V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

26.06.2018 20:04:44 | Autor: Proseč C. F. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod

V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

V Železném Brodě se v sobotu 23. června konal 4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. I přes nové zdatné soupeře a sjednocení pořádajícího Proseč C. F. do jednoho týmu obhájil prvenství z loňska tým SK Brod.

„Turnaj se podařilo naplnit do posledního místečka, a tak si to proti sobě mohlo rozdat 12 družstev složených jak z fotbalistů, tak ze skutečných amatérů. Hlad hráči zaháněli výbornými klobáskami z místního řeznictví a žízeň se dala uhasit díky chutnému pivu z minipivovaru ze Zásady. Počasí se obešlo téměř bez deště, a tak měli všichni na fotbal vesměs dobré podmínky," hodnotil turnaj za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 89 hráčů. Zápas trval vždy 10 minut a hrálo se systémem 4+1. Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin, přičemž z každé postupovaly první čtyři týmy do čtvrtfinále. Dohromady v 38 zápasech padlo 122 branek, což jsou více než tři branky na zápas. K penaltovým rozstřelům došlo celkem dvakrát, a to v čtvrtfinále mezi týmy Lomnice a Flamengo Jablonec a v zápase o třetí místo mezi domácími z Proseče C. F. a jejich odvěkými fotbalovými kamarády z FC Zatáčky.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár Hráči z domácího týmu Proseče, což je vesnice odkud pochází zakladatelé klubu a nachází se mezi městy Železný Brod a Semily, tento rok postavili pouze jeden tým, ačkoliv v předchozích letech do turnaje vždy vstupovali s týmem A i B, přičemž v loňském roce skončili na druhém a třetím místě, tak se vedení klubu rozhodlo netříštit pro tento rok síly a koncentrovat do týmu nejvyšší možnou herní sílu, jako mělo tuto sobotu k dispozici.

Předváděná hra nebyla vůbec špatná, ale nutno s uznáním konstatovat, že na mistry z SK Brod to bohužel tento rok opět nestačilo. „Nedokázali jsme je porazit ani ve skupině, ani v semifinále a museli jsme se smířit s tím, že mistry opět nebudeme. V zápase o třetí místo jsme nedokázali proměnit žádnou šanci. Náš soupeř se za deset minut prakticky nedostal přes svoji půlku hřiště a zápas skončil remízou 0:0. V penaltovém rozstřelu jsme se ale nemýlili a vyhráli 3:2, čímž jsme obhájili třetí místo z loňského roku a musíme být spokojení alespoň s tím jedním nejmenším skleněným pohárem," doplnil Zdeněk Hloušek.

Hráči SK Brodu si za vítězstvím na turnaji šli od prvního zápasu a byli v podstatě k nezastavení a s celkovým skóre 38:3 naprosto deklasovali prakticky každého soupeře. Za první místo byl tým oceněn sedmi litrovým skleněným pohárem naplněným pivem, uzenou vepřovou kýtou a dalšími cenami.

Nejlepšího střelce a vypískovanou skleněnou trofej vyhrál po roce znovu hráč z SK Brodu, tentokrát však Luboš Havrda s počtem 18 branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen také hráč z SK Brodu, a to Zdeněk Mařík, který vstřelil dokonce tři branky a obdržel také pouze tři branky, díky tomu mu právoplatně náleží památeční skleněný půllitr s vypískovanou siluetou brankáře chytajícího míč.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár<br />Autor: Archiv Proseč C. F. Celkové pořadí týmů:
1. místo - SK Brod (mistři 2018, 2017, 2015)
2. místo - Lomnice
3. místo - Proseč C. F.
4. místo - FC Zatáčka
5. místo - Da Giorgio Tým
6. místo - FK Daliměřice
7. místo - Flamengo Jablonec
8. místo - Jiskra Boyz
9. místo - FC Roma Boy
10. místo - Snajpři z Koberov
11. místo - Oxxo Team (mistři 2016)
12. místo - Gunners Liberec

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hospoda cup v Železném Brodě vyhrál tým Proseč C. F.
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT