V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby

11.01.2020 19:40:38 | Autor: Petr Ježek s využitím materiálů Hanhwa Techwin | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby

Aktuálně je v Turnově 40 dohledových kamer, které spravuje městská policie, v prosinci byl navíc Turnov spolu s italskou Boloňou vybrán do programu na využití nových kamer s identifikací osob. V budoucnu by další kamery už měly být pouze mobilní a umísťovány na problematická místa ve 14 tisícovém městě.

„Počet kamer už nechceme navyšovat, i kvůli zátěži při zpracování dat, ale chceme být více flexibilní a mobilní kamery umísťovat na problematická místa, která budou reagovat i na stížnosti občanů a pohyb osob u čerpacích stanic nebo odpadových míst," potvrdil velitel městských strážníků Luboš Trucka.

Nové kamery jsou na třech klíčových místech

Instalací 20 nových kamer Wisenet od Hanwha Techwin byla pověřena pražská firma Telmo a. s., kamery rozmístěné na klíčových místech po Turnově umožňují policii detailně sledovat podezřelé aktivity a ihned na ně reagovat. Nové kamery jsou na turnovském náměstí Českého ráje, v Nádražní ulici i u budovy Nové radnice.

V Nádražní ulici byla nainstalována kamera Wisenet XNP-6550RH s rozlišením 2 MPx. Tato kamera Wisenet nabízí 55x optický zoom, gyroskopický senzor pro přesnou stabilizaci obrazu za podmínek větru, funkci optického ‚odmlžení‘ a vestavěné LED diody pro funkci IR přísvitu a noční snímání obrazu ve vysokém rozlišení na vzdálenost až 500 metrů.

„Zástupci města žádali cenově přístupné řešení, nicméně chtěli též využít přínosů nejmodernějších technologií a nebyli přístupní kompromisům v otázkách kvality nebo funkčnosti," uvedl Jaroslav Novoveský, manažer pro rozvoj obchodu pro ČR a Slovensko ze společnosti Hanwha Techwin Europe. „Díky široké nabídce kamer Wisenet mohl náš partner Telmo doporučit 12 různých modelů, z nichž každý znamenal nejpřístupnější řešení při splnění přesných požadavků příslušného místa instalace kamery."

Lepší kamery dokážou identifikovat osoby

Model XNP-6550RH byl uveden počátkem roku 2019 a stal se novým srovnávacím měřítkem PTZ kamer navržených pro monitorování velkých otevřených prostor. Díky schopnosti snímat čistý a ostrý obraz za denních podmínek lze rozpoznávat obličeje na vzdálenost až 170 metrů od kamery.

Kamera na turnovském náměstí Modely kamer Wisenet PNM-9030 a Wisenet XNP-6550RH jsou dále vybaveny funkcí analýzy audia, umožňující rozpoznávat různé klíčové zvuky, například střelbu, výbuchy, výkřiky nebo rozbíjení skla, a okamžitě spustit příslušnou výstrahu, aby pracovníci obsluhy mohli rychle zareagovat na jakýkoli incident.

„Jsme hrdí na to, že nám byla svěřena důvěra, abychom ve spolupráci s firmou Telmo zajistili řešení systému video dohledu pro centrum města Turnov a při této příležitosti ukázali flexibilitu a široký rozsah nabídky kamer Wisenet."

Součástí instalace byla i panoramatická kamera Wisenet PNM-9030 s rozlišením 15 megapixelů. Kamera Wisenet PNM-9030 byla nasazena proto, aby provozovatel mohl sledovat veškeré aktivity na náměstí Turnova; vícesenzorová kamera, určená pro velké otevřené prostory, umožňuje pořizovat vysoce kvalitní a hladce navazující záběry v širokoúhlém záběru 180°.

Díky mimořádně vysokému rozlišení snímaného obrazu mohou pracovníci operačního střediska používat digitální zoom k přiblížení detailů všech událostí. Kamera Wisenet PNM-9030 je rovněž vybavena detekcí neoprávněné manipulace a řadou různých funkcí inteligentní analýzy obsahu videa (např. detekce zvuku, detekce podezřelých postávajících osob, detekce pohybu, rozpoznávání směru pohybu, detekce příchodů/odchodů a rozpoznávání výskytu/zmizení objektů).

Ke sledování vnitřních prostor i okolí nedávno postavené budovy radnice (kde též sídlí operační středisko policie) bylo dále nainstalováno 10 bullet kamer Wisenet QNO-6070R s rozlišením 2 MPx a IR přísvitem.

Videostěna operačního střediska

Obraz pořizovaný všemi IP kamerami se bezpečně přenáší po síti tak, aby pracovníci obsluhy mohli v reálném čase sledovat probíhající aktivity prostřednictvím displeje počítače nebo videostěny. Obsluha též může zpětně dohledávat video záznamy uložené na síťovém videorekordéru (NVR) Wisenet PRN-4011. Zařízení PRN-4011 s podporou 64 kanálů zvládne i vyšší počet kamer, bude-li zapotřebí systém někdy do budoucna rozšiřovat; díky vestavěné úložné kapacitě 8 TB a podpoře diskového pole RAID 5 lze obrazové materiály uchovávat po dostatečně dlouhou dobu.

Do systému byl začleněn i software pro správu videa Wisenet SSM (Smart Security Manager) verze 2.10, a videodekodér SPD-1660R, aby pracovníci obsluhy měli k dispozici intuitivní a efektivní způsob správy a sledování kamer, resp. mohli konfigurovat jejich zobrazování na videostěně.

Pod kamerami bude i Malá Skála

Využívání služeb turnovského operačního střediska si nasmlouvala i nedaleko ležící obec Malá Skála, která nedisponuje vlastní služebnou policie. Pracovníci operačního střediska sledují obraz snímaný prostřednictvím 13 bullet kamer Wisenet QNO-6070R s rozlišením 2 MPx a IR přísvitem, nainstalovaných po celé obci, stejně tak jako video a data pořizovaná bullet kamerou Wisenet XNO-6120R s technologií ANPR společnosti FF Group, která je technologickým partnerem Hanwha Techwin.

„Nesmírně nás těší, že se město Turnov rozhodlo pro dlouhodobou partnerskou spolupráci s firmami Telmo a Hanwha Techwin Europe," uvedl Aleš Pachman, vedoucí technik firmy Telmo. „Tato partnerská spolupráce začala již v roce 2006, kdy jsme navrhli a nainstalovali první městský systém video dohledu, založený na analogových kamerách a digitálních videorekordérech. V roce 2012 jsme byli městem pověřeni k tomu, abychom digitální videorekordéry nahradili síťovými videorekordéry Wisenet a následně jsme mohli zahájit program instalace síťových IP kamer Wisenet. Poslední fáze tohoto programu byla dokončena počátkem roku 2019 společně s kompletní modernizací centrálního operačního střediska města."

Přibude nový turnovský strážník

V Turnově přibude jeden nový strážník, který se do města přistěhoval odjinud, další strážník se pak vrací právě na operační středisko po prodělání závažné lékařské operace. Aktuálně tak bude celkem 19 strážníků Městské policie Turnov.

V Turnově pracují s kamerovými systémy mnoho let, v minulosti bylo ze záznamů identifikováno „ručně" celkem osm osob v pátrání, nyní to budou mít strážníci díky novým kamerám o hodně jednodušší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
Termokameru převzali turnovští hasiči i strážníci
Turnovští strážníci chtějí znát názor obyvatel na kamerový systém
Městská policie Turnov pokračuje v rozšiřování kamerovému systému
Turnovští strážníci získali dvě nové kamery. Jsou umístěny u haly TSC

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kadetky Turnova doma neporazily Hronov, začne jim nadstavba
Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
Turnovské volejbalistky po boji podlehly Jablonci
Olympic Permanentní tour zavítá i do Semil
1. krkonošské mistrovství v sáňkování a bobování se koná na Benecku

Nejčtenější články

25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
24.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT