V Semilech funguje po letech opět atletický klub

13.05.2019 16:54:23 | Autor: Radek Pastyřík | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

V Semilech funguje po letech opět atletický klub

V září 2018 byl v Semilech založen kroužek atletické přípravky pro děti 1. - 4. tříd základních škol. Kroužek vznikl pod záštitou Sportovního centra Semily ve spolupráci s Běžeckým klubem Semily a atletickým klubem AC Turnov. Měli jsme za to, že atletika v Semilech chybí a že město naší velikosti by mělo tento druh sportovní aktivity nabízet. O účast v kroužku byl velký zájem, všechna místa byla rychle obsazena, na další děti se v první náborové vlně nedostalo, proto jsme se rozhodli založit oficiální atletický klub.

Atletický klub Semily, z. s., tak jako samostatný subjekt vznikl na začátku roku 2019. Hlavním cílem klubu je poskytovat zejména dětem a mládeži všestranný atletický základ, který jim umožní postupné zdokonalování v jednotlivých pohybových dovednostech a v pozdějším věku v jednotlivých atletických disciplínách. Aktivity jsou přizpůsobené věkovým potřebám dětí a probíhají zábavnou formou bez přehnaného zdůrazňování výkonové motivace.

Tréninky se konají zatím jednou týdně vždy ve čtvrtek od 15.30 do 16.30 a jejich náplní je všestranná pohybová aktivita, při níž se děti setkávají i se základy atletických disciplín jako je běh, skok a hod. V zimních měsících se scházíme v tělocvičně, na jaře a na podzim se konají tréninky venku. Přirozenou soutěživost dětí chceme podpořit účastí na sportovních soutěžích dle věkových kategorií.

Atletická přípravka v Semilech pro děti 1. - 4. tříd<br />Autor: Archiv AK Semily Naší první akcí byla účast na Přeboru Libereckého kraje nejmladšího žactva, který se konal v únoru v kryté atletické hale v Jablonci nad Nisou. Soutěžilo se v atletickém trojboji, který se skládal z 50 metrového běhu, skoku do dálky a hodu 1 kg medicinbalem. Nakonec si děti zaběhly štafetu 4× 150 metrů.

Přeboru se ze Semil zúčastnilo 20 dětí ve věku od 6 do 10 let. Pro většinu z nich to byla premiéra a pro nás trenéry také. Nešlo nám o výsledky, ale o získání zkušeností a o aktivní zábavu pro děti. Naší malí svěřenci se opravdu snažili, zažili přípravu a řazení před startem, zkusili si, jaké to je vyběhnout ze startovacích bloků a běžet v určené dráze, skákali do dálky ve skutečném dálkařském sektoru. Malí atleti si otestovali to, co nemůžou doma v Semilech - sportovat v odpovídajících a kvalitních podmínkách, ale věřme, že i v této oblasti se blýská na lepší časy.

Na začátku března v době jarních prázdnin jsme uspořádali třídenní příměstský tábor a většina času byla naplněna pohybem. Každodenní program byl rozdělen do několika částí - dopoledne jsme začínali atletikou ve velké hale a po svačince ji vystřídal stolní tenis, různé hry a sauna, vše v prostorách SC. Po vydatném obědě si děti odpočinuly u filmu nebo kreslení a pak následoval přesun na odpolední neatletický blok. Florbal vystřídalo seznámení s judem a děti si mohly vyzkoušet také lezení po umělé horolezecké stěně a chůzi po slackline. I odpolední aktivity měly kvalitní odborné vedení, probíhaly ve spolupráci s trenéry oddílů florbalu, juda a s učiteli GIO Semily. A potvrdilo se to, co závody v Jablonci naznačily: z našich šikovných dětí vznikla docela dobrá partička.

Atletická přípravka v Semilech pro děti 1. - 4. tříd<br />Autor: Archiv AK Semily A jaké jsou naše plány do budoucnosti? Od září rozšíříme přípravku na 50 dětí pro děti 1. - 5. tříd základních škol, postupně bychom chtěli věk přijímaných dětí zvyšovat. Pro ty mladší by to měla být hlavně zábava s pestrým, nejen atletickým tréninkem a pro ty starší už kvalitní atletika a postupná specializace na vybranou disciplínu. Pro tyto naše plány ovšem budeme potřebovat novou tréninkovou základnu, která, jak věříme, v Semilech na Městském stadionu vznikne.

Naši mladí atleti by pak mohli trénovat na novém běžeckém oválu a využívat zázemí pro hody a skoky. Atletický stadion by sloužil sportovním oddílům, školám i široké veřejnosti. Atletiku bychom mohli provozovat kvalitně a pro všechny věkové kategorie, zázemí by tu našli příznivci rekreačního sportování i ti s většími výkonnostními ambicemi. Protože je klub registrovaný na Českém atletickém svazu, mohou za něj startovat na závodech i dospělí atleti, ale důraz by byl vždy kladen na podporu sportování děti a mládeže.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O atletickou přípravku je v Semilech velký zájem, první sraz je 13. září
Na Městském stadionu v Semilech rekonstruovali sprchy a kabiny
FOTO: Workoutové hřiště v Semilech naplno prověřili první sportovci
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?
Městský stadion v Semilech čekají velké změny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
29.10.: Turnovská firma vyvinula respirátor, který nebere úsměv

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT