V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

14.04.2011 20:28:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

Po silném větru v minulém týdnu spadla v Semilech pouliční lampa v Nádražní ulici na stánek u autobusového nádraží. Situace byla vyřešena záhy uřezáním lampy, ale i stav dalších svítidel v Semilech je vážný.

Město zatím jejich stav prověřuje, nám se podařilo lehce zjistit vážný stav nejméně dalších šesti lamp. Navíc mohl na technický stav upozornit i pád další lampy v loňském roce, který se stal rovněž při větru nedaleko poslední havárie. Některé lampy v minulosti byly podle našich informací vychýleny a nakloněny po střetu s jeřáby a nákladními auty, ani to ale dosud nebylo plně opraveno. 

„O situaci víme. Dal jsem pokyn technickým službám Města Semily, které jsou naším smluvním správcem, aby určily, co je nutné k opravě a co ještě není tak akutní. Vše nebude možné opravit hned, takže si chceme určit priority," řekl vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Semily Vladimír Lampa.

Město bude mít bližší zprávu nejdříve za týden, poté vás budeme dále informovat. Občané si tedy musejí zatím na opravy počkat a mít strach například o auta, která pod lampy zaparkují. „Domnívám se, že i ostatní lampy jsou svému okolí nebezpečné. Zvláště, když jejich výroba je velmi podobného data a ještě navíc jsou značně mimo své těžiště. Některé z lamp vydávají velmi podezřelé zvuky. Obávám se, že je ohrožena bezpečnost občanů i jejich majetku," uvedl semilský občan Ilja Todorov.

Pád lampy v minulém týdnu u autobusového nádraží zachytil novinový stánek a způsobil škodu 5 tisíc korun. Po lampě zůstalo na místě pouze torzo. „Mám se dohodnout na vyrovnání s paní Soukupovou ze správy majetku, jinak další škoda nevznikla a lampa byla rychle odstraněna," řekla Našemu Pojizeří majitelka stánku Liběna Lánská.

Silný vítr lámal stromy a šířil požáry

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."

Vzhůru na Kristiánov!

Liščí bouda na Kristiánově v Jizerských horách otvírá tuto sobotu svou druhou sezonu po rekonstrukci. A opět se můžete těšit na řadu novinek, včetně atraktivní soutěže o nocleh na Kristiánově! Zatím bude objekt zpřístupněn jen víkendově od 10 do 17 hodin nebo pro předem ohlášené skupiny, od 16. června až do 9. září pak denně. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podrobný program akce Letnice na statku u Dlasků
V Maškově zahradě v Turnově pořádají 3. ročník bruslařských závodů
V jilemnické galerii V Kotelně připomínají sté výročí Československa
Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
Obrazem: Oslava 55 let od založení KRNAP

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
17.05.: Na Semilsku vykolejil vlak, naštěstí cvičně
17.05.: V Rovensku pořádají už 28. ročník pohádkového lesa

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT