V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

25.02.2018 20:26:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

Stavební aktivity a s tím související dopravní omezení v Turnově začnou již 5. března na komunikaci Libereckého kraje v Palackého ulici. První práce v sobě budou zahrnovat rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Pokládka nových sítí proběhne v úseku mezi mosty a bude trvat zhruba dva měsíce za úplné uzavírky komunikace.

Na práce Vodohospodářského sdružení Turnov budou následně navazovat práce na vozovce včetně opravy mostu nad náhonem Jizery, který je špatném technickém stavu. V Palackého ulici dojde k zásadní opravě povrchu včetně podkladových vrstev komunikace i chodníků. Velké dlažební kostky budou v jízdních pruzích nahrazeny takzvaným tichým asfaltem. Stavební práce by dle informací od vlastníka komunikace, Libereckého kraje, měly postupovat od mostu u Juty až k prostoru odbočky k městskému divadlu.

„V souvislosti s prováděnými pracemi dojde postupně k dopravním omezením, o kterých budeme průběžně informovat. Palackého ulice bude v určitých úsecích neprůjezdná pro vozidla a částečně omezena i pro pěší dopravu. Po celou dobu prací by měl být zachován přístup obyvatelům k obchodům a domům. Provoz centrálního parkoviště bude vždy zachován stejně jako příjezd na soukromé parkoviště u společnosti Crytur. Průjezd na tyto parkoviště bude se zvýšenou opatrností přes rozestavěnou křižovatku. Vždy bude zachován také vjezd do ulice Trávnice. V době pokládky asfaltu, která bude trvat zhruba 2 dny, dojde k omezením i na těchto vjezdech," upřesnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Dopravní omezení se dotkne také autobusové dopravy. Po dobu uzavírky se plánuje dočasný náhradní jízdní kalendář pro následující spoje:

1. Spoje ve směru na Semily, Lomnice, Železný Brod a Malou Skálu přes Rakousy pojedou po objízdné trase (silnice I/35, silnice II/283, ul. Sobotecká) vynechají autobusové nádraží (AN) a použijí náhrad-ní zastávku Turnov, Masna.
2. Spoje směr Kacanovy, Vyskeř, Rovensko p. Tr. pojedou z AN na terminál a opačně. Zastávku u masny vynechají.
3. Spoje od Jičína vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou přes Terminál na AN, pokud budou v Turnově končit a naopak v opačném sledu.
4. Spoje od Jičína, které pojedou dále směr Liberec, vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou na AN a posléze na Terminál a naopak v opačném sledu.
5. Spoje MHD Pelešany vynechají AN a budou se otáčena miniokružní křižovatce II/283 a Palackého ulice.
6. Spoje ze směru od Příšovic a spoje na lince 310/35 vynechají AN a náhradní zastávku budou mít na zastávce Turnov, masna.

Na dopravní omezení bude upozorňovat dočasné svislé dopravní značení. Po vydání příslušných rozhodnutí odborem dopravy budou obyvatelům Turnova do schránek rozeslány informační letáky. „Obyvatelé i návštěvníci Turnova budou průběžně informováni o dalším postupu stavby. Informace o stavbě se každým dnem aktualizují od dodavatelů prací i majitele komunikace, Libereckého kraje. Prosíme proto o určitou dávku tolerance a pochopení a omlouváme se za případné komplikace," dodala Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Ke stažení

Plán Palackého ulice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT