V Turnově otevřou nové komunitní centrum Slunce všem

10.03.2015 11:23:47 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově otevřou nové komunitní centrum Slunce všem

Ve čtvrtek 12. března se koná slavnostní otevření nového Komunitního centra Turnov. Začátek bude od 10 hodin v prostorách nového centra v Turnově v ulici Brigádnická 2260, naproti SOŠ Turnov.

„Komunitní centrum Turnov je určeno pro dospělé, těžce mentálně postižené s autismem. Investorem a majitelem stavby je Slunce všem, zapsaný spolek, který zde bude pokračovat v poskytování sociálních služeb. Autorem projektu je firma Profes Projekt, spol. s r. o., realizátorem stavby byla stavební  firma Ing. Jiřího Červy. Finanční podporu spolek získal z dotace od Libereckého kraje, města Turnov a část nákladů hradil spolek z vlastních zdrojů," připomněla za spolek Slunce všem statutární zástupkyně Marcela Kurfirstová.

Příběh spolku

Slunce všem, zapsaný spolek, vznikl v Turnově v roce 2004. Zakladateli byli rodiče a rodinní příslušníci těžce mentálně postižených dětí s autismem. V prvních letech spolek působil jako doplňující součást Dětského centra Sluníčko v Turnově, kam tyto postižené děti docházely do mateřské a speciální školy. Rodiny společně s dětmi a další členové spolku Sluncevytvořili a pravidelně užívali klubovnu v zahradním traktu Speciální školy v Sobotecké ulici v Turnově. Tady se zabývali volnočasovými aktivitami, pořádali výlety, týdenní pobyty, jednodenní akce a postupně se také aktivně začleňovali do společenského dění ve městě.

Hlavní vizí spolku ale bylo vybudování denního centra pro dospělé s těžkým mentálním postižením a autismem, aby mohly děti plynule v dospělosti pokračovat nejen ve své, pro toto těžké postižení tolik potřebné socializaci, ale také zůstaly v péči rodiny a svých blízkých.

V roce 2015 tu tedy po několika letech jednání, vyjednávání, pochopení ze strany politiků, úřadů a díky nezištné práci mnohých ze spolku Slunce všem stojí nové Centrum denních služeb Slunce všem. Postavené na pozemku, který darovalo město Turnov, a z dotace od Libereckého kraje, s přispěním opět města Turnova. A i díky spolku, který se na stavbě také finančně podílel. S působností pro celý Liberecký kraj a s jasnou vizí do budoucnosti.

Program slavnostního otevření:

Slavnostní otevření za účasti zástupců Libereckého kraje a města Turnov

Prohlídka prostor

Občerstvení a volná diskuze

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT