V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

25.03.2015 22:03:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

Ten, kdo přišel na středeční zastupitelstvo města Semily o minutku později, nestačil zírat a pokud si sebou vzal program jednání, tak jej rovnou mohl zahodit. Hned po zahájení byla odvolána starostka Věra Blažková a rada města, a novou starostkou byla zvolena Lena Mlejnková. 

Převrat v Semilech umožnilo odstoupení 2. místostarosty Vladimíra Šimka ze čtyřkoalice a dopředu domluvená spolupráce Volby pro Semily s Vladimírem Šimkem zvoleným za ČSSD a podpory KSČM. Bývalý starosta Jan Farský navrhl v prvním bodě jednání odvolat starostku, 1. místostarostu i radu města s tím, že je třeba zachránit semilskou nemocnici. Odvolán byl i bod projednávání odstranění komunistické mozaiky z náměstí.

Takto odůvodnil na zastupitelstvu vystoupení ze čtyřkoalice místostarosta Šimek: „Odešel jsem kvůli tomu, že se neřeší situace v nemocnici. Každý zastupitel by si měl připomenout slib zastupitele a zda hlasuje podle svého svědomí a nikoli podle nařízení sekretariátu strany."

Následně byla v tajné volbě 11 hlasy ze 12 hlasujících zvolena novou starostkou Lena Mlejnková (Volba pro Semily). To již ale nebyli v sále bývalý 1. místostarosta František Mojžíš a zastupitel František Krajíc, kteří se okamžitě i vzdali svého mandátu zastupitele. Zbývající zastupitelé ANO 2011, Spolu, Semiláci + KDU-ČSL a Marta Krajícová z ČSSD, s jedinou výjimkou Jaroslava Křapky (Semiláci + KDU-ČSL), se vzdali možnosti nové vedení města volit.

Prvním místostarostou byl zvolen Tomáš Sábl (Volba pro Semily), který bude funkci vykonávat jako neuvolněný několik dnů v týdnu a druhým zůstal bez volby Vladimír Šimek. K nim byli zvoleni dva noví členové Rady města Semily - Jaroslav Mazánek a Jan Farský (oba Volba pro Semily). Další strany nechtěly navrhnout své kandidáty, proto je nová rada pouze pětičlenná.

Ještě na zastupitelstvu se rozloučil ve funkci ředitele Nemocnice s poliklinikou v Semilech Tomáš Sláma a počítá se s tím, že bude znovu jmenována staronová ředitelka Alena Kuželová. „Nemocnice nutně potřebuje strategického partnera, přeju staronové ředitelce, aby se jí podařilo nemocnici zachránit," řekl Sláma. Nová starostka zároveň v této souvislosti sdělila, že v krátké době proběhne pracovní zastupitelstvo o semilské nemocnici v návaznosti na veřejný seminář, který byl minulým vedením města naplánován na 19. března, ale posléze byl zrušen.

Dále proběhly i změny v postech předsedů a členů výborů, nově zvolení radní totiž museli z těchto pozic odstoupit, aby vyhověli zákonu o obcích, protože členy kontrolního výboru a finančního výboru nesmí být starosta, místostarosta ani tajemník. O změnách vás budeme postupně informovat. Po schválení rozpočtu města na rok 2015 se vzdala mandátu zastupitele dosavadní starostka Věra Blažková (ANO 2011), která předtím poděkovala za spolupráci zaměstnancům města i spolupracovníkům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stanovisko ČSSD ke změnám ve vedení města Semily
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková
V Semilech bude vládnout koalice čtyř stran. Bez vítězné Volby pro Semily
V Semilech zopakovala výrazné vítězství Volba pro Semily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Okresní hasičská soutěž Plamen byla zahájena v Čisté u Horek
Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT