Vánoční strom září na náměstí Českého ráje v Turnově
04.12.2016 20:14:04 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov
První adventní neděle 27. listopadu 2016 patřila tradičně rozsvícení vánočního stromu, které bylo i letos spojeno se Dnem pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka v Turnově.
Ve čtvrtek 2. prosince náměstí i strom zasypal čerstvý sníh, z tohoto dne jsou i naše snímky ve fotogalerii, kromě dalších ze slavnostního rozsvěcení stromu.
První adventní neděli počasí přálo a přes děsivě vyhlížející mraky zůstalo počasí bez deště. I z toho důvodu bylo náměstí Českého ráje plné občanů Turnova i širšího okolí. Bezpečnost akce byla i letos zajištěna uzavřením náměstí pro dopravu a tak se mohli všichni pohybovat od vánočního stromu k podiu umístěného letos u kašny. Adventní atmosféru navodilo již první vystoupení dechového souboru Základní umělecké školy Turnov, který z balkonu radnice zahrál tři skladby.
Návštěvníci si u svařeného vína, sladkého trdelníku či kousku upečeného masa vyslechli také nejmenší děti z pěveckého souboru Karmínek pod vedením Jindřicha Bady. Starosta města Tomáš Hocke společně s moderátorkou Evou Kordovou popřáli obyvatelům krásné a klidné adventní dny a zapálili první svíčku na adventním věnci. Tradičně se na podiu představily také adventní postavy v podání dramatického kroužku základní školy Žižkovy, které následně rozdaly přítomným dětem sladkou nadílku. S pomocí svatého Mikuláše a kouzelným přáním dětí se podařilo rozsvítit monumentální strom. Dvanácti metrová jedle ojíněná byla letos darována městu Turnovu panem Bezemkem z Přepeř - Potůčku, kde strom rostl u rodinného domu.
Pro děti také bylo připravené překvapení v podobě turnovského sněhu, který pro ně připrala Městská sportovní Turnov přímo na zimním stadionu Ludvíka Koška. Hromada sněhu byla také připomenutím zimních radovánek.
Večernímu programu na náměstí Českého ráje předcházel již jedenáctý ročník celostátní propagační akce na podporu dětských knih a čtenářství. Den pro dětskou knihu probíhal v dětském oddělení Městské knihovně Antonína Marka od 9 do 14 hodin, které bylo zcela naplněno. I další prostory knihovny ožily divadlem Vánoční příběh, aneb o tom co se možná stalo.
Dalšími aktivitami byly soutěže pro děti a tradiční tvořivá adventní dílna, která byla ve znamení společného tvoření dětí s rodiči. Sněhuláčci, adventní postavy, andělé, betlémy, adventní věnce a další kousky tvořilo celkem 74 dětí a jejich doprovod za pomoci třech lektorek. Průměrně tedy knihovnu navštívilo kolem 150 dětí a dospělých. Dětskou knižní produkci přiblížilo úžasné nakladatelství THOVT, které vydává velmi zajímavé knihy různých žánrů. Dále byla uvedena nová kniha pohádek o víle Březince od mladé autorky Lenky Vydrové a také druhý díl zajímavé encyklopedie Světoví Češi z autorské dílny Jiřího Černého a Jiřího Fixla. Knihovna ožila také adventním stromečkem tzv. Přáníčkovým stromem pro Ježíška, kde děti vkládaly svá tajná i méně tajná přání, co by chtěly najít pod vánočním stromečkem.
Anketa: Kde mají v roce 2016 nejhezčí vánoční strom?
Vánoční trhy na dva dny obsadí náměstí Českého ráje v Turnově
Přehled rozsvícení vánočních stromů
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.