V Turnově shánějí občany do okrskových volebních komisí

11.08.2018 08:03:54 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově shánějí občany do okrskových volebních komisí

Městský úřad Turnov přijme pro práci v okrskových volebních komisích pro volby do Zastupitelstva města Turnova a Senátu Parlamentu České republiky určitý počet schopných a spolehlivých pracovníků.

Členem okrskové volební komise může být občan ČR, který alespoň v den složení slibu dosáhl věku nejméně 18 let (tj. max. do 12. 9. 2018), není kandidátem, není omezen ve svéprávnosti k výkonu volebního práva ani u něj nenastalo zákonem stanovené omezení osobní svobody z důvodu ochrany zdraví lidu.

Volby do Zastupitelstva města Turnova a Senátu Parlamentu ČR začínají v pátek 5. října 2018 ve 14.00 do 22.00a sobotu 6. října 2018 od 8.00 do 14.00.

II. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR pak případně v pátek 12. října 2018 ve 14.00 do 22.00 a sobotu 13. října 2018 od 8.00 do 14.00.

Na ukončení hlasování v sobotu ve 14 hodin navazuje bezprostředně sčítání hlasů a sumarizace výsledků voleb.

Zájemci o práci v těchto komisích, pokud nejsou delegováni volební stranou, se mohou přihlásit na adrese Městský úřad Turnov, odbor správní, Skálova 84 Turnov.

Přihlášky za člena OVK je možno telefonicky, osobně nebo e-mailem podat do středy 5. září 2018 na Městský úřad Turnov, odbor správní ve Skálově ul. č.p. 84 Turnov (naproti muzeu) sl. Vráblová tel. 481366801, e-mail: k.vrablova@mu.turnov.cz, případně pí. Novotná tel. 481366802, e-mail: i.novotna@mu.turnov.cz.

Do přihlášky uvádějte jméno, příjmení, adresu trvalého pobytu, datum narození a zdravotní pojišťovnu.

První zasedání okrskových volebních komisí se bude konat ve středu dne 12. září 2018, pozvánky zájemci obdrží, účast je nutná z důvodu podepsání volebního slibu.

Odměna za práci v okrskové volební komisi je stanovena prováděcím předpisem ve výši 1700 Kč pro člena OVK a 2500 Kč pro předsedu OVK, která se zvyšuje v případě konání II. kola voleb do Senátu Parlamentu ČR o 200 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 22. až 24. března
Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších
Vítkovice budou patřit milovníkům freestylu
Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
19.03.: Do jara vstoupili fotbalisté v I.A třídě
20.03.: Lomnický hokejový dorost bojoval o postup do extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT