V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

14.04.2011 20:28:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

Po silném větru v minulém týdnu spadla v Semilech pouliční lampa v Nádražní ulici na stánek u autobusového nádraží. Situace byla vyřešena záhy uřezáním lampy, ale i stav dalších svítidel v Semilech je vážný.

Město zatím jejich stav prověřuje, nám se podařilo lehce zjistit vážný stav nejméně dalších šesti lamp. Navíc mohl na technický stav upozornit i pád další lampy v loňském roce, který se stal rovněž při větru nedaleko poslední havárie. Některé lampy v minulosti byly podle našich informací vychýleny a nakloněny po střetu s jeřáby a nákladními auty, ani to ale dosud nebylo plně opraveno. 

„O situaci víme. Dal jsem pokyn technickým službám Města Semily, které jsou naším smluvním správcem, aby určily, co je nutné k opravě a co ještě není tak akutní. Vše nebude možné opravit hned, takže si chceme určit priority," řekl vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Semily Vladimír Lampa.

Město bude mít bližší zprávu nejdříve za týden, poté vás budeme dále informovat. Občané si tedy musejí zatím na opravy počkat a mít strach například o auta, která pod lampy zaparkují. „Domnívám se, že i ostatní lampy jsou svému okolí nebezpečné. Zvláště, když jejich výroba je velmi podobného data a ještě navíc jsou značně mimo své těžiště. Některé z lamp vydávají velmi podezřelé zvuky. Obávám se, že je ohrožena bezpečnost občanů i jejich majetku," uvedl semilský občan Ilja Todorov.

Pád lampy v minulém týdnu u autobusového nádraží zachytil novinový stánek a způsobil škodu 5 tisíc korun. Po lampě zůstalo na místě pouze torzo. „Mám se dohodnout na vyrovnání s paní Soukupovou ze správy majetku, jinak další škoda nevznikla a lampa byla rychle odstraněna," řekla Našemu Pojizeří majitelka stánku Liběna Lánská.

Silný vítr lámal stromy a šířil požáry

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
Okresní přebor: Libštát v úvodním kole zdolal 3:1 Mříčnou
Hasiči v Kruhu oslaví 130 let činnosti
Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě
Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil

Nejčtenější články

13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT