V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

14.04.2011 20:28:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

Po silném větru v minulém týdnu spadla v Semilech pouliční lampa v Nádražní ulici na stánek u autobusového nádraží. Situace byla vyřešena záhy uřezáním lampy, ale i stav dalších svítidel v Semilech je vážný.

Město zatím jejich stav prověřuje, nám se podařilo lehce zjistit vážný stav nejméně dalších šesti lamp. Navíc mohl na technický stav upozornit i pád další lampy v loňském roce, který se stal rovněž při větru nedaleko poslední havárie. Některé lampy v minulosti byly podle našich informací vychýleny a nakloněny po střetu s jeřáby a nákladními auty, ani to ale dosud nebylo plně opraveno. 

„O situaci víme. Dal jsem pokyn technickým službám Města Semily, které jsou naším smluvním správcem, aby určily, co je nutné k opravě a co ještě není tak akutní. Vše nebude možné opravit hned, takže si chceme určit priority," řekl vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Semily Vladimír Lampa.

Město bude mít bližší zprávu nejdříve za týden, poté vás budeme dále informovat. Občané si tedy musejí zatím na opravy počkat a mít strach například o auta, která pod lampy zaparkují. „Domnívám se, že i ostatní lampy jsou svému okolí nebezpečné. Zvláště, když jejich výroba je velmi podobného data a ještě navíc jsou značně mimo své těžiště. Některé z lamp vydávají velmi podezřelé zvuky. Obávám se, že je ohrožena bezpečnost občanů i jejich majetku," uvedl semilský občan Ilja Todorov.

Pád lampy v minulém týdnu u autobusového nádraží zachytil novinový stánek a způsobil škodu 5 tisíc korun. Po lampě zůstalo na místě pouze torzo. „Mám se dohodnout na vyrovnání s paní Soukupovou ze správy majetku, jinak další škoda nevznikla a lampa byla rychle odstraněna," řekla Našemu Pojizeří majitelka stánku Liběna Lánská.

Silný vítr lámal stromy a šířil požáry

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonečtí hasiči vyjížděli k požáru jídla na sporáku

K časté příčině vzniku požáru v domácím prostředí patří požár jídla na sporáku. Nejinak tomu bylo v sobotu 10. února dopoledne, kdy v 9.58 byly čtyři jednotky hasičů povolány k požáru v bytovém domě v ulici Smetanova v Jablonci nad Nisou. Tentokrát byl požár zpozorován a ohlášen včas, nestihl se rozšířit mimo kuchyňkou linku, ale někdy končí takové případy tragicky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Z důvodů rekonstrukce je omezen provoz Městského úřadu Jilemnice

Od 5. 2. je na Městském úřadě Jilemnice omezen provoz na úseku evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů, a to z důvodu rekonstrukce kanceláří. Provoz je částečně přesunut do přízemí budovy radnice. Týká se to evidence obyvatel (změna trvalého pobytu, rušení trvalého pobytu) - matrika, občanské průkazy, cestovní doklady (příjem žádostí o nový občanský průkaz a jeho výdej, výdej cestovních dokladů) - Czech POINT. O nové cestovní doklady lze požádat (a také si je následně vyzvednout) na okolních úřadech (Vrchlabí, Semily, Nová Paka aj.).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje odsouhlasila poskytnutí financí na pohotovost a záchytku
Turnovská Žlutá ponorka láká děti na příměstský sportovní tábor
FOTO: Na maškarní do Bozkova přijela Sněhurka i herci ze Slunce, seno
Kraj trvá na napojení na evropskou železnici. Mluví se o dvou variantách
Lamač ženských srdcí Jakub Smolík oslní i Jilemnici

Nejčtenější články

15.02.: FOTO: V anketě Sportovec Turnova obhájila vítězství Michaela Omová
17.02.: FOTO: Na maškarní do Bozkova přijela Sněhurka i herci ze Slunce, seno
16.02.: Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT