V turnovské Maškově zahradě proběhlo cvičení hasičů

25.03.2018 11:56:09 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V turnovské Maškově zahradě proběhlo cvičení hasičů

V pátek 23. března 2018 proběhlo na zimním stadionu Ludvíka Koška plánované taktické cvičení úniku nebezpečné látky s evakuací návštěvníků.

Na základě domluvy s provozovatelem stadionu v Maškově zahradě, Městskou sportovní Turnov, byl pro cvičení vybrán scénář úniku nebezpečné látky. Cvičení proběhlo v první stupni poplachu, kdy na místě budou čtyři jednotky požární ochrany a jednotka městské policie. Akce měla za cíl prověřit na jedné straně schopnost personálu reagovat na závadu při plnění technologie amoniakem a na straně druhé prověřit akceschopnost jednotek požární ochrany. Při taktickém cvičení došlo k evakuaci osob z celého areálu. Nácvik opuštění objektu si vyzkoušeli studenti Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov.

U jednotek požární ochrany jsou cvičení potřebná pro zdokonalení záchrany osob a seznámení se s potenciálně možnou situací v charakteristickém objektu pro případ skutečného zásahu. Při zásahu s přítomností nebezpečné látky dále hasiči prověřují svou připravenost na situace v přetlakových protichemických oblecích nebo se připraví na dekontaminaci.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aplikace Horská služba končí
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili atletickou halu
Odstávka vody v Turnově se dotkne především sídliště Výšinka
Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT