Vánoční trhy na Bělišti se konají od 4. do 8. prosince

28.11.2019 10:45:45 | Autor: Kateřina Řezníková | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Vánoční trhy na Bělišti se konají od 4. do 8. prosince

Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dlouholetou tradici. S jejich pořádáním začalo železnobrodské muzeum již v roce 2002. Letos se trhy konají od středy 4. do neděle 8. prosince, vždy od 9 do 17 hodin.

Roubené stavení z roku 1807 zvané Běliště ožije v druhém adventním týdnu. Prostory, které jsou v průběhu roku zázemím pro stálou národopisnou expozici muzea, se stanou místem pro setkání místních i přespolních. Předvánoční akce se krásně vyjímá v jednotlivých expozičních místnostech, které navozují klima života našich předků. K vyvolání vánoční atmosféry přispějí i skříňkové betlémy vystavené v podkroví a naživo zazní melodie z flašinetu z roku 1874.

Od středy do neděle budou mít návštěvníci možnost nakoupit kvalitní dárky a vánoční zboží z dílen českých řemeslníků. Nákupem drobných výrobků a bylinek bude podpořena činnost Sdružení zdravotně postižených ze Železného Brodu. Po celý týden budou probíhat výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika a Rodinného centra Andílek, které uvítají hlavně rodiny s dětmi. Obdivovat bude možné zručnost několika šikovných řemeslníků, kteří na místě předvedou svůj um. Nebude chybět občerstvení s teplým moštem, medovinou či oblíbeným Bělišťákem a dalšími pochoutkami v podobě koláčů, vánoček či štol.

Trhy budou zpestřeny kulturním programem. Hned ve středu od 16.30 vystoupí nejen s vánočními písněmi hudební soubor My Gospel ze Železného Brodu. Sbor nadšenců se stejnou vášní pro hudbu a zábavu vede sbormistryně Věrka Strouhalová. V pátek od 16 hodin předvede svůj talent swingový orchestr Rudy Müllera, složený z žáků brodské Základní umělecké školy. Sobota bude tradičně věnovaná dětským návštěvníkům. Od 14 hodin zahraje Loutkářský soubor Na židli z Turnova Pohádky o pejskovi a kočičce.

V přízemí domu budou trhy provázeny výstavou Listopad 1989 v Železném Brodě očima pamětníků, která připomene třicáté výročí sametové revoluce. Výstava je zaměřena na regionální události, v kontextu s celorepublikovým dějinným přesahem. Koncepce je postavena především na rozhovorech s pamětníky tehdejších událostí a je doplněna dobovými dokumenty a fotografiemi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
HZS Libereckého kraje se připojil k 16 mobilním odběrovým týmům HZS
Podzimní výlety: na Skalní stezku reliéfů i do Oldřichovských bučin
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT