V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

25.03.2015 22:03:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

Ten, kdo přišel na středeční zastupitelstvo města Semily o minutku později, nestačil zírat a pokud si sebou vzal program jednání, tak jej rovnou mohl zahodit. Hned po zahájení byla odvolána starostka Věra Blažková a rada města, a novou starostkou byla zvolena Lena Mlejnková. 

Převrat v Semilech umožnilo odstoupení 2. místostarosty Vladimíra Šimka ze čtyřkoalice a dopředu domluvená spolupráce Volby pro Semily s Vladimírem Šimkem zvoleným za ČSSD a podpory KSČM. Bývalý starosta Jan Farský navrhl v prvním bodě jednání odvolat starostku, 1. místostarostu i radu města s tím, že je třeba zachránit semilskou nemocnici. Odvolán byl i bod projednávání odstranění komunistické mozaiky z náměstí.

Takto odůvodnil na zastupitelstvu vystoupení ze čtyřkoalice místostarosta Šimek: „Odešel jsem kvůli tomu, že se neřeší situace v nemocnici. Každý zastupitel by si měl připomenout slib zastupitele a zda hlasuje podle svého svědomí a nikoli podle nařízení sekretariátu strany."

Následně byla v tajné volbě 11 hlasy ze 12 hlasujících zvolena novou starostkou Lena Mlejnková (Volba pro Semily). To již ale nebyli v sále bývalý 1. místostarosta František Mojžíš a zastupitel František Krajíc, kteří se okamžitě i vzdali svého mandátu zastupitele. Zbývající zastupitelé ANO 2011, Spolu, Semiláci + KDU-ČSL a Marta Krajícová z ČSSD, s jedinou výjimkou Jaroslava Křapky (Semiláci + KDU-ČSL), se vzdali možnosti nové vedení města volit.

Prvním místostarostou byl zvolen Tomáš Sábl (Volba pro Semily), který bude funkci vykonávat jako neuvolněný několik dnů v týdnu a druhým zůstal bez volby Vladimír Šimek. K nim byli zvoleni dva noví členové Rady města Semily - Jaroslav Mazánek a Jan Farský (oba Volba pro Semily). Další strany nechtěly navrhnout své kandidáty, proto je nová rada pouze pětičlenná.

Ještě na zastupitelstvu se rozloučil ve funkci ředitele Nemocnice s poliklinikou v Semilech Tomáš Sláma a počítá se s tím, že bude znovu jmenována staronová ředitelka Alena Kuželová. „Nemocnice nutně potřebuje strategického partnera, přeju staronové ředitelce, aby se jí podařilo nemocnici zachránit," řekl Sláma. Nová starostka zároveň v této souvislosti sdělila, že v krátké době proběhne pracovní zastupitelstvo o semilské nemocnici v návaznosti na veřejný seminář, který byl minulým vedením města naplánován na 19. března, ale posléze byl zrušen.

Dále proběhly i změny v postech předsedů a členů výborů, nově zvolení radní totiž museli z těchto pozic odstoupit, aby vyhověli zákonu o obcích, protože členy kontrolního výboru a finančního výboru nesmí být starosta, místostarosta ani tajemník. O změnách vás budeme postupně informovat. Po schválení rozpočtu města na rok 2015 se vzdala mandátu zastupitele dosavadní starostka Věra Blažková (ANO 2011), která předtím poděkovala za spolupráci zaměstnancům města i spolupracovníkům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stanovisko ČSSD ke změnám ve vedení města Semily
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková
V Semilech bude vládnout koalice čtyř stran. Bez vítězné Volby pro Semily
V Semilech zopakovala výrazné vítězství Volba pro Semily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT