V Turnově zavzpomínali na Karla Vika

08.10.2018 08:05:21 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

V Turnově zavzpomínali na Karla Vika

V pátek 5. října 2018 byl odpolední čas až do večerních hodin věnován Karlu Vikovi, významné umělecké osobnosti města Turnova minulého století.

Na počest mistra českého dřevorytu, malíře, grafika, ilustrátora a zakladatele Sdružení českých umělců grafiků Hollar u příležitosti 135. výročí narození, byla odhalena pamětní deska na domě Karla Vika v Komenského ulici. Po úvodních slovech ředitele knihovny Mgr. Jaroslava Kříže, promluvil Ing. Pavel Piekar, PhDr. Vlastislav Hnízdo DrSc. a starosta Města Turnova Ing. Tomáš Hocke. Vnučky Karla Vika, Ing. Milena Jeřábková a Ing. Jiřina Komárková symbolicky odhalily pamětní desku.

Jako zakladateli Hollaru byla uspořádána také komorní výstava linorytů a dřevorytů Karla Vika. Celou výstavu připravil a zahájil Ing. Pavel Piekar, současný předseda Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. Výstava nazvaná Po stopách Karla Vika - Karel Vik a Pavel Piekar bude ke zhlédnutí ve výstavním sálku knihovny a ICM do konce tohoto roku. Podvečerní čas v knihovně v milé a příjemné atmosféře doplnil komponovaný pořad slova a hudby s průvodním slovem PhDr. Vlastislava Hnízdo, DrSc. Hudební doprovod na flétnu Monika Szantó, citace textů Jaroslav Kříž a Eva Kordová. Pod názvem pořadu Vyznání byla vzdána pocta této významné osobnosti našeho města.

Akci uspořádala Městská knihovna Antonína Marka v Turnově ve spolupráci s SČUG Hollar a Městem Turnov. Akci finančně podpořila Nadace Bohuslava Jana Horáčka Českému ráji.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce
Historické okamžiky v Jilemnici zachytil fotograf Stanislav Šimůnek

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT