V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

25.02.2018 20:26:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

Stavební aktivity a s tím související dopravní omezení v Turnově začnou již 5. března na komunikaci Libereckého kraje v Palackého ulici. První práce v sobě budou zahrnovat rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Pokládka nových sítí proběhne v úseku mezi mosty a bude trvat zhruba dva měsíce za úplné uzavírky komunikace.

Na práce Vodohospodářského sdružení Turnov budou následně navazovat práce na vozovce včetně opravy mostu nad náhonem Jizery, který je špatném technickém stavu. V Palackého ulici dojde k zásadní opravě povrchu včetně podkladových vrstev komunikace i chodníků. Velké dlažební kostky budou v jízdních pruzích nahrazeny takzvaným tichým asfaltem. Stavební práce by dle informací od vlastníka komunikace, Libereckého kraje, měly postupovat od mostu u Juty až k prostoru odbočky k městskému divadlu.

„V souvislosti s prováděnými pracemi dojde postupně k dopravním omezením, o kterých budeme průběžně informovat. Palackého ulice bude v určitých úsecích neprůjezdná pro vozidla a částečně omezena i pro pěší dopravu. Po celou dobu prací by měl být zachován přístup obyvatelům k obchodům a domům. Provoz centrálního parkoviště bude vždy zachován stejně jako příjezd na soukromé parkoviště u společnosti Crytur. Průjezd na tyto parkoviště bude se zvýšenou opatrností přes rozestavěnou křižovatku. Vždy bude zachován také vjezd do ulice Trávnice. V době pokládky asfaltu, která bude trvat zhruba 2 dny, dojde k omezením i na těchto vjezdech," upřesnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Dopravní omezení se dotkne také autobusové dopravy. Po dobu uzavírky se plánuje dočasný náhradní jízdní kalendář pro následující spoje:

1. Spoje ve směru na Semily, Lomnice, Železný Brod a Malou Skálu přes Rakousy pojedou po objízdné trase (silnice I/35, silnice II/283, ul. Sobotecká) vynechají autobusové nádraží (AN) a použijí náhrad-ní zastávku Turnov, Masna.
2. Spoje směr Kacanovy, Vyskeř, Rovensko p. Tr. pojedou z AN na terminál a opačně. Zastávku u masny vynechají.
3. Spoje od Jičína vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou přes Terminál na AN, pokud budou v Turnově končit a naopak v opačném sledu.
4. Spoje od Jičína, které pojedou dále směr Liberec, vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou na AN a posléze na Terminál a naopak v opačném sledu.
5. Spoje MHD Pelešany vynechají AN a budou se otáčena miniokružní křižovatce II/283 a Palackého ulice.
6. Spoje ze směru od Příšovic a spoje na lince 310/35 vynechají AN a náhradní zastávku budou mít na zastávce Turnov, masna.

Na dopravní omezení bude upozorňovat dočasné svislé dopravní značení. Po vydání příslušných rozhodnutí odborem dopravy budou obyvatelům Turnova do schránek rozeslány informační letáky. „Obyvatelé i návštěvníci Turnova budou průběžně informováni o dalším postupu stavby. Informace o stavbě se každým dnem aktualizují od dodavatelů prací i majitele komunikace, Libereckého kraje. Prosíme proto o určitou dávku tolerance a pochopení a omlouváme se za případné komplikace," dodala Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Ke stažení

Plán Palackého ulice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT