V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

14.04.2011 20:28:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

Po silném větru v minulém týdnu spadla v Semilech pouliční lampa v Nádražní ulici na stánek u autobusového nádraží. Situace byla vyřešena záhy uřezáním lampy, ale i stav dalších svítidel v Semilech je vážný.

Město zatím jejich stav prověřuje, nám se podařilo lehce zjistit vážný stav nejméně dalších šesti lamp. Navíc mohl na technický stav upozornit i pád další lampy v loňském roce, který se stal rovněž při větru nedaleko poslední havárie. Některé lampy v minulosti byly podle našich informací vychýleny a nakloněny po střetu s jeřáby a nákladními auty, ani to ale dosud nebylo plně opraveno. 

„O situaci víme. Dal jsem pokyn technickým službám Města Semily, které jsou naším smluvním správcem, aby určily, co je nutné k opravě a co ještě není tak akutní. Vše nebude možné opravit hned, takže si chceme určit priority," řekl vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Semily Vladimír Lampa.

Město bude mít bližší zprávu nejdříve za týden, poté vás budeme dále informovat. Občané si tedy musejí zatím na opravy počkat a mít strach například o auta, která pod lampy zaparkují. „Domnívám se, že i ostatní lampy jsou svému okolí nebezpečné. Zvláště, když jejich výroba je velmi podobného data a ještě navíc jsou značně mimo své těžiště. Některé z lamp vydávají velmi podezřelé zvuky. Obávám se, že je ohrožena bezpečnost občanů i jejich majetku," uvedl semilský občan Ilja Todorov.

Pád lampy v minulém týdnu u autobusového nádraží zachytil novinový stánek a způsobil škodu 5 tisíc korun. Po lampě zůstalo na místě pouze torzo. „Mám se dohodnout na vyrovnání s paní Soukupovou ze správy majetku, jinak další škoda nevznikla a lampa byla rychle odstraněna," řekla Našemu Pojizeří majitelka stánku Liběna Lánská.

Silný vítr lámal stromy a šířil požáry

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT