V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti

29.08.2017 15:39:24 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti

Během letních prázdnin se dětské hřiště v semilském parku na Ostrově začalo pozvolna měnit. Opraveny byly stávající herní prvky, přibyly některé nové a uprostřed dětského hřiště vyrostlo oplocené kruhové pískoviště. To však není zdaleka všechno - tento prostor čekají ještě mnohé další úpravy.

Téměř každé město v České republice disponuje určitým veřejným prostorem vhodným k pořádání venkovních společenských akcí, k odpočinku, procházkám a v neposlední řadě k dětským hrám. V mnohých městech tuto funkci plní městské parky. Nejinak je tomu i v Semilech, kde tento prostor naprosto jedinečným způsobem od okolní dopravy odděluje řeka Jizera, která spolu se svým přítokem, Jíloveckým potokem, vytvořila z městského parku Ostrov oázu klidu uprostřed města.

„Obnova a doplnění prvků dětského hřiště je akcí poměrně dlouho připravovanou a její realizace je do určité míry etapizovaná. V současnosti je na místě zrealizováno pouze několik nových prvků," prozradil městský architekt Martin Hilpert.

Fotografie z průběhu výstavby nového dětského hřiště<br />Autor: Petr Ježek

Dle slov městského architekta budou kompletní úpravy hřiště hotové až po výstavbě objektu zázemí s wc a občerstvením. Teprve poté bude jasněji čitelná celková koncepce úprav, která považuje objekt zázemí za středobod hřiště, kde bude také posezení pro doprovod dětí. Herní prvky tak budou postupně doplňovány nebo upravovány tak, že se zvětšující se vzdáleností od objektu zázemí budou umisťovány prvky pro starší a větší děti. Uprostřed, na dosah terasy u zázemí, budou umisťovány prvky pro nejmenší - tak, aby je měl doprovod stále nablízku. To je i důvod umístění pískoviště a okolních nových herních prvků, které jsou v současnosti již realizovány.

„Samotné pískoviště je navrženo jako bezpečný prostor, kam díky plotu nemají přístup psi a další možní znečišťovatelé. V průběhu prací na návrhu jsme se rozhodli využít výplň oplocení jako tabule na kreslení křídami. Ty by měly být později v místě neustále k dispozici. Uvnitř pískoviště je umístěn dětský bagr, který jistě ocení všechny děti," vysvětlil Martin Hilpert.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena
Do konce prázdnin se v Semilech přestavuje lávka z parku k zámku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlouhá cesta volejbalistů Turnova bez bodové příchuti
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Miloš Plachta bude v semilské knihovně povídat o Vladimíru Daníčkovi
Liberecký kostel ožije již potřetí třígenerační anglickou oslavou adventu
V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
17.11.: Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT