V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

26.06.2018 20:04:44 | Autor: Proseč C. F. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod

V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

V Železném Brodě se v sobotu 23. června konal 4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. I přes nové zdatné soupeře a sjednocení pořádajícího Proseč C. F. do jednoho týmu obhájil prvenství z loňska tým SK Brod.

„Turnaj se podařilo naplnit do posledního místečka, a tak si to proti sobě mohlo rozdat 12 družstev složených jak z fotbalistů, tak ze skutečných amatérů. Hlad hráči zaháněli výbornými klobáskami z místního řeznictví a žízeň se dala uhasit díky chutnému pivu z minipivovaru ze Zásady. Počasí se obešlo téměř bez deště, a tak měli všichni na fotbal vesměs dobré podmínky," hodnotil turnaj za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 89 hráčů. Zápas trval vždy 10 minut a hrálo se systémem 4+1. Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin, přičemž z každé postupovaly první čtyři týmy do čtvrtfinále. Dohromady v 38 zápasech padlo 122 branek, což jsou více než tři branky na zápas. K penaltovým rozstřelům došlo celkem dvakrát, a to v čtvrtfinále mezi týmy Lomnice a Flamengo Jablonec a v zápase o třetí místo mezi domácími z Proseče C. F. a jejich odvěkými fotbalovými kamarády z FC Zatáčky.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár Hráči z domácího týmu Proseče, což je vesnice odkud pochází zakladatelé klubu a nachází se mezi městy Železný Brod a Semily, tento rok postavili pouze jeden tým, ačkoliv v předchozích letech do turnaje vždy vstupovali s týmem A i B, přičemž v loňském roce skončili na druhém a třetím místě, tak se vedení klubu rozhodlo netříštit pro tento rok síly a koncentrovat do týmu nejvyšší možnou herní sílu, jako mělo tuto sobotu k dispozici.

Předváděná hra nebyla vůbec špatná, ale nutno s uznáním konstatovat, že na mistry z SK Brod to bohužel tento rok opět nestačilo. „Nedokázali jsme je porazit ani ve skupině, ani v semifinále a museli jsme se smířit s tím, že mistry opět nebudeme. V zápase o třetí místo jsme nedokázali proměnit žádnou šanci. Náš soupeř se za deset minut prakticky nedostal přes svoji půlku hřiště a zápas skončil remízou 0:0. V penaltovém rozstřelu jsme se ale nemýlili a vyhráli 3:2, čímž jsme obhájili třetí místo z loňského roku a musíme být spokojení alespoň s tím jedním nejmenším skleněným pohárem," doplnil Zdeněk Hloušek.

Hráči SK Brodu si za vítězstvím na turnaji šli od prvního zápasu a byli v podstatě k nezastavení a s celkovým skóre 38:3 naprosto deklasovali prakticky každého soupeře. Za první místo byl tým oceněn sedmi litrovým skleněným pohárem naplněným pivem, uzenou vepřovou kýtou a dalšími cenami.

Nejlepšího střelce a vypískovanou skleněnou trofej vyhrál po roce znovu hráč z SK Brodu, tentokrát však Luboš Havrda s počtem 18 branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen také hráč z SK Brodu, a to Zdeněk Mařík, který vstřelil dokonce tři branky a obdržel také pouze tři branky, díky tomu mu právoplatně náleží památeční skleněný půllitr s vypískovanou siluetou brankáře chytajícího míč.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár<br />Autor: Archiv Proseč C. F. Celkové pořadí týmů:
1. místo - SK Brod (mistři 2018, 2017, 2015)
2. místo - Lomnice
3. místo - Proseč C. F.
4. místo - FC Zatáčka
5. místo - Da Giorgio Tým
6. místo - FK Daliměřice
7. místo - Flamengo Jablonec
8. místo - Jiskra Boyz
9. místo - FC Roma Boy
10. místo - Snajpři z Koberov
11. místo - Oxxo Team (mistři 2016)
12. místo - Gunners Liberec

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hospoda cup v Železném Brodě vyhrál tým Proseč C. F.
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Požár Severochemy způsobil zaměstnanec, který kradl chemikálie
Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Pánská šatna aneb Mušketýři z Ypsilonky v Mexiku
Český šampionát a Hančův memoriál zakončí sezonu běžců na lyžích

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
22.03.: Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT