Valdštejn zve na pestrý vánoční program!

27.11.2019 14:50:41 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Valdštejn zve na pestrý vánoční program!

V současné době dokončuje hrad Valdštejn přípravy na nadcházející adventní, vánoční a novoroční akce. Kulturní program bude opravdu velmi pestrý a novinkou budou i speciální vánoční prohlídky. První akce proběhne již 30. listopadu!

I když se Valdštejn v listopadu uložil takříkajíc do „zimního spánku", intenzivně se připravuje vánoční kulturní program. Ten bude letos zahájen už v sobotu 30. listopadu pod taktovkou libereckého pěveckého sboru „A my taky". Zahájení vánočních akcí proběhne tradičně v kapli sv. Jana Nepomuckého, ve které se budou až do 4. ledna střídat místní i vzdálenější hudební či pěvecké soubory. Vánoční akce na Valdštejně<br />Autor: Archiv RTIC Turnov

 Nově vystoupí na Valdštejně v době adventu i liberecké renesanční uskupení Capella Rederna, které se již veřejnosti představilo během červencového Středověkého víkendu. Jejich vánoční repertoár nás zavede do různých koutů světa.

V dalších dnech nebudou chybět „stálice" valdštejnského vánočního programu, tedy vánoce s vévodou, koncert skupin I Dilettanti (Madrigalion Praga) či Musica Fortuna, varhanní koncert Radka Rejška ad.

„Novinkou letošního programu budou navíc komentované vánoční prohlídky Slavnostního sálu klasicistního domu a hradní kaple. Během prohlídek se mohou návštěvníci seznámit i s tradicemi adventu a Vánoc prostřednictvím zajímavé výstavy na druhém nádvoří a v průjezdu klasicistního domu. Otevřena bude i běžně nepřístupná místnost s expozicí Aehrenthalské Vánoce. Vánoční prohlídky budou probíhat 23. 12., 27. 12. a 30. 12. 2019 vždy od 12:00, 13:00 a 14:00 hodin," vysvětlil za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Hrad Valdštejn bude otevřen do konce října!
Dny evropského dědictví na Valdštejně doplní varhanní koncert
Na Valdštejně se chystají na vrchol prázdninové sezony
Nepřístupné památky blíže lidem, i to jsou Dny evropského dědictví
Jilemnické poznávání odstartuje Dny evropského dědictví v Jilemnici
Dětské prohlídky na Valdštejně sklízí úspěch!
Valdštejn byl opět ve víru středověku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře
Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT