Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice

25.06.2019 19:37:34 | Autor: jp, vr, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice

Liberec ve dnech 18. až 20. června  hostil celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů 2019, určené pro nejúspěšnější týmy žáků základních škol, které se kvalifikovaly z předchozích krajských a okresních kol. Finále vyhrálo družstvo ZŠ Smetanův okruh z Krnova. Domácí Lomnice nad Popelkou se umístila v první kategorii na třetím místě, ve druhé kategorii na devátém.

Celorepublikové finále dopravní soutěže mladých cyklistů do města pod Ještědem zavítalo opět po dlouhých patnácti letech. Záštitu nad tímto projektem, jehož vyhlašovateli je Ministerstvo dopravy - BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Český červený kříž, a také Policejní prezidium České republiky, převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor statutárního města Liberce Jaroslav Zámečník.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv Policie ČR Ve dvou kategoriích se utkala čtyřčlenná smíšená družstva dívek a chlapců ve věku od 10 do 16 let. Své znalosti a fyzickou připravenost dětí prověřily nejen znalosti dopravy, bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, ale také zdravověda a jízda zručnosti na předpřipraveném polygonu parkoviště společnosti Decathlon.

Po dvou dnech intenzívního soutěžení získali primát v kategorii týmů I, žáci Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Mezi staršími účastníky, tedy žáky zařazenými do kategorie II, předvedl nejlepší výkon opět tým žáků Základní školy Smetanův okruh z Krnova.

Nejlepším jednotlivcem v kategorii I byla žákyně Základní školy T.G. Masaryka z Lomnice nad Popelkou, reprezentující Liberecký kraj. Kategorii II vyhrála opět dívka, která zároveň obdržela i nejnižší počet trestných bodů, reprezentantka Základní školy Smetanův okruh v Krnově.

Závěrečného klání družstev se zúčastnilo celkem 112 dětí, a to ve dvou věkových kategoriích. Jednotlivá soutěžní družstva se skládala ze dvou dívek a dvou chlapců. V první kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků, ve druhé pak žáci 7. a 9. ročníků základních škol.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje„Za dva soutěžní dny děti absolvovaly celkem pět disciplín, které prověřily jejich znalosti dopravní bezpečnosti a jízdy na kole. Soutěž je jednou z částí komplexní dopravní výchovy dětí," uvedl Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Soutěžní disciplíny probíhaly na několika místech v Liberci. První den děti soupeřily v areálu dětského dopravního hřiště v Liberci a v prostorách Jedličkova ústavu v Liberci. Druhý den soutěžního klání probíhalo před prodejnou Decathlon Liberec, kde byla vystavena jízda zručnosti a stanové město se zázemím a prostory ke splnění disciplíny poskytování první pomoci. „Bezpečnost je důležitá v každém sportu. Při cyklistice obzvlášť, neboť se často nacházíme v silničním provozu. Rádi jsme podpořili soutěž, jejímž cílem je zvýšení bezpečnosti nejen dětí, ale v budoucnu i dospělých," objasnil partnerství Ivo Šorm, ředitel prodejny Decathlon Liberec.

Družstva byla hodnocena na základě součtu trestných bodů, které získali jejich členové. Vítězná družstva budou reprezentovat Českou republiku v Evropské soutěži, která se uskuteční letos v Ženevě. V letošním roce bude první i druhou kategorii reprezentovat družstvo Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Domácí Lomnice nad Popelkou se umístila v první kategorii na bronzovém místě, ve druhé kategorii na místě devátém.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv Policie ČR „Dopravní soutěž mladých cyklistů se podílí na fungování systému dopravní výchovy dětí jako celku. Liberecký kraj se proto aktivně zapojuje do organizace a podpory soutěže na všech úrovních." dodává Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Pro připomenutí i výsledky krajského kola (6. a 7. června Liberec):

Výsledky I. kategorie: 1. ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou, 2. ZŠ Košťálov, 3. ZŠ Chrastava.

Výsledky II. kategorie: 1. ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou, 1. ZŠ Libštát, 3. ZŠ Purkyňova Frýdlant.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V dopravní soutěži mladých cyklistů opět nejlepší škola z Lomnice
Žáci z Lomnice zvítězili ve finále Dopravní soutěže mladých cyklistů
Krajské kolo dopravní soutěže znovu ovládli mladí cyklisté z Lomnice
Krajské kolo dopravní soutěže vyhrála družstva ZŠ T. G. M. Lomnice

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT