V Turnově schválili nová jména pro komunikace a prostranství u nádraží

26.08.2021 21:50:06 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově schválili nová jména pro komunikace a prostranství u nádraží

Zastupitelstvo města Turnov schválilo změnu pojmenování ulic na Hruštici, Károvsku a rekonstruovaného veřejného prostranství v Nádražní ulici, které se bude jmenovat Park T. G. Masaryka.

Stávající komunikace ve tvaru písmene „U" v lokalitě Turnov - Hruštice od roku 2011 nese název Nad Šetřilovskem. Vzhledem ke stávající situaci ve výkupu místních pozemků a plánované výstavbě bylo rozhodnuto o rozdělení celé komunikace na tři samostatné celky a to za předpokladu zachování stávajícího názvu „Nad Šetřilovskem" pro jednu z nich. Zbylé dvě části získají nová pojmenování, ulice „Na Pramenech" a ulice „Plk. Františka Fryče". V případě ulice Na Pramenech se jedná o pomístní název. Plk. František Fryč byl důstojníkem Československé armády a pracovníkem zpravodajské služby, politickým vězněm v době komunistického režimu. Právě v Turnově v roce 1939 získal od spolupracovníka zpravodajské služby ČSA informace o plánované okupaci.

Nové ulice na Hruštici v Turnově<br />Autor: Archiv města Turnov Vhodné pojmenování bylo třeba hledat také pro revitalizovaný prostor na sídlišti u nádraží. Zastupitelstvo města schválilo nový název „Park T. G. Masaryka". T. G. Masaryk v roce 1922 zahájil návštěvu Turnova na blízkém nádraží. Do budoucna je zvažováno doplnění prostoru sochou našeho prvního prezidenta.

V souvislosti s novým názvem parku na sídlišti u nádraží došlo ke změně názvu ulice T. G. Masaryka v lokalitě Károvsko. Tato komunikace je teprve v plánu výstavby a není zde umístěna žádná stavba s číslem popisným. Zastupitelstvo města tedy potvrdilo její přejmenování na ulici „Jaroslava z Hruštice", dle českého šlechtice z rodu Markvarticů, politika, s nímž je spojováno založení hradu Valdštejn a také města Turnov.

V lokalitě Károvsko zároveň dochází ke změně názvu části ulice Legionářů (v úseku od stávající ulice Zelená cesta až k ulici Jaroslava z Hruštice). Ulice v tomto úseku ponese jméno „Plk. Čestmíra Šikoly". Plk. Čestmír Šikola byl československý voják, příslušník výsadku Clay a politický vězeň komunistického režimu. V Turnově před 2. sv. válkou studoval gymnázium, krátce zde působil také po válce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově chystají slavnostní otevření nového Parku T. G. Masaryka
Občané Bukoviny, Kobylky a Dolánek diskutovali se starostou Turnova
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
15.10.: Okresní přebor: Roztoky zvládly Stružinec a udržely první příčku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT