V Semilech proběhnou ozvěny filmového festivalu ZOOM

29.07.2020 18:11:46 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

V Semilech proběhnou ozvěny filmového festivalu ZOOM

Ve čtvrtek 30. července 2020 v podvečer proběhnou v kině Jitřenka ozvěny významného polského festivalu ZOOM - ZBLIŻENIA. V rámci ozvěn festivalu budou v Jitřence uvedeny filmy, které byly oceněny v rámci festivalových soutěží. Součástí ozvěn bude i český snímek s názvem Dcera, který získal nominaci Oscara.

Kromě něj se diváci mohou těšit na snímky Why so Sirius (CZ 2018, r. Karel Šindelář), Maelstrom (NLD 2018, r. Misja Pekel), Acidrain (PL 2019, r. Tomek Popakul), Morning (CZ 2019, r. Vojtěch Domlátil) a Fleeting Autumn (CZ 2018, r. Vojtěch Domlátil). Vstupné na projekce festivalu bude zdarma.

O festivalu ZOOM - ZBLIŻENIA

Mezinárodní filmový festival ZOOM - ZBLIŻENIA je jedním z největších a nejpopulárnějších festivalů v oblasti nezávislého filmu v Polsku, jehož letošní ročník se uskutečnil ve dnech 24. 2. až 1. 3. v polském městě Jelení Hora. Cílem festivalu je prezentace autorských filmů, které se vyznačují vysokou mírou uměleckého ztvárnění, přinášejících zajímavá a neotřelá témata mladých tvůrců z celého světa. Tato témata jsou poté velmi často diskutována nejen ve filmovém průmyslu, ale také v různých neziskových organizacích. Právě diskuze nad filmy a častá konfrontace témat se samotnými tvůrci je důležitou přidanou hodnotou festivalu. Jeho tvůrci se snaží představit témata z různých úhlů pohledu, bořit zažité stereotypy a dát prostor k vyjádření právě mladým autorům, kteří často pracují nově a neotřele s filmovými žánry i uměleckou formou.

Organizátorem festivalu je Osiedlowy Dom Kultury v Jelení Hoře. Festival je soutěžní a velmi často spolu soupeří úplní amatéři a zaběhlí tvůrci, studenti filmových a uměleckých škol a artových skupin. V rámci partnerství mezi městy Semily a Jelení Hora se jej účastnili i studenti - Semilští filmotoči a členové filmového klubu kina Jitřenka.

„Letošní ozvěny se kvůli omezení kultury z důvodu pandemie koronaviru Covid 19 uskutečňují poprvé v letních měsících a přinesou tak velmi originální festivalovou atmosféru," řekl Ondřej Šír, vedoucí kina Jitřenka.

Partnerství mezi kinem Jitřenka a Osiedlowym Domem Kultury v Jelelní Hoře trvá od roku 2013. Festival ZOOM je od roku 2017 partnerským festivalem semilského festivalu Fokus Fest. Díky tomuto partnerství se mohly v roce 2018 poprvé uskutečnit filmové dílny inspirované právě filmovým festivalem ZOOM, kterých se účastnili čeští a polští studenti.

Výstupy z filmových dílen:


Od roku 2017 spolupracují oba festivaly také dramaturgicky. České filmy uvedené na Fokus Festu se objevují na polském ZOOMU, důkazem bylo letošní uvedení filmu Nabarvené ptáče, které se v polské distribuci příliš neobjevovalo, i Fokus Fest má možnost uvést polské filmy, které česká distribuce opomíjí. Důkazem bylo například uvedení nejnavštěvovanějšího polského filmu Klér, který se natáčel v České republice, přesto se ale v českých kinech neobjevil.

„Český festival Fokus Fest se z podzimních dní stěhuje na jaro a jeho konání tak bude navazovat na polský ZOOM. Dojde tak k ještě významnějšímu dramaturgickému propojení obou festivalů," dodal Ondřej Šír.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní kino v Semilech promítne v parku Ostrov šest filmů
Václav Marhoul: Satisfakcí je pro mě hodnocení zahraničních kritiků
Festival Fokus Fest se koná už pošesté v Semilech
Semilští filmotoči sbírali zkušenosti na festivalu Zoom v Jelení Hoře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT