V Semilech začala stavba dvou kruhových objezdů

15.08.2017 19:20:22 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech začala stavba dvou kruhových objezdů

Demolicí objektu u bývalé Podmoklické školy, nyní waldorfské, začala v pondělí v Semilech rozsáhlá stavební akce za 29,6 milionu korun. Liberecký kraj bude ve městě do jara příštího roku pracovat na výstavbě dvou okružních křižovatek a rekonstrukci silnice v Bořkovské ulici. Řidiči a obyvatelé musí počítat s omezeními, protože stavba bude probíhat převážně za částečných uzavírek. Na investici, která je spolufinancována z Integrovaného operačního programu, se podílí i město Semily.

Nový kruhový objezd vznikne ze stávající křižovatky silnic II/292 a III/2829 v ulicích Žižkova a Brodská. „Než stavební firma zahájí samotné práce na výstavbě, musí nejdřív zbourat dům, který už před lety koupilo město, protože usilovalo o vybudování kruhových objezdů a přípravy budoucího propojení ulic Bořkovská a Brodská," popsal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Starostka Semil Lena Mlejnková jeho slova potvrzuje. „Město Semily dlouhodobě plánuje průtah městem Bořkovská Brodská, který odvede dopravu z města a ulehčí průjezd automobilů. Zahájení okružních křižovatek je první etapou k tomuto cíli. Tímto se omlouváme za dopravní komplikace, které stavba v Semilech řidičům přináší," dodala starostka.

Druhá okružní křižovatka se bude stavět jen o kousek dál, stavební úpravou projdou stávající průsečné křižovatky na silnicích II/289 a III/2891 v ulicích Bořkovská a Nádražní. Součástí obou staveb jsou přeložky inženýrských sítí. „Místo dvou původních rušných křižovatek v centru Semil vzniknou dva bezpečnější kruhové objezdy za sebou, které zároveň zrychlí provoz," pokračoval náměstek Marek Pieter.

Obě stávající křižovatky budou zrekonstruovány na malé kruhové objezdy s částečně pojížděným středovým prstencem. „To znamená, že nadrozměrná vozidla nebudou mít problém s vytočením, protože projedou napřímo," vysvětlil Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy.

Začátek stavby okružní křižovatky ulic Nádražní a Bořkovská<br />Autor: Petr Ježek Součástí této stavební akce v Semilech je kompletní rekonstrukce dopravního prostoru silnice II/289 v Bořkovské ulici. „Jedná se o rekonstrukci v intravilánu města v celkové délce 283 metrů, která přímo navazuje na rekonstrukci křižovatky ulic Bořkovská a Nádražní. Během prací dojde k zúžení vozovky na 6,5 metru," řekl náměstek Pieter. Na humanizaci se částkou zhruba 3,5 milionu Kč podílí město Semily, které ze svého rozpočtu zaplatí úpravy parkovacích ploch, doplnění oboustranné cyklostezky, chodníků pro pěší včetně nasvícených přechodů pro chodce.

Stavbu provádí společnost SaM silnice a mosty a.s., za 29 614 922 Kč včetně DPH. Rekonstrukce silnice je spolufinancována z 85 % z Integrovaného operačního programu.

Stavební práce budou převážně prováděny za částečných uzavírek provozu, podle rozhodnutí příslušného silničního správního orgánu. V závislosti na postupu stavebních prací budou uzavírky na jednotlivé etapy vydávány postupně. Z tohoto důvodu se doporučuje řidičům sledovat aktuální stav dopravních opatření na www.dopravniinfo.cz. Spoje veřejné linkové dopravy budou v případě krátkodobých úplných uzavírek provozu odkloněny na stanovené objízdné trasy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

K Obřímu sudu na Javorníku opravuje kraj silnici, je zde úplná uzavírka
FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena
Dalších osm úseků krajských silnic se dočká opravy v letošním roce
Do konce prázdnin se v Semilech přestavuje lávka z parku k zámku
Rekonstrukce krajských silnic jsou v plném proudu, další následují
V ulicích pod semilským nádražím opravují vodovod a plynovod
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT