V turnovské Maškově zahradě proběhlo cvičení hasičů

25.03.2018 11:56:09 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovské Maškově zahradě proběhlo cvičení hasičů

V pátek 23. března 2018 proběhlo na zimním stadionu Ludvíka Koška plánované taktické cvičení úniku nebezpečné látky s evakuací návštěvníků.

Na základě domluvy s provozovatelem stadionu v Maškově zahradě, Městskou sportovní Turnov, byl pro cvičení vybrán scénář úniku nebezpečné látky. Cvičení proběhlo v první stupni poplachu, kdy na místě budou čtyři jednotky požární ochrany a jednotka městské policie. Akce měla za cíl prověřit na jedné straně schopnost personálu reagovat na závadu při plnění technologie amoniakem a na straně druhé prověřit akceschopnost jednotek požární ochrany. Při taktickém cvičení došlo k evakuaci osob z celého areálu. Nácvik opuštění objektu si vyzkoušeli studenti Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov.

U jednotek požární ochrany jsou cvičení potřebná pro zdokonalení záchrany osob a seznámení se s potenciálně možnou situací v charakteristickém objektu pro případ skutečného zásahu. Při zásahu s přítomností nebezpečné látky dále hasiči prověřují svou připravenost na situace v přetlakových protichemických oblecích nebo se připraví na dekontaminaci.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans
Do sezony odstartovala i okresní fotbalová soutěž
K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
Ve vrchlabském parku pořádají 10. ročník závodu horských kol

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
14.08.: Jablonecká hudební noc popáté zve především rockové fanoušky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT