V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

14.04.2011 20:28:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

Po silném větru v minulém týdnu spadla v Semilech pouliční lampa v Nádražní ulici na stánek u autobusového nádraží. Situace byla vyřešena záhy uřezáním lampy, ale i stav dalších svítidel v Semilech je vážný.

Město zatím jejich stav prověřuje, nám se podařilo lehce zjistit vážný stav nejméně dalších šesti lamp. Navíc mohl na technický stav upozornit i pád další lampy v loňském roce, který se stal rovněž při větru nedaleko poslední havárie. Některé lampy v minulosti byly podle našich informací vychýleny a nakloněny po střetu s jeřáby a nákladními auty, ani to ale dosud nebylo plně opraveno. 

„O situaci víme. Dal jsem pokyn technickým službám Města Semily, které jsou naším smluvním správcem, aby určily, co je nutné k opravě a co ještě není tak akutní. Vše nebude možné opravit hned, takže si chceme určit priority," řekl vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Semily Vladimír Lampa.

Město bude mít bližší zprávu nejdříve za týden, poté vás budeme dále informovat. Občané si tedy musejí zatím na opravy počkat a mít strach například o auta, která pod lampy zaparkují. „Domnívám se, že i ostatní lampy jsou svému okolí nebezpečné. Zvláště, když jejich výroba je velmi podobného data a ještě navíc jsou značně mimo své těžiště. Některé z lamp vydávají velmi podezřelé zvuky. Obávám se, že je ohrožena bezpečnost občanů i jejich majetku," uvedl semilský občan Ilja Todorov.

Pád lampy v minulém týdnu u autobusového nádraží zachytil novinový stánek a způsobil škodu 5 tisíc korun. Po lampě zůstalo na místě pouze torzo. „Mám se dohodnout na vyrovnání s paní Soukupovou ze správy majetku, jinak další škoda nevznikla a lampa byla rychle odstraněna," řekla Našemu Pojizeří majitelka stánku Liběna Lánská.

Silný vítr lámal stromy a šířil požáry

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník
Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
Semilská hasičská družstva mládeže v Soptíku 2018
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT