Vážná nehoda uzavřela silnici v Bratříkově

02.12.2015 10:02:38 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Vážná nehoda uzavřela silnici v Bratříkově

Aktualizace: V úterý odpoledne zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu společně s dobrovolnou jednotkou z Železného Brodu u dopravní nehody, která se stala v Bratříkově. Volvo V40, ve kterém cestovaly řidička se dvěma dětmi, zůstalo otočené na střeše a nejvíce zraněnou ženu transportoval vrtulník do nemocnice.

„Událost byla ohlášená v 15.24. Podle oznámení havarovalo osobní auto, ve kterém zůstala řidička a také dvě děti. Když hasiči dorazili na místo, byla celá posádka z vozu venku, auto se nacházelo převrácené na střeše. Hasiči poskytli zraněné řidičce první předlékařskou pomoc a dále pomáhali zdravotníkům při ošetřování. Nedaleko místa nehody přistál vrtulník LZS, do kterého byla žena transportována," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Hasiči nemohli odpojit u vozidla akumulátor, neboť auto bylo převrácené na střechu. Vyčkali tak na došetření nehody a příjezd odtahové služby. „Po otočení vozidla na kola dokončili protipožární opatření. K úniku provozních náplní nedošlo. Během šetření nehody hasiči usměrňovali provoz na komunikaci," doplnila Štrauchová.

Aktuální doplnění 2. 12. 2015:

Nehoda auta v Bratříkově<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Tanvald „Řidička s vozidlem Volvo V40 jela ve směru do Železného Brodu, kde v mírné levotočivé zatáčce vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do hliněného břehu. Po tomto nárazu se vozidlo odrazilo zpět na silnici, kde narazilo do kovového svodidla a poté se převrátilo na střechu," popsala nehodu tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V tomto havarovaném voze spolu s řidičkou cestovaly ještě dvě nezletilé děti, které následně byly s lehkým zraněním převezeni sanitním vozem na ošetření do jablonecké nemocnice. Zraněná řidička byla letecky transportována do nemocnice v Liberci. Před tím ovšem ještě policisté u ní na místě nehody provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní.  „V dechu řidičky byla naměřena hodnota alkoholu 2,02 promile. Charakter jejího zranění a doba léčení jsou předmětem dalšího šetření. Celková výše způsobené škody činí předběžně částku 92 000 Kč," upřesnila Sochorová.

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále nehodu šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.  

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V pátek došlo k havárce v Horní Sytové a u Turnova
Hasiči v kraji i v Pojizeří znovu vytáhli motorové pily
U Valteřic se srazila dvě auta, tři muži skončili v nemocnici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Od středy 8. dubna v Turnově otevřou kompostárnu a sběrný dvůr

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT