V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

25.03.2015 22:03:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková

Ten, kdo přišel na středeční zastupitelstvo města Semily o minutku později, nestačil zírat a pokud si sebou vzal program jednání, tak jej rovnou mohl zahodit. Hned po zahájení byla odvolána starostka Věra Blažková a rada města, a novou starostkou byla zvolena Lena Mlejnková. 

Převrat v Semilech umožnilo odstoupení 2. místostarosty Vladimíra Šimka ze čtyřkoalice a dopředu domluvená spolupráce Volby pro Semily s Vladimírem Šimkem zvoleným za ČSSD a podpory KSČM. Bývalý starosta Jan Farský navrhl v prvním bodě jednání odvolat starostku, 1. místostarostu i radu města s tím, že je třeba zachránit semilskou nemocnici. Odvolán byl i bod projednávání odstranění komunistické mozaiky z náměstí.

Takto odůvodnil na zastupitelstvu vystoupení ze čtyřkoalice místostarosta Šimek: „Odešel jsem kvůli tomu, že se neřeší situace v nemocnici. Každý zastupitel by si měl připomenout slib zastupitele a zda hlasuje podle svého svědomí a nikoli podle nařízení sekretariátu strany."

Následně byla v tajné volbě 11 hlasy ze 12 hlasujících zvolena novou starostkou Lena Mlejnková (Volba pro Semily). To již ale nebyli v sále bývalý 1. místostarosta František Mojžíš a zastupitel František Krajíc, kteří se okamžitě i vzdali svého mandátu zastupitele. Zbývající zastupitelé ANO 2011, Spolu, Semiláci + KDU-ČSL a Marta Krajícová z ČSSD, s jedinou výjimkou Jaroslava Křapky (Semiláci + KDU-ČSL), se vzdali možnosti nové vedení města volit.

Prvním místostarostou byl zvolen Tomáš Sábl (Volba pro Semily), který bude funkci vykonávat jako neuvolněný několik dnů v týdnu a druhým zůstal bez volby Vladimír Šimek. K nim byli zvoleni dva noví členové Rady města Semily - Jaroslav Mazánek a Jan Farský (oba Volba pro Semily). Další strany nechtěly navrhnout své kandidáty, proto je nová rada pouze pětičlenná.

Ještě na zastupitelstvu se rozloučil ve funkci ředitele Nemocnice s poliklinikou v Semilech Tomáš Sláma a počítá se s tím, že bude znovu jmenována staronová ředitelka Alena Kuželová. „Nemocnice nutně potřebuje strategického partnera, přeju staronové ředitelce, aby se jí podařilo nemocnici zachránit," řekl Sláma. Nová starostka zároveň v této souvislosti sdělila, že v krátké době proběhne pracovní zastupitelstvo o semilské nemocnici v návaznosti na veřejný seminář, který byl minulým vedením města naplánován na 19. března, ale posléze byl zrušen.

Dále proběhly i změny v postech předsedů a členů výborů, nově zvolení radní totiž museli z těchto pozic odstoupit, aby vyhověli zákonu o obcích, protože členy kontrolního výboru a finančního výboru nesmí být starosta, místostarosta ani tajemník. O změnách vás budeme postupně informovat. Po schválení rozpočtu města na rok 2015 se vzdala mandátu zastupitele dosavadní starostka Věra Blažková (ANO 2011), která předtím poděkovala za spolupráci zaměstnancům města i spolupracovníkům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stanovisko ČSSD ke změnám ve vedení města Semily
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili
FOTO: Novou starostkou Semil se stala Věra Blažková
V Semilech bude vládnout koalice čtyř stran. Bez vítězné Volby pro Semily
V Semilech zopakovala výrazné vítězství Volba pro Semily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí zvítězili na juniorském maratonu v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém
Pokáčovo jarní turné bude plné Lásky. V květnu zavítá do Semil

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
19.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT