prameny vody v Turnově byly dne 10. května 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda i pramen Valdštejn jsou pitné, protože i nadále vyhovují všem stanoveným limitům.

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého jarního kola
Policisté vyšetřují krádež čuníka v areálu Šťastná země
V Turnově již připravují 19. ročník atletického Memoriálu Ludvíka Daňka
Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie
Za F. L. Riegrem do Prahy aneb Po Riegrových pražských stopách

Nejčtenější články

25.05.: Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
24.05.: Všesportovní jilemnický areál Hraběnka se poprvé představí veřejnosti
25.05.: FOTO: Mladí hasiči se v Semilech utkali O pohár dráčka Soptíka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT