V Semilech vymění na 274 svítidel veřejného osvětlení

09.02.2018 17:13:23 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech vymění na 274 svítidel veřejného osvětlení

Významnou úsporu nákladů na energii očekává město Semily od zapojení do Státního programu na podporu úspor energie na období 2017 - 2021 program EFEKT, který byl v uplynulém roce vyhlášen Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. V rámci projektu dojde v roce 2018 k obnově 274 kusů svítidel veřejného osvětlení, rekonstrukci tří rozvaděčů a osazení tří stabilizačně regulačních jednotek, které zajistí další úsporu energie.

Státní program EFEKT je zaměřen na realizaci energeticky úsporných opatření v oblasti spotřeby energie, zvyšování účinnosti užití energie a snižování energetické náročnosti.

O dotaci na podporu úspor energie požádalo  město Semily v roce 2017. Po obdržení dotace město Semily v měsíci srpnu odsoutěžilo veřejnou zakázku na výměnu 274 svítidel, rekonstrukce tří rozvaděčů a osazení tří stabilizačně regulačních jednotek, které zajišťují další navýšení úspor energie tak, aby byly splněny podmínky dotace (min. 35% úspory) . Cena  celkem pak dle soutěže činí 3 131 011,62 Kč včetně DPH, se kterou zvítězila renomovaná firma zabývající se oblastí veřejného osvětlení ELTODO, a.s. Dotace z programu EFEKT je ve výši 1,4 milionu Kč. Výsledná úspora je odhadována na cca 50% původních nákladů na energii.

Nových svítidel se tedy občané Semil dočkají nejpozději koncem května t.r. v lokalitách Řeky - včetně Kolonky, okolí Komenského náměstí vč. Benešovské, Cihlářské a Vysocké ulice a v lokalitě Nad Špejcharem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech díky dotaci vymění lampy na sídlišti Pod Černým mostem
Pouliční lampy město opraví až spolu s rekonstrukcemi ulic
V Semilech ověřují stav lamp, opravy jsou zatím v nedohlednu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria
15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT