Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou již 30. listopadu

22.11.2016 16:05:55 | Autor: Petra Hejralová | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou již 30. listopadu

Od středy 30. listopadu do neděle 4. prosince proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů na Bělišti. V prostorách národopisné expozice Městského muzea na Bělišti bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží.

Zakoupením výrobků budete moci podpořit také železnobrodské Sdružení zdravotně postižených. Středisko volného času Mozaika připraví pro mladší návštěvníky tvůrčí výtvarnou dílnu.

V sobotu v 11.00 hodin vystoupí žáci Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera, kteří zahrají vánoční melodie ve swingové úpravě. Předvádění řemesel a rukodělných technik obstará letos Zdeněk Horna s vyřezáváním dřevěných betlémových figurek (středa, čtvrtek, pátek), společně s Alenou Matějkovou s výrobou vánočních dekorací (středa, čtvrtek, neděle) a tradičně také paní Věra Poláková s paličkovanou krajkou (pátek, sobota) a Zdena Štrohalmová s výrobou skleněných figurek (čtvrtek, pátek). A chybět nebude ani občerstvení s oblíbeným tradičním Bělišťákem, který si budete moci vychutnat za doprovodu našeho flašinetu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzáří vánoční stromky
V Železném Brodě se připravují na adventní čas
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT