V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

14.04.2017 20:31:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště

Před velikonočními prázdninami za účasti necelé stovky dětí a dospělých otevřeli v Turnově II dvě dětská hřiště a jedno workoutové hřiště s cvičebními prvky pro starší děti a dospělé.

V prostoru zahrady ZŠ Skálova v Alešově ulici bylo dokončeno dětské hřiště pro účely školy. V přilehlém veřejném prostoru vyrostlo unikátní dětské hřiště v podobě tříhlavého draka. Drak nahrazuje dosluhující hřiště hrad v prostoru na sídlišti, které přitahovalo nezvané návštěvníky.

V úvodu slavnostního otevření ve středu 12. dubna pronesl pár slov starosta města Tomáš Hocke, který vyzdvihl umístění nového hřiště, které je pod dohledem městského kamerového systému. Ředitel školy ZŠ Skálova Michal Lou-kota se připojil k řečníkům a poděkoval za obě hřiště zhotoviteli Hřiště hrou, investorovi Městu Turnovu a také sponzorům, kteří přispěli na umístění herních prvků v zahradě školy. Další, kdo pronesl krátký proslov, byl majitel společnosti Hřiště hrou Tomáš Tomsa, který představil hřiště a cvičební sestavu.

Slavnostní otevření celkem tří hřišť v Turnově „Přál bych si, aby se hřiště líbilo hlavně těm nejdůležitějším klientům, kterými jsou děti. Hřiště hrad bylo inspirované pohádkou a zde jsme chtěli pokračovat a pro děti vytvořit nové hřiště, které je přenese do pohádky," řekl Tomáš Tomsa.

Po proslovech následovalo krátké hudební vystoupení dětí, které zahrály na flétny. Děti z družiny si pod vedením vychovatelky Věry Rojíkové připravili pro účastníky otevření krátké divadelní představení, které představilo, jak se zde drak objevil. V závěru pohádky zaznělo od kouzelníků zaklínadlo, které draka zaklelo do dřevěné podoby, aby musel sloužit místním dětem.

Slavnostního přestřižení pásky se zhostily děti ze základní školy, které se však nejvíce těšily na možnost draka i další hřiště vyzkoušet. Děti dostaly sladkou pozornost a společně se svým doprovodem prozkoumali všechny umístěné prvky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Který z projektů navržený občany se v Turnově letos uskuteční?
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II
Pomalu ožívá tradice setkávání v Turnově II
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy
Hřiště na sídlišti v Turnově otevřeno, zčásti jej platili sami obyvatelé

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT