V Semilech zhodnotili letošní akce v oblasti prevence mládeže

20.12.2011 22:35:21 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech zhodnotili letošní akce v oblasti prevence mládeže

Skupina pro prevenci sociálně patologických jevů mezi dětmi a mládeží, která působí v rámci komunitního plánování města Semily, připravila v roce 2011 řadu preventivních akcí především pro žáky a studenty nejen ze Semil. Na konci roku je čas na jejich zhodnocení.

Všechny zmíněné projekty byly financovány z prostředků města Semily a z grantového programu Libereckého kraje.

Takto hodnotil jednotlivé preventivní akce jeden z členů pracovní skupiny Stanislav Ulvr:

Jak předejít, jak pomoci je název projektu, který se uskutečnil 22. června ve Sportovním centru Semily. Žáci 8. a 9. tříd semilských škol v rámci tohoto projektu absolvovali několik stanovišť, na kterých je proškolení studenti Gymnázia I. Olbrachta společně s lektory ze Státního zdravotního ústavu seznámili formou interaktivní hry s riziky a možnostmi prevence nemoci AIDS. Pro děti z 6. a 7. tříd byl připraven program zaměřený na poskytování první pomoci.

Děti z osmi mateřských školek ze Semil a okolí se v květnu a v říjnu 2011 seznámily s prací Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Petr Kmínek z Policie České republiky a pan Miksánek z Hasičského záchranného sboru si pro děti připravili zajímavý program o práci a poslání výše zmíněných organizací. Tento program se setkal s pozitivním ohlasem jak u dětí, tak u ředitelek semilských MŠ a proto byl nabídnut i spádovým školkám Semilska. Děti z mateřských školek se v říjnu také zúčastnily interaktivního divadelního představení Kdopak by se vlka bál aneb Karkulka a Smolíček pro MŠ v podání paní Enochové z Divadla Rolnička v Liberci. Toto představení vzniklo z iniciativy Pracovní skupiny prevence sociálně patologických jevů a je zaměřeno na děti jako potenciální oběti trestných činů. Na ostatní školky v okrese byl poslán metodický list s nabídkou a doporučením akce.

Ve dnech 18. a 19. října 2011 proběhl v Radostníně u Sychrova projekt s názvem Vstup volný potřetí. Již třetího pokračování projektu, jehož cílem je oslovit potenciální klienty nízkoprahového klubu v Semilech, se zúčastnili žáci 6. a 7. tříd semilských škol. Pro účastníky byl připraven zajímavý program, který připravili lektoři a odborníci působící v oblasti prevence rizikového chování u mládeže.

3. ročník Dne prevence kriminality se konal 3. listopadu v KC Golf v Semilech. Letošním ústředním tématem byla kyberšikana a její prevence. Žáci šestých tříd semilských ZŠ a primy gymnázia se na šesti stanovištích od proškolených instruktorů dozvěděli, jak se mají bezpečně chovat ve virtuálním světě internetu a na facebooku, jak mají rozpoznat zde číhající nebezpečí a jak mu čelit. Na závěr programu na děti čekalo shrnutí problematiky kyberšikany formou besedy s panem Koťátkem.

Projekt s tajemným názvem LESCENTADOL se uskutečnil 15. listopadu v budově semilského kina a knihovny a byl určen pro vybrané žáky 8. a 9. tříd a 1. ročníků SŠ. Tento projekt zahrnoval aktivity jak primární tak sekundární prevence. Část dětí se nejprve zúčastnila besedy v sále kina s pracovníky střediska výchovné péče z Hradce Králové, zatímco druhá část dětí pracovala ve skupinách s lektory v prostorách knihovny. Poté byl pro všechny zúčastněné připraven film Já chci domů, který pojednává o tom, jaké následky může mít zpočátku zdánlivě neškodná klukovina.

Poslední projekt, který v tomto kalendářním roce proběhl, se uskutečnil 13. prosince od 14 hodin v divadelním sále radnice v Semilech. Název projektu - Babičko nedej se napovídá, že cílovou skupinou nebyli tentokrát děti a mládež, ale senioři. Petr Kmínek z Policie ČR si společně s divadelníky ze semilské ZUŠ připravil pro naše starší spoluobčany několik krátkých filmů a scének, zaměřených na to, jak předejít a bránit se přepadení, podvodu, krádeži, atd. Akce se zúčastnilo 50 seniorů. Pokračování tohoto projektu je naplánované na jaro 2012.

„Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům pracovní skupiny Prevence sociálně patologických jevů mezi dětmi a mládeží a dobrovolníkům, kteří s pracovní skupinou spolupracují za jejich čas, ochotu a úsilí při přípravě a realizaci výše zmíněných projektů. Těším se na spolupráci i v příštím kalendářním roce," vyjádřil na konci zhodnocení Stanislav Ulvr.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT