V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

25.02.2018 20:26:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení

Stavební aktivity a s tím související dopravní omezení v Turnově začnou již 5. března na komunikaci Libereckého kraje v Palackého ulici. První práce v sobě budou zahrnovat rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Pokládka nových sítí proběhne v úseku mezi mosty a bude trvat zhruba dva měsíce za úplné uzavírky komunikace.

Na práce Vodohospodářského sdružení Turnov budou následně navazovat práce na vozovce včetně opravy mostu nad náhonem Jizery, který je špatném technickém stavu. V Palackého ulici dojde k zásadní opravě povrchu včetně podkladových vrstev komunikace i chodníků. Velké dlažební kostky budou v jízdních pruzích nahrazeny takzvaným tichým asfaltem. Stavební práce by dle informací od vlastníka komunikace, Libereckého kraje, měly postupovat od mostu u Juty až k prostoru odbočky k městskému divadlu.

„V souvislosti s prováděnými pracemi dojde postupně k dopravním omezením, o kterých budeme průběžně informovat. Palackého ulice bude v určitých úsecích neprůjezdná pro vozidla a částečně omezena i pro pěší dopravu. Po celou dobu prací by měl být zachován přístup obyvatelům k obchodům a domům. Provoz centrálního parkoviště bude vždy zachován stejně jako příjezd na soukromé parkoviště u společnosti Crytur. Průjezd na tyto parkoviště bude se zvýšenou opatrností přes rozestavěnou křižovatku. Vždy bude zachován také vjezd do ulice Trávnice. V době pokládky asfaltu, která bude trvat zhruba 2 dny, dojde k omezením i na těchto vjezdech," upřesnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Dopravní omezení se dotkne také autobusové dopravy. Po dobu uzavírky se plánuje dočasný náhradní jízdní kalendář pro následující spoje:

1. Spoje ve směru na Semily, Lomnice, Železný Brod a Malou Skálu přes Rakousy pojedou po objízdné trase (silnice I/35, silnice II/283, ul. Sobotecká) vynechají autobusové nádraží (AN) a použijí náhrad-ní zastávku Turnov, Masna.
2. Spoje směr Kacanovy, Vyskeř, Rovensko p. Tr. pojedou z AN na terminál a opačně. Zastávku u masny vynechají.
3. Spoje od Jičína vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou přes Terminál na AN, pokud budou v Turnově končit a naopak v opačném sledu.
4. Spoje od Jičína, které pojedou dále směr Liberec, vynechají zastávku Turnov, Masna a pojedou na AN a posléze na Terminál a naopak v opačném sledu.
5. Spoje MHD Pelešany vynechají AN a budou se otáčena miniokružní křižovatce II/283 a Palackého ulice.
6. Spoje ze směru od Příšovic a spoje na lince 310/35 vynechají AN a náhradní zastávku budou mít na zastávce Turnov, masna.

Na dopravní omezení bude upozorňovat dočasné svislé dopravní značení. Po vydání příslušných rozhodnutí odborem dopravy budou obyvatelům Turnova do schránek rozeslány informační letáky. „Obyvatelé i návštěvníci Turnova budou průběžně informováni o dalším postupu stavby. Informace o stavbě se každým dnem aktualizují od dodavatelů prací i majitele komunikace, Libereckého kraje. Prosíme proto o určitou dávku tolerance a pochopení a omlouváme se za případné komplikace," dodala Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Ke stažení

Plán Palackého ulice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT