V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

04.12.2016 19:38:11 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech budou brzy bruslit na novém kluzišti

Již za pár dní se milovníci zimních sportů v Semilech budou moci poprvé v letošní sezoně projet na ledové ploše, a to díky mobilnímu kluzišti, které našlo své místo na ploše za Státním okresním archivem.

Ledová plocha o rozměrech 17,5 x 35 m nabídne dostatek prostoru pro školy, rekreační bruslaře i tréninky hokejových týmů. Otevřené, uměle chlazené kluziště zakoupilo město Semily v letošním roce od města Turnova, kde před časem vyrostl zimní stadion jako součást sportovního areálu Maškova zahrada.

„Ledová plocha mobilního kluziště se skládá ze speciálních pryžových pásů, ve kterých jsou zataveny trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše. Technologie chlazení pak využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí plus 10 stupňů celsia," upřesnila Lenka Havlová, ředitelka Sportovního centra Semily, které bude kluziště provozovat.

Průběh stavění mobilního ledového kluziště v Semilech<br />Autor: Petr Ježek „V tuto chvíli jsme spustili chladící jednotku. Na pryžové pásy se nyní ručně nastříká několik vrstev ledu, na které se poté postaví mantinely, a ty se do ledu zamrazí. Od okamžiku, kdy je vrstva ledu dostatečná, se již k další úpravě používá rolba," vysvětlila Lenka Havlová.

Za příznivého počasí bude kluziště otevřeno každý den, a to od prosince minimálně do konce měsíce února. Vzhledem k osvětlení ledové plochy je plánován i večerní provoz. Pro návštěvníky bude připravena vytápěná šatna, půjčovna bruslí, menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy. Hokejky, puky, hokejové branky a pomůcky pro bruslaře - začátečníky budou pro zájemce samozřejmě připraveny také.

„Dopolední bloky budou určeny především pro školní mládež, v odpoledních hodinách bude kluziště k dispozici veřejnosti. Večerní bloky budou v případě zájmu určeny pro hokejové zápasy," dodala ředitelka.

Aktuální informace o provozu kluziště, včetně nahlížení do rezervačního systému, najdou zájemci na webových stránkách Sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští běžci obnovili okruhy v Palackého sadech
U archivu v Semilech už začali připravovat mobilní ledové kluziště
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
Turnov nezvládl důležitý souboj v Kratonohách
FOTO: V Libštátě nakupovali na Podzimním trhu V lipkách
Město Jilemnice zve na oslavy stého výročí vzniku Československa
Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina

Nejčtenější články

20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
19.10.: Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT