V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

25.02.2018 20:26:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

Stavební aktivity a s tím související dopravní omezení v Turnově začnou již 5. března na komunikaci Libereckého kraje v Palackého ulici. První práce v sobě budou zahrnovat rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Pokládka nových sítí proběhne v úseku mezi mosty a bude trvat zhruba dva měsíce za úplné uzavírky komunikace.

Na práce Vodohospodářského sdružení Turnov budou následně navazovat práce na vozovce včetně opravy mostu nad náhonem Jizery, který je špatném technickém stavu. V Palackého ulici dojde k zásadní opravě povrchu včetně podkladových vrstev komunikace i chodníků. Velké dlažební kostky budou v jízdních pruzích nahrazeny takzvaným tichým asfaltem. Stavební práce by dle informací od vlastníka komunikace, Libereckého kraje, měly postupovat od mostu u Juty až k prostoru odbočky k městskému divadlu.

„V souvislosti s prováděnými pracemi dojde postupně k dopravním omezením, o kterých budeme průběžně informovat. Palackého ulice bude v určitých úsecích neprůjezdná pro vozidla a částečně omezena i pro pěší dopravu. Po celou dobu prací by měl být zachován přístup obyvatelům k obchodům a domům. Provoz centrálního parkoviště bude vždy zachován stejně jako příjezd na soukromé parkoviště u společnosti Crytur. Průjezd na tyto parkoviště bude se zvýšenou opatrností přes rozestavěnou křižovatku. Vždy bude zachován také vjezd do ulice Trávnice. V době pokládky asfaltu, která bude trvat zhruba 2 dny, dojde k omezením i na těchto vjezdech," upřesnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Dopravní omezení se dotkne také autobusové dopravy. Po dobu uzavírky se plánuje dočasný náhradní jízdní kalendář pro následující spoje:

1. Spoje ve směru na Semily, Lomnice, Železný Brod a Malou Skálu přes Rakousy pojedou po objízdné trase (silnice I/35, silnice II/283, ul. Sobotecká) vynechají autobusové nádraží (AN) a použijí náhrad-ní zastávku Turnov, Masna.
2. Spoje směr Kacanovy, Vyskeř, Rovensko p. Tr. pojedou z AN na terminál a opačně. Zastávku u masny vynechají.
3. Spoje od Jičína vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou přes Terminál na AN, pokud budou v Turnově končit a naopak v opačném sledu.
4. Spoje od Jičína, které pojedou dále směr Liberec, vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou na AN a posléze na Terminál a naopak v opačném sledu.
5. Spoje MHD Pelešany vynechají AN a budou se otáčena miniokružní křižovatce II/283 a Palackého ulice.
6. Spoje ze směru od Příšovic a spoje na lince 310/35 vynechají AN a náhradní zastávku budou mít na zastávce Turnov, masna.

Na dopravní omezení bude upozorňovat dočasné svislé dopravní značení. Po vydání příslušných rozhodnutí odborem dopravy budou obyvatelům Turnova do schránek rozeslány informační letáky. „Obyvatelé i návštěvníci Turnova budou průběžně informováni o dalším postupu stavby. Informace o stavbě se každým dnem aktualizují od dodavatelů prací i majitele komunikace, Libereckého kraje. Prosíme proto o určitou dávku tolerance a pochopení a omlouváme se za případné komplikace," dodala Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Ke stažení

Plán Palackého ulice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT